Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Ερωτηση. Παιζεις καθολου η μονο benches κανεις? Εγω παντως ουτε θα μπω στην διαδικασια να δω τα benches. Το μονο που θα δω ειναι θερμοκρασιες...Τιποτα αλλο...

Για την ωρα παιζω με την καρτα ...

Μικρες οι διαφορες με το official bios της καρτουλας.

1flr.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] Τελικά το σκορ σου φιλε ειναι πάνω απο 780Ti?

Τι προτείνεις για εμας που περιμένουμε για αγορά νεας κάρτας? 290? 290χ? 780ti? και γενικά απευθύνομαι σε ολους τους κατόχους των παραπάνω καρτών.

Μπορει να παίξει και νερακι σε μενα δεν είμαι απόλυτα σίγουρος όμως..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] Τελικά το σκορ σου φιλε ειναι πάνω απο 780Ti?

Τι προτείνεις για εμας που περιμένουμε για αγορά νεας κάρτας? 290? 290χ? 780ti? και γενικά απευθύνομαι σε ολους τους κατόχους των παραπάνω καρτών.

Μπορει να παίξει και νερακι σε μενα δεν είμαι απόλυτα σίγουρος όμως..

290? 290χ? 780? 780ti? :hehe:

Βρε παιδια το εχω ξαναγραψει ... δεν υπαρχει καλυτερη χειροτερη καρτα.

Θες unigine παιρνεις πρασινη.

Θες 3dmark παιρνεις κοκκινη.

Θες CoD Ghosts παιρνεις πρασινη.

Θες BF4 παιρνεις κοκκινη.

Γενικα πιστευω οτι ο ενδιαφερομενος αγοραστης πρεπει να διαβασει πολλα review.

Δεν τα παιρνουνε ολοι ... δεν ειναι ολοι ψευτες ...

Κοιταξτε σε ποιον τιτλο παιχνιδιου θα βαλετε τις περισσοτερες ωρες και βουρ στον πατσα ...

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα η ερώτηση να ήταν η εξής:

σαν all around λύση ποιά προτείνεται ; γιατί αμφιβάλω αν κάποιος αγοράσει κάρτα για 1-2 συγκεκριμένα παιχνίδια

Αν δεν εχεις προβλημα με το χρημα και θες all around λύση πας εδω EVGA GTX 780 Ti SuperClocked w/ ACX Cooler 3 GB Review | techPowerUp

Μη μου στραβωσεις ομως αν σου βγει απο την γωνια κανας κουτσοzpaf και σου κουνιεται τον δεκεμβρη με το mantle στο BF4. :D

Link to comment
Share on other sites

θα δώσει δανεικό το mantle λέει η κόκκινη και στις άλλλες :p

μπα Γιάννη την τσέπη μου κοιτάω,πώς θα την βγάλω με όσα πιο λίγα μπορώ να δώσω και να πάρω περισσότερα,και δυστυχώς αυτή την χρονιά η πράσινη δεν μου/μας έκανε την χάρη

με έχει κερδίσει η 290 απλά περιμένω και τις custom να δώ πώς θα κινηθώ - το σίγουρο είναι πώς θα μπει σε νερό μιας και έχω πολύ καλό κύκλωμα

μέχρι στιγμής για αυτά που παίζω με κρατάει η 6950 έχοντας στήσει καρτέρι για καμιά ευκαιρία της στιγμής ΑΝ κάτσει

Link to comment
Share on other sites

H 290x με τα 430€ δεν ειναι τρομερό bargain? Εγώ κοίταγα για 780 Classi αλλά 100€ κάτω είναι πολλά τα λεφτά!! Και για μελλοντικά αυξημένες επιδόσεις με mantle και πιο ώριμους drivers!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το 700αρι της 780 zpaf πήγες στην 2nd in class 290. Γιατί έτσι? πας κ για 2η?

Για 2η δεν μπορω να παω ετσι και αλλιως λογω μητρικης.

Δεν λες που γλιτωσα το 1000αρικο της τατιανας.

Οι δυο καρτουλες 290 και 290Χ πιστευω οτι ειναι πολυ κοντα σε επιδοσεις και η διαφορα τιμης δεν δικαιολογειται για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 290X +BF4 γιατί δεν έβρισκα διαθεσιμότητα στην 290 , αλλά αν έχω καταλάβει σωστά η διαφορά τους είναι στο 5% και κάτω άρα δεν αξίζει.

Όταν έρθει η κάρτα θα κάνουμε ένα Clock 4 Clock σε κανα - δυο games να δούμε τι γίνεται ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.