Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Συνονοματε ποσες καρτουλες θελαμε τρια χρονια πριν για να δουμε αυτο ...

o883.jpg

Δύο 6970 αλλά και πάλι στα τσίτα τους τουμπανοκομμάτια και άμα έφταναν...

εδώ είναι δύο 6950 ξεκλείδωτες που είναι κανα 5% χειρότερες από τις 6970, όπου άμα τα βάλεις κάτω αν ήταν δύο 6970 στα 1030 τότε λογικά θα τα είχαμε.

tb93.jpg

Link to comment
Share on other sites

οκ πήρα τηλέφωνο τις διασυνδέσεις μου και μου είπαν πάνω κάτω δύο μήνες από την μέρα κυκλοφορίας κλπ κλπ

giga 280x rev1.0 released Oct 9th, 2013 ----> σε ελληνικά μαγαζιά την είχαμε μέσα Νοέμβρη

giga 280x rev2.0 released Nov 18th, 2013 -----> πριν μερικές βδομάδες οπότε με τους super duper υπολογισμούς μου θα μας έρθει στο Ελλάδα και γενικά την τελευταία βδομάδα του χρόνου για να δούμε αν το μαγείρεμα της gigabyte rev 2 είναι καλύτερο :dirol:

Σε ενημέρωσαν αν θα φοράει και τον βελτιωμένο πυρήνα??Οι πρώτες 280χ έχουν μεγάλη κατανάλωση και διάβασα κάπου πώς τώρα δουλεύουνε τους βελτιωμένους..

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημέρωσαν αν θα φοράει και τον βελτιωμένο πυρήνα??Οι πρώτες 280χ έχουν μεγάλη κατανάλωση και διάβασα κάπου πώς τώρα δουλεύουνε τους βελτιωμένους..

αυτό δεν μπορώ να το απαντήσω μιας και ή πληροφόρηση τους ήταν ελλιπής , το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε για τα πρώτα review και unboxing , αν έχει αλαχτεί ο πυρήνας θα βγουν με τις ντουντούκες λογικά !

αυτό που θα σου πω να κάνεις έιναι μπεις εδώ στην asus

Graphics Cards - AMD Series

και να επιλέξεις την 280x θα δεις 6 κάρτες οι οποίες οι 4 θέλουν 2-8pin για τοφοδοσία

στην gigabyte είναι πιο απλά

280x rev1 και 280x rev2 και άντε άλλο ένα 280x rev2 with BF4

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έφερε το θέμα..για την απόκτηση του BF4 διάβασα ότι ισχύει για κάθε αγορά R9 μετά τις 13/11!Ισχύει αυτό σε όλες ή μόνο σε όσες θα το αναγράφουν στην συσκευασία τους?Λογικά όπως πάνε τα πράγματα μας βλέπω για το 2014 να αποκτούμε κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω εδώ πως το premium του b4 έχει πάει στα 33€, οπότε μην κοιτάτε να βρείτε κάρτα με το b4 δώρο. Βρείτε κάτι φθηνό κι αν δεν το έχει μέσα με την κάρτα, δείτε μήπως σας συμφέρει να τα πάρετε χωριστά.

Link to comment
Share on other sites

εδώ γίνεται ΤΟ χάος τα έχουν κάνει τόσο μπερδεμένα γιατί την μία λένε θα δώσουμε στις r9 το BF4 μετά από λίγο λένε μόνο όσες το αναγράφουν το κουτί ....

για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο καλύτερα να το αναγράφει το κουτί (προσωπική μου άποψη μιας και δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα)

για δώσε λινκ αυτό που διάβασες για την αγορά R9 μετά τις 13/11

Delijohn

μετά από καιρό θα το δίνουν τσάμπα το απλό γιατί τα λεφτά τους τα έχουν βγάλει και θα θέλουν να συνεχίζουν να τα βγάζουν με την αγορά των DLC , η EA αρκετά έξυπνη μπορώ να πω (για αυτό θα την αποκαλέσω και η Βασίλισσα του αρμέγματος)

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

εδώ γίνεται ΤΟ χάος τα έχουν κάνει τόσο μπερδεμένα γιατί την μία λένε θα δώσουμε στις r9 το BF4 μετά από λίγο λένε μόνο όσες το αναγράφουν το κουτί ....

για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο καλύτερα να το αναγράφει το κουτί (προσωπική μου άποψη μιας και δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα)

για δώσε λινκ αυτό που διάβασες για την αγορά R9 μετά τις 13/11

Delijohn

μετά από καιρό θα το δίνουν τσάμπα το απλό γιατί τα λεφτά τους τα έχουν βγάλει και θα θέλουν να συνεχίζουν να τα βγάζουν με την αγορά των DLC , η EA αρκετά έξυπνη μπορώ να πω (για αυτό θα την αποκαλέσω και η Βασίλισσα του αρμέγματος)

https://www.sapphireselectclub.com/promo/bf4/

Link to comment
Share on other sites

μόνο για sapphire λέει δεν λέει κάτι για τις υπόλοιπες μάρκες asus gigabyte κλπ

να ρωτήσω όταν στις κάρτες λένε δίπλα UEFI τι είναι αυτό ? ---- άσε το χω το χω

επίσης είμαι περίεργος για την shapphire 280x TOXIC 1150 core και 6400 vram

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και στην MSI το ίδιο..οπότε υποθέτω ισχύει για όλους το retailers!!Το uefi είναι για να bootαρει το σύστημα απ'ευθείας στα windows 8.Πρέπει να έχεις και μητρική με uefi φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σε γνωστο φορουμ εξωτερικου πως η asus 290 (non x) δεν κλοκαρει καθολου καλα πφφφ

Θελουμε custom πριν τις γιορτες ρεεεεεεεεεε

θέλε από την στιγμή που δεν τις έχουν ανακοινώσει καν μην περιμένεις για τις γιορτές

να ο λόγος που περιμένω rev 2

Gigabyte R9 280X OC WindForce reviewed

When we removed the GV-R9280XOC-3GD REV:1.0 sticker located next to the PCIe connector, we found that it was placed on top of a familiar designation - GV-R7970OC-3GD Rev:2.1.

3-Gigabyte-R9-280X-OC.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σε γνωστο φορουμ εξωτερικου πως η asus 290 (non x) δεν κλοκαρει καθολου καλα πφφφ

Θελουμε custom πριν τις γιορτες ρεεεεεεεεεε

Ολοι τα παιρνουνε ... μην πιστευεις κανεναν ... :p

g9vk.jpg

qd23.jpg

AMD Radeon R9 290 video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI IMPACT

Link to comment
Share on other sites

Εχω φίλο στο Αμερικα

Μολις μιλησα μαζι του και εμαθα για την R9 290x οτι εχει 430Ε και μπορει να μου την φέρει.

Το θεμα ειναι και σας παρακαλά να απαντήσουν μόνο οσοι ξερουν με 1000% σιγουρια.. Ποια υλοποίηση εχει εγγύηση στην Ευρωπη αν συμβεί κατι..

Θα σε σώσει..

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω φίλο στο Αμερικα

Μολις μιλησα μαζι του και εμαθα για την R9 290x οτι εχει 430Ε και μπορει να μου την φέρει.

Το θεμα ειναι και σας παρακαλά να απαντήσουν μόνο οσοι ξερουν με 1000% σιγουρια.. Ποια υλοποίηση εχει εγγύηση στην Ευρωπη αν συμβεί κατι..

Θα σε σώσει..

ευχαριστώ!

Θα σε απογοητεύσω αλλά επειδή το έψαχνα κάποιες μέρες (για απλή 290 εγώ βέβαια) καμία δεν έχει εγγύηση εκτός Αμερικής. Οι περισσότερες εταιρίες το αναφέρουν στους όρους τους κιόλας. Είχα μια ελπίδα με Asus, MSI που δεν το ξεκαθάριζαν αλλά τελικά έπαιξε άκυρο και από εκεί. Δυστυχώς/Ευτυχώς η μόνη εταιρία που αναγνωρίζει την εγγύηση ανεξάρτητα από που αγόρασες την κάρτα είναι η EVGA.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μολις το παρατήρησα χαχα

Εχει χώρο για 2 αλλα δεν θέλω την πράσινη ρε γμτ

780 ή 780ti? :p

780 SC ACX από amazon 510$ (κάτω από 380€). Την ψήνω κι εγώ και δεν έχω και πολλές μέρες περιθώριο να αποφασίσω γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.