Jump to content



Eρχεται η GEFORCE GTX 780 Ti (η απαντηση της Nvidia στην ΑMD R9 290x)


Vasot

Recommended Posts

Μαλλον default θα ειναι οι μνημες 7ghz.[MENTION=478]sebastian[/MENTION] στο valley οι μνημες δινουν απειρα

Edit 3700 μαλλον λεει πανω δεξια οποτε 7400 ειναι οι μνημες.Οντως μετριο score περιμενα κοντα στο 95αρι.

Για να εχεις τυχη στο Valley θες τις μνημες κοντα στα 8,0ghz...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Θα τρεξω το απογευμα ενα να σας λυθουν οι απορειες και μενα μαζι.Ειναι στο 95αρι εαν θυμαμαι καλα .Το valley που ποσταρα δεν ειναι τοσο για το σκορ αλλα για να δειξω οτι η καρτα δουλευει με 1400+ πυρηνα με 1.21 ρευμα αν και ειδα σημεια που η καρτα ειχε μικρο throttle γιατι ημουν στο νορμαλ stok bios

Link to comment
Share on other sites

1400 χωρις ρευμα αυτα ειναι. Εμενα χωρις ρευμα νομιζω παει 200offset αρα κοντα 1290

Νικο και κανενα game να τρεξεις να δουμε στοκ κ oc ποσο % διαφορα εχουν.

Το απογευμα που θα ειμαι σπιτι θα τρεξω κανα παιχνιδακι να σου πω γιατι δουλευω παλι τωρα την τυχη μου μεσα

Link to comment
Share on other sites

Θα τρεξω το απογευμα ενα να σας λυθουν οι απορειες και μενα μαζι.Ειναι στο 95αρι εαν θυμαμαι καλα .Το valley που ποσταρα δεν ειναι τοσο για το σκορ αλλα για να δειξω οτι η καρτα δουλευει με 1400+ πυρηνα με 1.21 ρευμα αν και ειδα σημεια που η καρτα ειχε μικρο throttle γιατι ημουν στο νορμαλ stok bios

1424mhz με 1,21v?:jester:

Αν παιξεις με 1,3+v που θα παει ωρε?:o:happy2:

Link to comment
Share on other sites

1424mhz με 1,21v?:jester:

Αν παιξεις με 1,3+v που θα παει ωρε?:o:happy2:

Για αυτο θελω να εχω πολυμετρο να βλεπω live τα ρεύματα γιατο στο ln2 bios κατι δεν παει καλα.και δεν ξερω ποσο ειναι και το ρευμα με τα switch on χτες σε κάποια φαση ειδα στο gpuz μαξ ρευμα 1.93:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο θελω να εχω πολυμετρο να βλεπω live τα ρεύματα γιατο στο ln2 bios κατι δεν παει καλα.και δεν ξερω ποσο ειναι και το ρευμα με τα switch on χτες σε κάποια φαση ειδα στο gpuz μαξ ρευμα 1.93:suicide2:

Αν κανεις live monitoring Νικο με το tool που χρησιμοποιεις γαι oc της καρτα(after burner, precission) δεν σου δειχνει το σωστο ρευμα σε αυτες τις καρτες?

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις live monitoring Νικο με το tool που χρησιμοποιεις γαι oc της καρτα(after burner, precission) δεν σου δειχνει το σωστο ρευμα σε αυτες τις καρτες?

Οχι μεχρι 1.21 δείχνουν αυτα το μονο που μαλλον δειχνει σωστα ειναι το gpuz αν και δεν βαζω και το χερο μου στην φωτια.Μονο evbot με σώνει που δεν υπαρχει διαθέσιμο στην evga αρα αυριο θα παω να παρω ενα πολυμετρο να σωθω σε live καταστάσεις

Eρωτηση κρισης.Ξερει κανεις ποσα ειναι τα 50mv σε καθαρo voltage?

Link to comment
Share on other sites

Καλα το πας [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] ...;)

Στην αρχη πεταξες τα κουτια και πηρες benchtable, τωρα ψαχνεις πολυμετρα...!!! οδευεις προς τον δρομο του ln2...;)

λυσε εδω τις αποριες περι mv και v...:beer:

Link to comment
Share on other sites

Καλα το πας [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] ...;)

Στην αρχη πεταξες τα κουτια και πηρες benchtable, τωρα ψαχνεις πολυμετρα...!!! οδευεις προς τον δρομο του ln2...;)

λυσε εδω τις αποριες περι mv και v...:beer:

Αχαχα ευχαριστω ρε συ.Οχι δεν θα παω σε ln2 δεν ειμαι για τέτοια μεχρι νερο καλα ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Καλα αν στην μονωσω και στην κανω νυφουλα ετοιμη να ντυθει στα λευκα να σου πω εγω αν ψηνεσαι για ln2 top 5 WR :p

Το φοβαμαι η αληθεια ειναι μην παθει ζημια ετσι οπως τα βλεπω στα λευκα ακου και περι μονωσης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι γινεται με τα ρευματα οι μνημες μου καλα πανε ο πυrηνας δεν ακουει απο ρευμα

με 1.21 παω 1400, βαζω 1.5 ρευμα και δεν μπορω να παω πανω απο 1415 στο συγκεκριμενο μπεντς

image.png

Link to comment
Share on other sites

Κατι με LLC ή δευτερευον ρευμα μου βρωμαει εδω .Με πιο bios εισαι?

Mε το νεο 3888 KPTI και αναγκαστικα επειδη δεν εχω evbot ειναι τ μονο που δουλευει σωστα το classy tool

Link to comment
Share on other sites

H καρτα μαλλον αρχισε να ξεπερναει τα ψυχολογικα της ,καλα παμε και θα παμε και πιο ψηλα

μολις καταλαβω γιατι ο πυρηνας μ@λ@κιζεται.Εκει που στο ΑΒ ειμαι +400=1424 πυρηνα

δινω +406 και μου το παει 1437:suicide:η εγω το εχω χασει η δεν ξερω τι αλλο.Παντος οι μνημες καλα πανε τελικα φτασανε τα 1950 για να δουμε θα μου δωσουν 2χιλιαρο!

image.png

ckst.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.