Jump to content



VGA Διαξιφισμοί


astrolabos

Recommended Posts

LET THE BATTLE BEGIN !!!
Παμε και δω ενα στα 1450mhz, μην το αφησουμε παραπονεμενο το 3dmark:D

1rgg.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Τα 1500mhz τα κραταω για τον [MENTION=478]sebastian[/MENTION] μολις παρει την 290Χ, προς το παρον και τα 1450mhz πεφτουν υπερβολικα Too much για τον τιτανα του:hehe:

R290X 1260 \ 5800 @ 1.318V with a 5ghz 8350 - GPU Score 13,457. Topped out at 49*C

[Official] AMD R9 290X / 290 Owners Club - Page 177

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply
R290X 1260 \ 5800 @ 1.318V with a 5ghz 8350 - GPU Score 13,457. Topped out at 49*C

[Official] AMD R9 290X / 290 Owners Club - Page 177

Δηλαδη ακομη και σε bench που ξερουμε οτι παει καλα και ειναι το "φορτε" του "αγκομαχάει" να βγει μπροστα απο 780 reference ο titanokiller, φαντασου στο valley και στο unigine για παραδειγμα που δεν παει μια, ln2 θα θελει για να πιασει τα νουμερα:hehe:

Αντε ρε Γιαννη, πετα λεμε την παλιογρια και παρε το κοκκινο πιπινακι, τι το κουραζεις:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ακομη και σε bench που ξερουμε οτι παει καλα και ειναι το "φορτε" του "αγκομαχάει" να βγει μπροστα απο 780 reference ο titanokiller, φαντασου στο valley και στο unigine για παραδειγμα που δεν παει μια, ln2 θα θελει για να πιασει τα νουμερα:hehe:

Αντε ρε Γιαννη, πετα λεμε την παλιογρια και παρε το κοκκινο πιπινακι, τι το κουραζεις:hehe:

δεν τον ρωτας καλα

η ερωτηση ειναι αυτη

γιατι κοβεται να σωσει την τιμη και την υπολυψη της amd/290χ μηπως γιατι αισθανεται οτι ηταν σε λαθος καραβι και αρνειται να το παραδεχτει δημοσια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και σε bench που ξερουμε οτι παει καλα δηλαδη "αγκομαχάει" να βγει μπροστα απο 780 reference ο titanokiller, φαντασου στο valley και στο unigine για παραδειγμα, ln2 θα θελει για να πιασει τα νουμερα:hehe:

Αντε ρε Γιαννη, πετα λεμε την παλιογρια και παρε το κοκκινο πιπινακι, τι το κουραζεις:hehe:

Tουλαχιστον δεν μας ειπες οτι ειναι με κλειστο tesselation αυτη την φορα. :T:

Τι να πεταξω ρε Πανο ; 700 ζεστα εσκασα ως γνησιος κοκκινος πριν 5 μηνες http://www.thelab.gr/1063495018-post485.html και σημερα θελω αλλα 250 για να παρω την Κάρτες γραφικών (VGA) - plaisio.gr

Η κοκκινη με την 290Χ με τιμωρησε να μεινω στο πρασινο στρατοπεδο μετα την απιστια που της εκανα. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

δεν τον ρωτας καλα

η ερωτηση ειναι αυτη

γιατι κοβεται να σωσει την τιμη και την υπολυψη της amd/290χ μηπως γιατι αισθανεται οτι ηταν σε λαθος καραβι και δεν αρνητε να το παραδεχτει:hehe:

Βρε μια χαρα ειναι η 290χ, σκοτωνει ΤΙΤΑΝΑ με μιση τιμη λεμε...Αντε μπας και τα δει αυτα η Nvidia και ριξει και αλλο την τιμη τις 780 στα 4κατοσταρικα στρογγυλα να κανουμε sli...:hehe:

Το θεμα ειναι οτι ολοι εδω μεσα, μονο στα λογια στηριζουν amd και 290x, οικονομικη στηριξη μηδεν:hehe:

Αν περιμενε η amd να βγαλει "μεροκαματο" με την 290χ απο ολους εμας εδω μεσα, μαλλον θα το ειχε κλεισει το μαγαζακι...χθες:hehe:

Tουλαχιστον δεν μας ειπες οτι ειναι με κλειστο tesselation αυτη την φορα. :T:

Τι να πεταξω ρε Πανο ; 700 ζεστα εσκασα ως γνησιος κοκκινος πριν 5 μηνες http://www.thelab.gr/1063495018-post485.html και σημερα θελω αλλα 250 για να παρω την Κάρτες γραφικών (VGA) - plaisio.gr

Η κοκκινη με την 290Χ με τιμωρησε να μεινω στο πρασινο στρατοπεδο μετα την απιστια που της εκανα. :hehe:

Αφου ξερεις οτι αν θες να την πεταξεις την παλιοπρασινη ειμαι διατεθημμενος να την φορτωθω εγω την παλιογρια ρε Γιαννη, και ο δρομος μενει ανοιχτος για να πας στον κατακοκκινο ερωτα σου, γιατι βαζεις εμποδια εκει που δεν υπαρχουν?:hehe:

Ανετα μπορεις λοιπον να πας στο κοκκινο πιπινακι, το θεμα ειναι θελεις?:hehe:

Link to comment
Share on other sites

φαντασου στο valley και στο unigine για παραδειγμα που δεν παει μια, ln2 θα θελει για να πιασει τα νουμερα:hehe:

Μια μπουκαλα αζωτο στον κοκκινο τιτανοκιλερ παρακαλω, μπας και καταφερει να πατσισει το σκορ του [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION]:hehe::hehe::hehe:

Nα το το 90 επιτελους ηρθε με τον πρωινο καφε :haha:

s6xw.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλα 100 run unigine και τα έβγαλε τα λεφτά της η TITAN. Έλα μωρή πρασινούλα, δώσε γκάζι :D

Τα λεφτα της τα εβγαλε και τα εβγαλα απο την πρωτη στιγμη το καταλαβα απο την τσεπη:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όπα παιδιά,τελικά έχουν δίκιο οι πράσινοι. Η τατιάνα έχει τιτανομεγιστοτεραστιες επιδόσεις σε unigine. Αγοράζω εχθές μια οπότε όποιος πουλάει πμ. διαθέτω μέχρι 999... Τη θέλω για να λιώσω στο multiplayer του unigine...:p:tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Βρε μια χαρα ειναι η 290χ, σκοτωνει ΤΙΤΑΝΑ με μιση τιμη λεμε...Αντε μπας και τα δει αυτα η Nvidia και ριξει και αλλο την τιμη τις 780 στα 4κατοσταρικα στρογγυλα να κανουμε sli...:hehe:

Εισαι και vsyncακιας θες και sli. :p

Το θεμα ειναι οτι ολοι εδω μεσα, μονο στα λογια στηριζουν amd και 290x, οικονομικη στηριξη μηδεν:hehe:

Αν περιμενε η amd να βγαλει "μεροκαματο" με την 290χ απο ολους εμας εδω μεσα, μαλλον θα το ειχε κλεισει το μαγαζακι...χθες:hehe:

Το φρεσκο πουλαει 'μικρε' οχι το καλο.

Δεν βλεπεις εδω thelab πιο πολλοι εχουν τατιανες παρα 780.

Αφου ξερεις οτι αν θες να την πεταξεις την παλιοπρασινη ειμαι διατεθημμενος να την φορτωθω εγω την παλιογρια ρε Γιαννη, και ο δρομος μενει ανοιχτος για να πας στον κατακοκκινο ερωτα σου, γιατι βαζεις εμποδια εκει που δεν υπαρχουν?:hehe:

:hehe: :hehe: :hehe:

Ανετα μπορεις λοιπον να πας στο κοκκινο πιπινακι, το θεμα ειναι θελεις?:hehe:

Γιατι εσυ φοβασαι οτι αν παρεις το φρεσκο πιπινακι δεν θα μπορεις να μπεις windows ; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εισαι και vsyncακιας θες και sli. :p

Aμα θες το crysis 3 να το φορτωσεις με φιλτρα, για να εισαι vsyncακιας παντου και παντα, το θες το SLI:hehe:

Το φρεσκο πουλαει 'μικρε' οχι το καλο.

Δεν βλεπεις εδω thelab πιο πολλοι εχουν τατιανες παρα 780.

Η 290Χ φρεσκια ειναι, καλη ειναι?:hehe:

Για το χειμωνα τωρα, τοσο που εχει το πετρελαιο...σιγουρα καλη θα ειναι.

Για καρτα δεν ξερω:hehe:

:hehe: :hehe: :hehe:

Ρε διωχτη τι ρημαδα σου λεω, αναλαμβανω να την φορτωθω εγω, τι αλλο να κανω ο ερμος:hehe:

Γιατι εσυ φοβασαι οτι αν παρεις το φρεσκο πιπινακι δεν θα μπορεις να μπεις windows ; :hehe:

Windows θα εμπαινε ειμαι σιγουρος:upside:

Aλλα παιρνοντας εγω το πιπινακι που λες, φοβαμαι οτι εχοντας στο setup μου μια 780 που παιζει για πλακα καθε μερα 1300mhz/1800Mhz, δροσερα και αθορυβα, θα εδινα χρηματα για να κανω downgade , για αναβαθμιση δεν το κοβω και τοσο:hehe:

Εδω δεν την παιρνεις εσυ που εισαι στα 1200mhz και εισαι και κοκκινος, εγω θα την παρω:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Aφιερωμενο προς την ΑΤΙ-ΑΜD μια κομματαρα διαχρονικη :hehe::hehe::hehe: Το κομματι αυτο ομως ειναι κομματαρα!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=MUg9JSyjRF0]Πυξ Λαξ - Γιατί - YouTube[/ame]

Η πραγματικοτητα ειναι οτι η 290Χ ειναι μια καρτα με απιστευτα καλες επιδοσεις και τιμη θελουμε δεν θελουμε.ΑΛΛΑ σε καμια περιπτωση να νουμερα που μας παρουσιασαν δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα αυτο φαινετε και στην πραξη αυτων που την πηραν.Μπορει να πλησιαζει 780 αλλα δεν την περναει και σε oc καταστασεις το ξεχναμε και ας ειναι και σε νερα και οι 2 με ρευματα στον θεο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.