Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Εγω θελω απο Ελλαδα καλη τιμη για να παρω μια εχω ψηθει !!!!Πολλα ζηταω?Το θεμα ειναι οτι θελω να την ξεζουμισω και να δω νουμερα πανω απο τιτανα αλλα ...η ΑΤΙ δινει 95 βαθμους οτι ειναι οκ σε στοκ ρολογια σε o.c που θελω εγω τι θα γινει?

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω απο Ελλαδα καλη τιμη για να παρω μια εχω ψηθει !!!!Πολλα ζηταω?

Κι εγώ την θέλω από Ελλάδα αλλά είμαστε υπανάπτυκτη χώρα...δύσκολα θα την δούμε σε τόσο καλή τιμή και δύσκολα θα έχουμε και διαθεσιμότητα για να υπάρξει και ανταγωνισμός..Ακόμα δεν μας έχουν φέρει καλά καλά τις 280Χ..Σκέτη απογοήτευση κατάντησε το κράτος μας!!Το καταντήσαμε μάλλον πιο σωστά!

Έγινε επεξεργασία από Aris137
Link to comment
Share on other sites

Ωραία...ωραία. Πίεση να πέσουν οι τιμές να πάρει κάρτες ο λαός.

Πάμε τώρα για r9 290 non-x sub 400€ non reference (καμιά DCII/windforce/lightning/frozr) να μη μας ζαλίζει τον έρωτα και έκλεισε το deal. Αλλιώς δε μαμιέται, καλή είναι και η 280x στα 300 :p

edit: πάμε και τα στοιχήματα, πρώτη κάρτα στο "Π" στην ελληνική αγορά με τιμή μόλις ~630€. That's my bet.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την θέλω από Ελλάδα αλλά είμαστε υπανάπτυκτη χώρα...δύσκολα θα την δούμε σε τόσο καλή τιμή και δύσκολα θα έχουμε και διαθεσιμότητα για να υπάρξει και ανταγωνισμός..Ακόμα δεν έχουν μας φέρει καλά καλά τις 280Χ..Σκέτη απογοήτευση κατάντησε το κράτος μας!!Το καταντήσαμε μάλλον πιο σωστά!

Ας γινουμε Ευρωπη στις τιμες για να μην την καταντησουμε και αλλο αυτη ειναι η αληθεια.Και με τα 50-100 ευρω που τις εχουν παραπανω εδω να βαλουμε κανα μπλοκακι απλη λογικη και τιμια και ολοι κερδιζουν και αυτοι και εμεις!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ''σκοτωνόμαστε'' έτσι και για τους επεξεργαστές!

πάνω που φαινόταν πως οι πράσινοι είχαν ξεφύγει, οι κόκκινοι απάντησαν πειστικότατα τόσο σε hardware όσο και σε software (mantle)!

Πάντα τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσες μερες την εχουμε πορτα μας? Αν ειναι να δωσω παραγγελια σημερα αυριο να την εχω μεσα στην βδομαδα που θα εχω χρονο για τεσταρισματα!

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-319-AS&campaign=pcm/skinflint-couk&campaign=pcm/skinflint-couk τι σκ@τ@ sold out εγινε κιολας ποοοοο καλα κατσε να βρουμε καμια διαθεσιμη.Η asus δινει 3 χρονια εγγυηση ααα ρε asus γαμ@ σε ολα της ειναι

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Και κλείσανε και το forum για να μην τρώνε κράξιμο!!Το παίζουν το μεγάλο κατάστημα της τεχνολογίας και δεν ξέρουν τι είναι το C1 και το C2 στις μητρικές της INTEL και άλλα πολλά..Σιγα μην γνωρίζουν τι γίνεται έξω..αλλά και να γνωρίζουν σιγά μην το αφήσουν να διαρρεύσει!Εγώ σταμάτησα να αγοράζω από πλαίσιο και προτιμώ μικρά άλλα καταστήματα..Ο Κωτσόβολος έχει καλύτερη τεχνογνωσία και τιμές από το πλαίσιο πια!!!!!Παλιά ήμουν μεγάλος fan...παλιά...

καλα και εγω απο EVGA που πηρα ΤΙΤΑΝ πιο φθηνα μου ηρθαν απο οτι εδω και πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσες μερες την εχουμε πορτα μας? Αν ειναι να δωσω παραγγελια σημερα αυριο να την εχω μεσα στην βδομαδα που θα εχω χρονο για τεσταρισματα!

Asus Radeon R9 290X "BF4 Edition" 4096MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card **SOLD OUT** [R9290X-G-4GD5]

Δεν ξέρω να σου πω. Πάντως κάποια παιδιά από εδώ έχουν πάρει από κει, ίσως σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξεφτιλίκι να καρπαζώνει το Titan με 50-60% μικρότερο die δεν ξέρω πως θα το δικαιολογήσει η πράσινη.

Πραγματικά δεν περίμενα τόσο καλά αποτελέσματα. Φαντάσου τι έχει να γίνει μόλις αρχίσουν τα o/c με unlocked voltage. :jester:

Για αγορά περιμέντε το άμαζον. Εγώ είμαι με το δάχτυλο στη σκανδάλη. :triniti:

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε στηνν παρουσα φαση πλακα κανουμε τροπος του λεγειν ειναι.Κανεις απο δω δεν κερδιζει ουτε απο πρασινη ουτε απο κοκκινη μονο χρημα χανουμε

Στην παρούσα φαση την καλυτερη τεχνολογια την εχει το GK110 της Nvidia με μακράν το πιο ολοκληρωμένο software για τον gamer. Τώρα σε 2-3 χρονάκια το κοιτάμε ξανά...

Αυτό το ξεφτιλίκι να καρπαζώνει το Titan με 50-60% μικρότερο die δεν ξέρω πως θα το δικαιολογήσει η πράσινη.

Πραγματικά δεν περίμενα τόσο καλά αποτελέσματα. Φαντάσου τι έχει να γίνει μόλις αρχίσουν τα o/c με unlocked voltage.

...να λιώσουν οι κάρτες ίσως :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω. Πάντως κάποια παιδιά από εδώ έχουν πάρει από κει, ίσως σε βοηθήσουν.

Ναι το θεμα ειναι να βρουμε διαθεσιμα κομματια γιατι ΔΕΝ το βλεπω.Παντος καθομαι και σκεφτομαι ολοι οποτε ακουγαμε τετοιες θερμοκρασιες και θορυβους απο ανεμιστηρα τυπου βουβουζελα κραζαμε την καθε καρτα που μας προσφερε αυτες τις''απολαυσεισ'' αλλα επειδη η ΑΤΙ βγηκε και ειπε οτι στα 95 ειμαστε οκ ολοι τρεξανε να παρουν και εξαντλουντε τα κομματια σαν καραμελες.Αυτο λιγο με τις θερμοκρασιες στον αερα παντα με προβλιματιζει ακομα

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

σκατα εδωσε!

απόδειξε μου ότι κάνΩ λάθος σε παρακαλώ και θα συμμεριστώ την άποψη σου! Σου λέω τι υποστηρίζει η πολυαγαπημένη σου εταιρία.

EDIT

Έγινε επεξεργασία από p_under
Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φαση την καλυτερη τεχνολογια την εχει το GK110 της Nvidia με μακράν το πιο ολοκληρωμένο software για τον gamer. Τώρα σε 2-3 χρονάκια το κοιτάμε ξανά...

Αστο Seb η πράσινη είναι τελειωμένη, όχι επειδή τρώει καρπαζά το Gk110 αλλά επειδή έχει μέινει πίσω σε όλα τα επίπεδα.

χ86= no-go

portable= sucks

gaming= absent from all consoles

GPGPU= dead εκτός cuda

Πάει για κλείσιμο το μαγαζί (ή για εξαγορά από Intel.)

Αυτό γράψτο.

Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φαση την καλυτερη τεχνολογια την εχει το GK110 της Nvidia με μακράν το πιο ολοκληρωμένο software για τον gamer. Τώρα σε 2-3 χρονάκια το κοιτάμε ξανά...

...να λιώσουν οι κάρτες ίσως :hehe:

Ε ασε με να παρω και μια ΑΤΙ να δω τι κανει ρε αδερφε εαν βρω γιατι απο τιμη-επιδοση σκιζει εαν μου δινουν και 3 χρονια εγγυηση σημενει οτι θα αντεχουν τα RMA μου εαν υπαρχξουν

Link to comment
Share on other sites

Αστο Seb η πράσινη είναι τελειωμένη, όχι επειδή τρώει καρπαζά το Gk110 αλλά επειδή έχει μέινει πίσω σε όλα τα επίπεδα.

χ86= no-go

portable= sucks

gaming= absent from all consoles

GPGPU= dead εκτός cuda

Πάει για κλείσιμο το μαγαζί (ή για εξαγορά από Intel.)

Αυτό γράψτο.

Η πράσινη δεν ήταν ποτέ τελειωμένη, ούτε θα είναι..Ακόμα και όταν έβγαλε την πατάτα GeForce FX ξεπούλαγε, έχει φήμη αντίστοιχη της Intel.Η AMD καλά θα κάνει να έχει καλό κέρδος από τις 290 γιατί έχει χρεοκοπήσει ήδη 2 φορές και δεν θα την γλιτώσει την τρίτη φορά οπότε ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά για να υπάρχει ο ανταγωνισμός..

Πάντως θα γίνουν ακόμα πιο σκούρα τα πράγματα για την πράσινη μόλις σκάσει το Mantle, ελπίζω να ρίξει τις τιμές ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ, ειδικά σε 770/780/Titan.

Link to comment
Share on other sites

Τα κορόιδα με τις Τατιάνες θέλω να βλέπω να κλαίνε με μαύρο δάκρυ..

Το να λες κοροιδα με τις τατιανες θιγει και μενα φιλαρακι μου.Δεν σημενει οτι καποιος με τιατ ειναι κοροιδο εφοσον την στιγμη που την πηρε δεν υπηρχε τπτ καλυτερο.Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια ας μου προσφερε η ατι καλυτερη απο την τιταν τοτε να την αγοραζα.Οποτε τα περι κοροιδιας κρατησε τα για ατον ευατο σου σου χρειαζετε πιο πολυ!

Link to comment
Share on other sites

απόδειξε μου ότι κάνΩ λάθος σε παρακαλώ και θα συμμεριστώ την άποψη σου! Σου λέω τι υποστηρίζει η πολυαγαπημένη σου εταιρία.

EDIT

Αλλο το τι υποστηριζει η εταιρια και αλλο το τι πραγματικα εγινε. Και γω ειδα παντου μειωση 2-3fps. Το θεμα ειναι οτι πρεπει να κανει κατι η nvidia με τους drivers γιατι το εχει παραχεσει το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Το να λες κοροιδα με τις τατιανες θιγει και μενα φιλαρακι μου.Δεν σημενει οτι καποιος με τιατ ειναι κοροιδο εφοσον την στιγμη που την πηρε δεν υπηρχε τπτ καλυτερο.Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια ας μου προσφερε η ατι καλυτερη απο την τιταν τοτε να την αγοραζα.Οποτε τα περι κοροιδιας κρατησε τα για ατον ευατο σου σου χρειαζετε πιο πολυ!

Το να δίνεις 1000άρικο για GPU για μένα σε βάζει στην κατηγορία ανεγκέφαλων/κορόιδων..Από 'κει και πέρα, δικά σου είναι τα φράγκα, ό,τι θες τα κάνεις.Απλά προσωπικά αν είχα δώσει για την Τατιάνα 1000άρικο και τώρα έβλεπα την 290Χ να με περνάει με τα μισά λεφτά θα ντρεπόμουν να ποστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.