Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Θα γίνει καμιά μ@λ@κί@ με τους φάρμερς και θα πάνε οι τιμές στο θεό. Ας ελπίσουμε ότι δε θα έρθουν οι τιμές που βλέπω στο αμέρικα (msi r9 290 gaming 529$ preorder - μη χ€σω, όσο πάει η r9 290X). Άμα δω τις τιμές να παίρνουν την ανιούσα πήρα reference στα 375 και δε πα να #$#$θει...

Πιστευω οτι η gigabyte θα ερθει σε πιο προσιτες τιμες.

Η αληθεια ειναι οτι οταν ειδα την φωτο απο την msi ειπα μακαρι να δω την non X στα 450 euro.

pptp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η gigabyte θα ερθει σε πιο προσιτες τιμες.

Η αληθεια ειναι οτι οταν ειδα την φωτο απο την msi ειπα μακαρι να δω την non X στα 450 euro.

Δεν αξίζει στα τόσα ρε συ...με 450 παίρνεις reference + waterblock και τελείωσε η ιστορία...

Εκτός άμα λες για τιμές ελλαδιστάν οπότε πάω πάσσο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] στα 1150 για 24/7 είναι σταθερή η κάρτα? στο πόσο % σταθεροποιείται το φανάκι ?

Τα 1150 η καρτουλα τα εχει με μαμα ταση ονομαστικη 1.25v και πραγματικη 1.15v

To φανακι αναλογα τις θερμοκρασιες το εχω απο 50% εως 55% fixed.

Δεν αξίζει στα τόσα ρε συ...με 450 παίρνεις reference + waterblock και τελείωσε η ιστορία...

Εκτός άμα λες για τιμές ελλαδιστάν οπότε πάω πάσσο.

Για αυτον που δεν θελει νερα ή aftermarket λυσεις δεν υπαρχει αλλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ειδε η AMD οτι η ρεφερνς πουλαγε σαν τρελη δεν ξερω ποσο θα κοστολογησουν τις καστομιες πιστευω για παλακα ια παιζουν 550-650

Αζα καρτουλα κοντα στα 300 ευρω με 4GB VRAM 512bit Bus Width και νουμερακια αλλης κατηγοριας στο εξωτερικο τις παιρνουνε τρεις τρεις τις βαζουνε στο νερο και πετανε το καπακι στα σκουπιδια.

5gst.jpg

πηγες ταμειο ή οχι ακομα ; :D

Link to comment
Share on other sites

Αζα καρτουλα κοντα στα 300 ευρω με 4GB VRAM 512bit Bus Width και νουμερακια αλλης κατηγοριας στο εξωτερικο τις παιρνουνε τρεις τρεις τις βαζουνε στο νερο και πετανε το καπακι στα σκουπιδια.

5gst.jpg

πηγες ταμειο ή οχι ακομα ; :D

Ακομα περιμενω να δω τις καστομ 290Χ να δω τι και πως και σκεφτομαι και για 780ti class ενα ποτε αφησουν ευρωπη να αγορασουμε

Η msi μου αρεσει πολυ να δω τι temps εχει!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα περιμενω να δω τις καστομ 290Χ να δω τι και πως και σκεφτομαι και για 780ti class ενα ποτε αφησουν ευρωπη να αγορασουμε

Η msi μου αρεσει πολυ να δω τι temps εχει!

Τουμπανο θα ειναι βρε ... ησυχη και με καλες θερμοκρασιες.

Αν βαλει και samsung πανω δεν την γλιτωνει την αγγελια η κουτσουλα μου. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει στα τόσα ρε συ...με 450 παίρνεις reference + waterblock και τελείωσε η ιστορία...

Εκτός άμα λες για τιμές ελλαδιστάν οπότε πάω πάσσο.

Μη το συγκρινεις, ειναι μπελαλιδικη και ακριβη δουλεια τα αξιοπρεπη full blocks στις gpu, και ψιλο-ασυμφορο για οσους κανουν συχνα αναβαθμιση.

Ενω με το custom και τελειωνεις με τη μια, plug and play & καλυτερη μεταπωληση, (αν οχι σε τιμη τουλαχιστον σε ενδιαφερον)

Οσο για τα pre-order, ας μην ψαρωνουμε, θυμηθειτε τα preorder των reference που ζητουσαν 1000αρικα τα μαγαζια εξωτερικου.

Link to comment
Share on other sites

Μη το συγκρινεις, ειναι μπελαλιδικη και ακριβη δουλεια τα αξιοπρεπη full blocks στις gpu, και ψιλο-ασυμφορο για οσους κανουν συχνα αναβαθμιση.

Ενω με το custom και τελειωνεις με τη μια, plug and play & καλυτερη μεταπωληση, (αν οχι σε τιμη τουλαχιστον σε ενδιαφερον)

Οσο για τα pre-order, ας μην ψαρωνουμε, θυμηθειτε τα preorder των reference που ζητουσαν 1000αρικα τα μαγαζια εξωτερικου.

Μωρέ και γω μαζί σου είμαι, δεν είμαι του νερού - στη χειρότερη κάνα CLC και αυτό μόνο για εμφάνιση. Το θέμα είναι, αν και Out of stock, άμα πας στο newegg π.χ. και δεις τιμές των 290/290x, τα 530 της MSI δε φαίνονται τραγικά.

Link to comment
Share on other sites

Eγω πιστευω αυτη ειναι η καλυτερη λυση ...και οταν θελησει καποιος να πουλησει την καρτα κραταει την accelero και την βαζει στην επομενη ετσι και αλλιως ειναι universal κατασταση

http://www.arctic.ac/eu_en/products/cooling/vga/accelero-hybrid.html

Link to comment
Share on other sites

Καλα πας ...

Μου αρεσει το αβαβα περι Grid II και μου δειχνεις Metro LL.

παμε λοιπον ...

Ξεκιναω στα μαμα

και για να σε φτασω στα average γιατι στα minimum παλι ξυλο τρως οπως στο grid βαζω αζωτο. :hehe:

Τι εγινε τωρα ; Ξετρελλαθηκες βρε Χρηστο ; να πουλησω και να παρω παλι την κουτση ;

Ελα τεζαρε μας την πρασινουλα σου και εδω να δουμε που τρωει τοιχο.

Οπως και στο Hitman που στα μαμα των καρτων εισαι 8% πανω καταλαβες τι θα γινει αν αρχισει το κλοκαρισμα.

Χρηστο εξω απο την πλακα να την λεμε ο ενας στον αλλον κρατα αυτο που το εχω ξαναγραψει ...

Οταν ερθουν οι πρωτες non reference R9 και τελειωσουν τα θεματα θερμοκρασιες/θορυβος θα αρχισεις να βλεπεις τα πρωτα GK110 στις αγγελιες κατω απο τα 400 ευρω που δινονται σημερα.

Ξαναριξε μια ματια ποσο/που ειναι τα μιν μου στο διαγραμμα του metro.

Δεν κανω τπτ αβαβα Γιαννη μου... Οτι διαφορα βλεπεις στο 1080ρ, την ιδια βλεπεις και στο 4Κ. Αυτο προσπαθω να σου πω... Μην κοιτας που παιζω στα 8.1 το grid2 και με οτι να ναι εκδοση του game.

Δεν χρειαζεται τπτ να δει κανεις στις καστομ.. Μην παρεις κ αλλους στο λαιμο σου. Φτανει ο [MENTION=43]icy20[/MENTION].

Εγω ακομα περιμενω τα νουμερα τις πλακετας 290Χ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναριξε μια ματια ποσο/που ειναι τα μιν μου στο διαγραμμα του metro.

Δεν κανω τπτ αβαβα Γιαννη μου... Οτι διαφορα βλεπεις στο 1080ρ, την ιδια βλεπεις και στο 4Κ. Αυτο προσπαθω να σου πω... Μην κοιτας που παιζω στα 8.1 το grid2 και με οτι να ναι εκδοση του game.

Δεν χρειαζεται τπτ να δει κανεις στις καστομ.. Μην παρεις κ αλλους στο λαιμο σου. Φτανει ο [MENTION=43]icy20[/MENTION].

Εγω ακομα περιμενω τα νουμερα τις πλακετας 290Χ.. ;)

Τι περιμενεις βρε Χρηστο.

Εδω καταφερες να μας δειξεις την X στο MetroLL στα καρε της 780. :hehe:

Αστο ... :T:

1. Fan stock.

r50m.jpg

2. Fan 100%.

zgqb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.