Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Ξαφνικά χαθήκανε αυτοί που μιλάνε για προβληματικό chipset..Αν είδα καλά έχει επιδόσεις 780 ΤΙ και ΤΙΤΑΝ?

επιδοσεις τιταν εχω κι εγω με 8μηνων καρτα :hi:

βγενει και σε ghz :hehe:

GigaByte GF GV-N780GHZ-3GD PCIE3

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Eκπληκτικη!!! (με μονη εξαιρεση το power consumtion)

Ειλικρινα σε κανει να απορεις με το τι κανουνε εκει στην nvidia στο κομματι της τιμολογησης.

Δεν βλεπω την ωρα να βγει και το αντιστοιχο στην απλη 290, εκει θα κοιταξουν οι περισσοτεροι,

και με ενα 400αρι θα εχουν επιδοσεις 1000αρικου (titan) και με καλυτερη ψυξη/θορυβο.

Αν και χωρις να δηλωνω fanboy, γενικα προτιμω nvidia, εδω βγαζω το καπελο στην amd.

Τρελανε μας!

Οσο η κοκκινη κοιμοταν η πρασινη εκανε οτι ηθελε και καλα εκανε αφου ειναι εταιρια και οχι εκκλησια.

Η 290 non X θα ειναι η καρτα που θα μονοπωλησει την αγορα μεσα στο 2014.

Οι διαφορες της με την Χ δεν δικαιολογουν την διαφορα στην τιμη.

Αν βλεπω καλα η Tri-X OC Edition χρησιμοποιει το reference pcb της amd

Sapphire R9 290 Tri-X OC Review (1600p, Ultra HD 4K) | KitGuru - Part 2

οποτε και οι τιμες θα ειναι ακομα καλυτερες.

Για τις επιδοσεις δεν χρειαζεται να πω τιποτε παραπανω αφου τα ss που εχω δωσει μιλανε απο μονα τους.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες αυτές (780Ti, 290X) είναι ότι πρέπει για 1600p. Το 4Κ είναι υπερβολικό και η τωρινή γενιά καρτών δε μπορεί να το σηκώσει. Εκτός αν κάνεις SLi,CF ή παραχωρήσεις σε γραφικά (πράγμα λίγο άτοπο για κάποιον που δίνει τέτοια ποσά για κάρτα). Βλέποντας tests στα 4K , μου έρχεται στο μυαλό η εποχή που πήγα στα 1080p με μια 4850 και φυσικά δεν ανταποκρινόταν παρά μόνο με τεράστιους συμβιβασμούς.

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_r9_290x_directcuii_oc_review,8.html

The first game running on Frostbite 3 to benefit from Mantle will be Battlefield 4 which will get a patch in December that will activate the Mantle support.

Με το mantle τι γίνεται ρε παιδιά; Περιμένουν τα Χριστούγεννα για δωράκι;

Link to comment
Share on other sites

:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

2 θα παρω.....Τι ειναι ειναι τουτου?ωρα να μπουν στο ραφακι οι 5870!!!!

Μηπως πρεπει να το ξανασκεφτεις ;

Εβγαλε προσφορα το you την Ti :hehe:

Κάρτα Γραφικών (VGA) Gigabyte Nvidia GTX 780 Ti OC WF3 (3GB, DDR5, 384bit) + Gigabyte Force M9 Ice | www.you.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορω εγγυημενα να σας πω οτι το BF3 BF4 ειναι ακομα και σε medium 10 φορες καλυτερα σε iq και WoW effect απο Full hd με ULTRA PRESET.Απλα θελεις και σοβαρη σε μεγεθος οθονης γιατι ακομα και 27" ειναι μινιατουρες για τετοια αναλυση.

To μελλον ειναι οι υψηλες αναλυσεις ειδικα σε pc gaming.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] Τζαμπα πράμα ε? χααχαχαχαχααχαχ

290 με το καλο να έρθει να την τσιμπήσω κατα προτίμηση lightning.

Δεν αξιζει λες τοσα λεφτα παραπάνω η Χ?

374 ξεκινα η απλη https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?keyphrase=r9+290x

527 ξεκινα η Χ https://www.skroutz.gr/s/4138954/Gigabyte-Radeon-R9-290X-4GB.html

~150 ευρουλακια plus ... οχι με τιποτις ...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να το ξανασκεφτεις ;

Εβγαλε προσφορα το you την Ti :hehe:

Κάρτα Γραφικών (VGA) Gigabyte Nvidia GTX 780 Ti OC WF3 (3GB, DDR5, 384bit) + Gigabyte Force M9 Ice | www.you.gr

Ειχα ασχημη εμπειρια με 460gs & 580!!Δεν ειμαι και πολυ fun nvidia μετα απο εκει...πιο πολυ sapphire ειμαι :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.