Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Κοιτα να δεις η κοκκινουλα που θα φτασει τις 780 ... ** NVIDIA PRICE DROP: GTX 780 & 770 MASSIVE PRICE DROP!! ** - Overclockers UK Forums

Εν τω μεταξύ χθες βράδυ έβλεπα που είχε προσφορά την asus 7990 στα 399 με preorder και τώρα λόγω της μείωσης της 780 στην ίδια τιμή, μπαίνω από περιέργεια και βλέπω αυτό:

S9byd9T.png

:whistling

δεν είμαι τρελός

ucu6.png

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6176]Delijohn[/MENTION]

Καλή η 290Χ αλλά η HD7990 σε αυτήν την τιμή και με ένα σκασμό παιχνίδια μαζί είναι κορυφαία επιλογή και ας λένε οι άλλοι ότι θέλουν.

Η κάρτα προσωπικά με ενδιαφέρει πάρα πολύ... σε αυτήν την τιμή μιλάμε ότι έπρεπε να την είχα πάρει χθές!!! :p

Με βλέπω αγκαλιά τελικά με το κτήνος... ελπίζω να μην είναι πάνω απο 30cm σε μήκος :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6176]Delijohn[/MENTION]

Καλή η 290Χ αλλά η HD7990 σε αυτήν την τιμή και με ένα σκασμό παιχνίδια μαζί είναι κορυφαία επιλογή και ας λένε οι άλλοι ότι θέλουν.

Η κάρτα προσωπικά με ενδιαφέρει πάρα πολύ... σε αυτήν την τιμή μιλάμε ότι έπρεπε να την είχα πάρει χθές!!! :p

Με βλέπω αγκαλιά τελικά με το κτήνος... ελπίζω να μην είναι πάνω απο 30cm σε μήκος :p

Συμφωνω ειναι καρταρα στην τιμη που εχει φτασει σημερα,η πλακα ειναι οτι παταει κατω το titan και ειναι πολυ φθηνοτερη

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12545]Dj_ALeX[/MENTION] 30.48 x 11.11 x3.7 Centimeter (asus)

Μετά την αλλαγή της τιμής, δεν ξέρω αν την δούμε ξανά σύντομα τόσο.

Επίσης με στοκ ψύκτρα, να ξέρετε πως έχει πρόβλημα με το θόρυβο κι αυτή.. θέλει νεράκι!

Πάντως είναι πολύ καλό ότι έπεσαν οι τιμές της nvidia λόγω της τιμολογιακής τιμής της AMD. Και πού να βγει κι η απλή r9 290. :turn:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω ειναι καρταρα στην τιμη που εχει φτασει σημερα,η πλακα ειναι οτι παταει κατω το titan και ειναι πολυ φθηνοτερη

Η κάρτα δεν ασχολείται με τατιάνες αλλά ούτε με την GTX690 πλέον και αφού οι drivers έχουν φτάσει σε ένα καλό επίπεδο.

Το μόνο που μένει είναι να βγάλουν τώρα και το driver για eyefinity σε CF για να πηγαίνει λάδι η κάρτα.

Βέβαια έχεις πάντα στο μυαλό σου λίγο το φόβο του support απο τα games αλλά οκ...

[MENTION=12545]Dj_ALeX[/MENTION] 30.48 x 11.11 x3.7 Centimeter (asus)

Μετά την αλλαγή της τιμής, δεν ξέρω αν την δούμε ξανά σύντομα τόσο.

Επίσης με στοκ ψύκτρα, να ξέρετε πως έχει πρόβλημα με το θόρυβο κι αυτή.. θέλει νεράκι!

Πάντως είναι πολύ καλό ότι έπεσαν οι τιμές της nvidia λόγω της τιμολογιακής τιμής της AMD. Και πού να βγει κι η απλή r9 290. :turn:

1)Ντάξει το reference cooler της το μάζεύεις σχετικά, δεν έχει τόσο θέμα σε σχέση με άλλες κάρτες, εξάλου μου αρέσει να ακούω και λίγο την vga :p

2)Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου! Πιστεύω ότι η 290Pro θα προκαλέσει ζημιά!

Το case μου είναι 30.5cm μέγιστο αλλά μπορώ να βγάλω μερικά HDD cages :p θα βολευτεί πιστεύω!:p

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Fastest selling card in recent history.

Radeon R9 290X sold out in hours

Λογικό μου φαίνεται. Όταν παίρνεις επιδόσεις τύπου τατιάνας στο μισό περίπου κόστος, ο κόσμος το εκτιμά αυτό :hehe:

Βέβαια μόλις βγούν οι customies εκεί να δείς sold out που έχει να γίνει + την 290Pro που πιστεύω θα είναι απο τις καλύτερες σε πωλήσεις κάρτες που θα έχουμε δεί ώς τώρα.

Τόσο καιρό αυτής της κλίμακας τις επιδόσεις τις πλήρωνες με 1000ρικάκι :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και οι reviewers κουδουνισανε ...

Βαζουν την καρτουλα out of the box και παιρνουν 39,5

ioip.jpg

Τεζαρουν το fanακι και παιρνουν 44,4

Και μετα μας λενε ... to close to tatiana at 47 που λιγο πριν την ειχαν δωσει στα 44,6

elz9.jpg

Αυτη η καρτουλα τελικα πρεπει να εχει πιο πλακα απο την πρασινουλα μου ...

Πλακα εχει τελικα αυτη η καρτουλα.

Ολα μαμα ...

00012nh.jpg

και παλι ολα μαμα αλλα με τα ανεμιστηρια στο 100%

00011t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι σοβαρα μια ASUS 290Χ DCII OC ..Για να δουμε σε κανα μηνα τι θα μας εχουν

Το σιγουρο ειναι οτι με αυτα ... 290X και με αυτα 780ti στο thelab για κανα 2μηνο θα μιλαμε για computer και οχι για κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδια η καρτα σπερνει...:lock:

BRv στην AMD για το τερας που εβγαλε...:spell:

Αλλα γιατι εγω βλεπω οτι θα γεμισει ο κοσμος με 780..:whistling

Τοσο που αρχισανε να πουλανε περισσευουν ρεστα και για waterblock... και γινεσαι kamikazi με τασακι [MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION]....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.