Jump to content



Dying Light


digitaltiger

Recommended Posts

μιας και το ξεκίνησα και εγω...διάβασα και το review :T: ...δεν ξέρω με τα οπλα και τα εργαλεία πως και τι αξίζει να αναβαθμίζουμε...έχουν νόημα τα Upgrades όταν όλα τα όπλα χαλάνε; Υπάρχουν όδηγοι για κατασκευή "αθάνατων" -βάναυσων εργαλείων;  Υπάρχει έλλειψη από parts ή πάντοτε θα βρίσκεις; ....

Link to comment
Share on other sites

τα upgrades εχουν νοημα, καθως μπορεις να καθυστερησεις το ποσο γρηγορα χαλανε, και μπορεις να ανεβασεις το damage που σιγουρα το χρειαζεσαι ειδικα στην αρχη και ακομα πιο ειδικα οταν νυχτωνει, που πεφτει περισσοτερο ξυλο...

Αθανατο οπλο δεν υπαρχει....

Ελλειψη απο parts δεν προκειται να συναντησεις....

 

edit:

θα συμφωνησω και εγω στα περισσοτερα απο το review, απλα θα προσθεσω οτι στα ~23ευρω που αγοραζεις το κουτατο αυτη τη στιγμη, το οποιο περιεχει τα παντα ολα, εκτος απο 1 dlc, το θεωρω πολυ τιμια αγορα για αυτα που προσφερει.

Mεχρι στιγμης δεν εχω μετανοιωσει την αγορα του....

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@sstav, ναι φυσικά έχουν νόημα οι αναβαθμίσεις αλλά σε ήδη καλά όπλα. Να είναι πχ μωβ ή πορτοκαλί και να έχουν ικανοποιητικό damage. Μαζί με craft και upgrades βγάζεις καλό αποτέλεσμα. Υπάρχει μία αναβάθμιση στα perks που όταν την αναβαθμίσεις, κάποιες φορές δεν "ξοδεύει" repair οπότε κρατάνε ακόμα περισσότερο τα όπλα σου. Όπως είπε και ο @wolves, πρόβλημα με metal parts δεν θα συναντήσεις και μάλιστα θα πρότεινα να μαζεύεις και άχρηστα όπλα και να τα κάνεις dismantle, αφού τις περισσότερες φορές (αν είναι μεταλικά) σου δίνουν metal parts. 

 

Τo crafting το κάνεις χωρίς ιδιαίτερη σκέψη αφού είναι απεριόριστο όσο έχεις τα υλικά. Τα upgrades να τα κάνεις με μέτρο αφού πρέπει να τα βρίσκεις και είναι πιο σπάνια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω διαβασει ολο το θεμα..... (δεν την παλευω)

 

το bug που εχει το παιχνιδι στην αρχη... οταν ξεκιναει που δεν κουνιεται ο χαρακτηρας.... το εχει κανενας αλλος? εγω να παιξω πρεπει να βγω 15 φορες. 

 

υπαρχει λυση για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω διαβασει ολο το θεμα..... (δεν την παλευω)

 

το bug που εχει το παιχνιδι στην αρχη... οταν ξεκιναει που δεν κουνιεται ο χαρακτηρας.... το εχει κανενας αλλος? εγω να παιξω πρεπει να βγω 15 φορες. 

 

υπαρχει λυση για αυτο?

Αν εννοείς ότι δεν κουνιέται στα cinematics, είναι λογικό :p

 

Αν εννοείς μετά τα cinematics, πρώτη φορά το ακούω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dying Light DLC The Bozak Horde out soon

 

This adds a new mode to the game, set inside the Harran Stadium. There you have to take on a series of challenges laid out by a psycho called Bozak.

 

The whole thing has been designed with co-op in mind, Techland said, and will offer a stiff challenge even for teams of four. If you defeat the horde you get the compound hunting bow, the best stealth weapon in the game. There are electric, incendiary and exploding arrows available to use with it. Expect online leaderboards, too.

 

The Bozak Horde is free for Season Pass Holders or costs £6.99 / $9.99 / €9.99 when bought separately.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dying Light expansion The Following announced

All-terrain buggies! One map as big as all Dying Light's maps combined!

 

Techland has announced a "massive" Dying Light expansion called The Following, which will bring among things, drivable all-terrain dirt buggies to the game

 

The expansion will feature a large new map that is the size of all previous Dying Light maps combined, apparently, and pack both new features and story.

 

Season Pass holders get The Following for free, everyone else buys it separately for an as yet unknown price.

There's no release date given.

 

post-42672-0-63478800-1438204463_thumb.j

 

post-42672-0-64032200-1438204516_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.