Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

[MENTION=10015]csaris[/MENTION] Xρηστακο δηλαδη αξιζει σε νερακι η καρτα?Σε σχεση με την 780 παντα

Νικολα νομιζω οτι αξιζει εφοσον ηδη υπαρχει κυκλωμα...:innocent:

Αλλιως και μια accelero κανει καλη δουλεια και με μικρο κοστος.:fun:

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο , αλλο τροφοδοτικο δοκιμασες ? Καποιες φορες προερχεται απο εκει . Απο το καταστημα σου ειπαν οτι την ακουσανε ?

Στελιο δεν εχω αλλο να δοκιμασω αλλο ουτως η αλλως και στο μαγαζι το ακουσαν και μου εκαναν αντικατασταση!

πωπω ξενέρα :sick: και απ'ότι διαβάζω στο ocn είναι αρκετές

Tragic απλα... τελικα αυτη η 290Χ της πλακας καρτα ειναι... Για να ριξουν το κοστος εχουν βαλει οτι πιο σαπιο υπαρχει. Μακρια!

csarris pali gigabyte itan? mallon auti pou akirosa...ti na pw pragmatika euxomai na ksemperdepseis oso to dynaton suntomotero

Αγιο ειχες φιλε μου! Η δικια σου ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολλοί διαβάζω coil whine κυρίως με club αλλά και με sapphire..Πέτυχα κι έναν που λέει πώς είχε και στην ΤΙΤΑΝ όταν ανέβαζε ρευματάκι...Reference Radeon R9 290X Taken Apart | techPowerUp

Έπεσες σε άσχημη παρτίδα...Την έστειλες για επιστροφή πάλι?

Link to comment
Share on other sites

Tελικα με αυτα που διαβαζω οποιος παει για 290χ εννοειτε οτι μαζι παει και αλλο συστημα ψυξης δλδ συν αλλα 100ευρω+ για να μην εχει τυχον θεματα.Συγνωμη αλλα βλεπω την 780-780ΤΙ μονοδρομο για καποιον που θελει να κανει αναβαθμιση αυτο τον καιρο σε καρτα!

Link to comment
Share on other sites

Στελιο δεν εχω αλλο να δοκιμασω αλλο ουτως η αλλως και στο μαγαζι το ακουσαν και μου εκαναν αντικατασταση!

Tragic απλα... τελικα αυτη η 290Χ της πλακας καρτα ειναι... Για να ριξουν το κοστος εχουν βαλει οτι πιο σαπιο υπαρχει. Μακρια!

Αγιο ειχες φιλε μου! Η δικια σου ηταν.

csaris ηρθε η καρτα απο alternate asus 290x bf4 ειναι elpida μνημες ελαχιστο coil whine πληρως ικανοποημενος... η καρτα ειναι τουμπανο...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη η καρτούλα σου!

Όλες οι κάρτες της amd(reference) έχουν Coil whine (αρκεί να είναι ελάχιστο και να μην ενοχλεί).

H δική μου κάρτα ακούγεται λίγο στα μετροπρογράμματα.

Όσων αφορά τα επίπεδα θορύβου που παράγει ο ανεμιστήρας, βρίσκονται μεταξύ 7970 και 7970ghz.

Link to comment
Share on other sites

Η καρτουλα του [MENTION=10015]csaris[/MENTION] περασε απο τα χερια μου και παρεα με Χρηστο και Τακη παιξαμε μαζι της για κανα 3ωρο.

Coil whine ... υπαρχει και αναλογα το mode που παιζεις ακουγεται.

Αν εισαι σε Uber mode με το fanακι της στο 55% δεν το ακους.

Στο Silent mode και το fanακι στο 40% ειναι οντως ενοχλητικο.

To o/c της συγκεκριμενης καρτουλας ηταν 1100/1350 παντα με μαμα ρευματα και το fanακι της στο 70% με υπερβολικο θορυβο για το 10% πανω στα καρε.

Το πιο σημαντικο βεβαια για μενα ηταν αυτο που λεω εδω και καιρο ...

Η καρτουλα στα 1080p με κλειδωμενο load 100% στα περισσοτερα πραγματα που ειδαμε.

Ενα πραγμα που δυστυχως η πρασινη απλα δεν εχει με αντικτυπο την ομαλοτητα στην ροη των καρε.

Δυο τρια περασματα σε Metro LL και BF3 και οι δυο πρασινοι :p φιλοι μου ειχαν να λενε περι αυτου.

Αν ηθελα να δωσω ενα χαρακτηρα στην κοκκινη θα ελεγα οτι ειναι η πιο plug n play καρτουλα που εχει περασει απο τα χερια μου.

Περι καρε μια εικονα χιλιες λεξεις.

290X uber mode

1000/1250

7xcp.jpg

και η 780 μου σε 3 mode

GTX780 (Quiet Mode) 863/1502 δλδ out of the box

f9pc.jpg

GTX780 (Uber Mode) 1006/1502 Με fan profile για να μην εχω temp throttle.

l90z.jpg

GTX780 (Zpaf Mode) o/c 1200/1800

6dfp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.