Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Ενα 3ο run για τον Κο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] :D

Ηρθε η ωρα να δουμε λοιπον και καποια νουμερακια απο το θηριο των 1000€

titan01l.jpg

Στα μαμα της ... Generic VGA video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI IMPACT

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλοδουλευτο φιλε Γιαννη το καινουργιο σου πιπινι.

Ωραια καρτουλα και μπραβο της.

Τωρα ομως σταματα να συγκρινεις ολες τις καρτες με την τατιανα που ειχα εγω στο pc μου για μια ωρα και ετρξα 2-3 προγραμματακια ετσι για τον χαβαλε, αδιαβαστος απο θεμα overclock.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλοδουλευτο φιλε Γιαννη το καινουργιο σου πιπινι.

Ωραια καρτουλα και μπραβο της.

Τωρα ομως σταματα να συγκρινεις ολες τις καρτες με την τατιανα που ειχα εγω στο pc μου για μια ωρα και ετρξα 2-3 προγραμματακια ετσι για τον χαβαλε, αδιαβαστος απο θεμα overclock.

Και εγω Τακη μου για τον χαβαλε το ετρεξα το 3dmark11 οπως εσυ αδιαβαστος out of the box.

Δεν το καταλαβαινω αυτο το ... σταματα να συγκρινεις ολες τις καρτες με την τατιανα αλλα οκ. :T:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω Τακη μου για τον χαβαλε το ετρεξα το 3dmark11 οπως εσυ αδιαβαστος out of the box.

Δεν το καταλαβαινω αυτο το ... σταματα να συγκρινεις ολες τις καρτες με την τατιανα αλλα οκ. :T:

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] καλοδούλευτη και δώσε μια βοήθεια, πως βλέπεις τη διαφορά της pro με την X στα ίδια ρολόγια, για τι διαφορά μιλάμε; Είναι μόνο 2-3% ή περισσότερο;

Bρίσκω την pro (360 με μεταφορικά και ίσως BF4 bundled) για προπαραγγελία με διαθεσιμότητα σε 5-10 μέρες, και είμαι σχεδόν έτοιος να πατήσω το κουμπί για την X (490 με μεταφορικά και BF4 σίγουρο) άμεσα διαθέσιμη.

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα ηδη αλλα που 290Χ με 490;

[ame]http://www.amazon.fr/Sapphire-21226-00-50G-graphique-PCI-Express-Battlefield/dp/B00FZLFH66/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1384450909&sr=1-3&keywords=r9+290[/ame]

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] αν δεν μπορείς να απαντήσεις την προηγούμενη ερώτηση κάνε μου την εξής χάρη.

Δώσε μια metro με ρολόγια 1000/1250 και fan στο 55%

Από εκεί θα καταλάβω πόσο κερδίζει σε αυτά τα ρολόγια και με fan ίδιο με το uber mode της 290X.

Link to comment
Share on other sites

Θορυβο θερμοκρασια gaming max συχνοτητα δωσε feedback στο labλαο.:spam::spam::spam:

Mεγειεz :magic:

Θερμοκρασιες 90+ με το fan στο auto 50%.

Gaming max συχνοτητα 1150/1450 σε 2 3 run που εχω κανει fan στο 60%.

Μακαρι να περασει πραγματα σε αυτην την συχνοτητα και σε αλλα run.

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] θέλω μια χάρη 290 vs 7970 out of the box με τα παλιά σου Post επειδή δεν μπορώ να βρώ.. Σε ότι Benchmark και αν κάνεις..

Δυσκολα μου βαζεις ρουμανε.

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] καλοδούλευτη και δώσε μια βοήθεια, πως βλέπεις τη διαφορά της pro με την X στα ίδια ρολόγια, για τι διαφορά μιλάμε; Είναι μόνο 2-3% ή περισσότερο;

Η 290X του Χρηστου μου εδωσε 48αρι στο Metro LL out of the box δλδ ενα 10% πανω.

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] τι μνημες φοραει και αν εχει coil whine..

Χρηστο εχει και αυτη αλλα καμμια σχεση με την δικη σου.

asic/μνημες

lfjt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η 290X του Χρηστου μου εδωσε 48αρι στο Metro LL out of the box δλδ ενα 10% πανω.

Το θέμα είναι ότι η 290X έχει 5,5% πάνω ρολόγια... Δύσκολο να υπολογιστεί η διαφορά clock for clock.

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαινω αυτο το ... σταματα να συγκρινεις ολες τις καρτες με την τατιανα αλλα οκ. :T:

Μην το παρεξηγεις αυτο που εγραψα ρειιιι, και μην συγκρινεις εμενα μ εσενα, ειμαι μικρος εγω ακομα και τωρα μαθαινω.

Link to comment
Share on other sites

Ενα 3ο run για τον Κο takis-pa Στα μαμα της ... tscu.jpg

Αν δεν εχεις κανει μιαμουδια καπου η καρτα σπερνει και μπραβο, και ασε το Ορεστη να χτυπιεται για την τατιανα του.

viuo.jpg

Δεν εχω προχειρο ss με την καρτα εντελως μαμα αλλα μπορουμε να παρουμε μια γευση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις κανει μιαμουδια καπου η καρτα σπερνει και μπραβο, και ασε το Ορεστη να χτυπιεται για την τατιανα του.

viuo.jpg

Δεν εχω προχειρο ss με την καρτα εντελως μαμα αλλα μπορουμε να παρουμε μια γευση.

Ξερεις οτι με προσβαλεις αλλα θα σου γραψω και παλι ... οκ :T:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις κανει μιαμουδια καπου η καρτα σπερνει και μπραβο, και ασε το Ορεστη να χτυπιεται για την τατιανα του.

viuo.jpg

Δεν εχω προχειρο ss με την καρτα εντελως μαμα αλλα μπορουμε να παρουμε μια γευση.

[MENTION=9802]takis-pa[/MENTION]

τοσο μεγαλη διαφορα εχουμε?

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0-18.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.