Jump to content



Black Hole benchmark


Recommended Posts

και ενα σκρινακι με την εως τωρα καταταξη στο hwbot !!!

Black Hole Benchmark overclocking records @ HWBOT

μεσα στην 20-αδα διακρινονται [MENTION=24247]venex58[/MENTION] [MENTION=3821]Deus[/MENTION] και εγω με τον ι7 860!!

ολοι ανεβαζουμε νουμερα με την HOT(hellas overclocking team) good job boys!!

fsa1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

πρωτια για την HOT εως τωρα που μιλαμε με το σκορακι του τασου !! :banging:

ωραιο σκορ φιλε μου παντα τετοια !!!:victory:

http://hwbot.org/submission/2428233_tasos_black_hole_benchmark_core_i7_4930k_23992_marks

avzi.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είναι καλό κομμάτι νομίζω... Μόλις βρω παραπάνω χρόνο θα παίξω και τις μνήμες. Μεγάλο ευχαριστώ σε venex και taso για τις συμβουλές τους.:beer::beer:

Stoli πολυ καλα τα πας.Δοκιμασε αν μπορεις να πας παραπανω.Το λεω γιατι δισκολα θα δουμε 4820Κ ωστε να βγαλουμε συμπερασματα.

Και ειναι μια πολυ συμφερουσα λυση για αρχικη μεταβαση σε σοκετ 2011

Δοκιμασε να βαλεις πολλαπλασιαστη 51 και bus 99-99,5 ωστε να μην σε κοβουν οι μνημες.

Τρεξε αν μπορεις και ενα cinebench 11 να δουμε τι βγαζει

Μεχρι τωρα εχεις το ιδιο σκορ με τον δικο μου 3770 στα 5.00 με τις προηγουμενες μνημες βεβαια εγω,αλλά αυτο δεν εχει μεγαλη σημασια.Και το ιδιο ρευμα.

http://prntscr.com/1ztrvy

Link to comment
Share on other sites

Οντως είναι αρκετά καλός για 4820k , αυτός του stolis.

Είδα και τα πιό πρόσφατα αποτελέσματα που ανέβασε στο hwbot.

... και είναι προφανές ότι δέν έχει και ότι καλύτερο σε μνήμες.

Σύν ότι τρέχει σε dual channel αντί για quad.

Εχει προοπτική βελτίωσης ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φρέσκο το setup και ακόμα δεν έχω μπει σε fine tuning. Δυστυχώς ελάχιστος χρόνος αυτές τις μέρες. Οι μνήμες (Kingston HyperX Predator 2400) εδώ ήταν πολύ πρόχειρα και υψηλά βαλμένες για να σιγουρευτώ πως μπορεί το υπόλοιπο rig να φτάσει εκεί. Θα κάνω και αλλα πειράγματα με την πρώτη ευκαιρία!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.