Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Παιδιά η ζήτηση είναι τόσο μεγάλη που ξεστοκάρανε όλα τα μαγαζιά εκεί στο uk διαβάζω..Από Ελλάδα είδατε-εμφανίστηκε κάτι μέχρι στιγμής??

Καλυτερα που δεν εμφανιστηκε κατι. :D

Ενδιαφερον για τις non reference καρτουλες που θα ερθουν.

euz.gif

HARDOCP - 100% Fan vs. Uber vs. Quiet - AMD Radeon R9 290X Video Card Review

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα που δεν εμφανιστηκε κατι. :D

Ενδιαφερον για τις non reference καρτουλες που θα ερθουν.

euz.gif

HARDOCP - 100% Fan vs. Uber vs. Quiet - AMD Radeon R9 290X Video Card Review

Υδρόψυξη φαίνεται να θέλει η κάρτα για να ξενοικιάσεις με throttle , overclock κ.λ.π.

Κατά τα άλλα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως τραβάει πολύ καλά στις υψηλές αναλύσεις, εκεί που προορίζεται δηλαδή η κάρτα, και το κλοκάρισμά της κάθε άλλο παρά κούφιο φαίνεται .

Με το που σκάσει στην Ελλάδα η κάρτα R9 290X και υδρόψυξη θα πάνε σετάκι σε εμένα. Εκτός και αν κάνει και δεύτερη έκπληξη με την R9 290 PRO !

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως τραβάει πολύ καλά στις υψηλές αναλύσεις, εκεί που προορίζεται δηλαδή η κάρτα, και το κλοκάρισμά της κάθε άλλο παρά κούφιο φαίνεται .

ρεστα ...

q79b.png

AnandTech Portal | The Radeon R9 290X Review

Link to comment
Share on other sites

οι 79** που θα πανε οι τιμες οεο?

Πολυ καλη κινηση της AMD μπράβο..

Μπορει να μην την πάρω την κάρτα (λόγω αλλων προτεραιοτήτων) αλλα χάρηκα πολυ απο αυτη την κίνηση της κόκκινης :D

Link to comment
Share on other sites

βρήκα γιατί έχει τέτοιες θερμοκρασίες !!!

δείτε το πίσω μέρος της κάρτας

μπροστά

card1.jpg

πίσω μέρος

card2.jpg

ωραία θυμηθείτε γιατί η 5870 απο πίσω είναι έτσι

asus_5870_back.jpg

βουαλά !!! problem solved

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο!!!χαχαχαχαχα!!Ρε παιδιά πως μπορούμε να κράξουμε την τιμολογιακή πολιτική των καταστημάτων εδώ??

Link to comment
Share on other sites

βρήκα γιατί έχει τέτοιες θερμοκρασίες !!!

δείτε το πίσω μέρος της κάρτας

μπροστά

card1.jpg

πίσω μέρος

card2.jpg

ωραία θυμηθείτε γιατί η 5870 απο πίσω είναι έτσι

asus_5870_back.jpg

βουαλά !!! problem solved

Εγώ γιατί δεν το έπιασα ?:baby:

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο!!!χαχαχαχαχα!!Ρε παιδιά πως μπορούμε να κράξουμε την τιμολογιακή πολιτική των καταστημάτων εδώ??

Γράψου στο Π και πήγαινε στην αξιολόγηση του προϊόντος και κράχτους !!!

Εγώ γιατί δεν το έπιασα ?:baby:

γιατί απο ότι φαίνεται έχεις τον γερμανό τον Χαιμερ ...

δεν θυμάστε που τότε ήταν μόδα να βάζουν στις μεγάλες κάρτες από πίσω (ειδικά υπήρχαν και κιτς για nvidia που ήταν σόμπες) γιατί αυτό το backplate έριχνε εως και 10 βαθμούς !!!

ε δεν θυμάστε ?

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Υποβάλλοντας την αξιολόγηση και παρουσίασή σας στο Υπολογιστές, Laptop, Τηλεοράσεις, Ήχος, Εικόνα, Τηλεφωνία, Αναλώσιμα - plaisio.gr, συμφωνείτε και εγγυάστε ότι:

• Το περιεχόμενο της παρουσίασης αποτελεί δική σας δημιουργία και δεν είναι πνευματική ιδιοκτησία τρίτου

• Η παρουσίαση δεν περιέχει υβριστικά, θρησκευτικά ή ρατσιστικά σχόλια, προσβολές προς άλλα μέλη του Υπολογιστές, Laptop, Τηλεοράσεις, Ήχος, Εικόνα, Τηλεφωνία, Αναλώσιμα - plaisio.gr και αξιολογήσεις τρίτων, συζητήσεις περί πειρατικού λογισμικού, παράνομων δραστηριοτήτων ή εσκεμμένης κατάχρησης της εγγύησης και των όρων χρήσης του προϊόντος

• Τα γραφόμενά σας αφορούν το προϊόν της αξιολόγησης, δεν αναφέρονται στην τιμολόγηση του προϊόντος και δεν είναι παραπλανητικά ή αποτελούν εσκεμμένη δυσφήμισή του

Θα το σβήσουνε και να γράψουμε...

Link to comment
Share on other sites

Για τους λατρεις της τεχνολογιας ...

2m86.png

AMD Radeon R9 290X Hawaii Review - Taking on the TITANs | PowerTune and Variable Clock Rates

αυτο σημαινει οτι με υδροψυξη θα γινει τρελο πανηγυρι....

Ξερουμε αν τα υπαρχοντα waterblocks (οχι τα fullcover προφανως) ειναι συμβατα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με custom cooler η καρτα φευγει σε τροχια. Εγω μαλλον θα κανω το γνωστο THE_MOD με antec 620 και μικρα coolerakia πανω στα vrms +airflow.

ειναι παρα πολυ αποτελεσματικο σε μικρα κουτια.

Η τιμημενη true ultra 120 extreme θα επιστρεψει πανω στο CPU... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

για μισο λεπτο ρε παιδια ομως..καλη χρυση η κοκκινη , αλλα βγαζει ενα προιον ΖΕΣΤΟ το οποιο σε ορισμενα παιχνιδια μπορει να εχει επιπτωση στην αποδοση ;

δλδ μου θυμιζει το thrlotting της πρασινης που οι περισσοτεροι κραζανε(μαζι με μενα)

η πολιτικη αυτη δεν κατακρινεται ; Δλδ ενας που εχει πιο ψυχρο κουτι / δωματιο / η mod στην ψυκτρα στο farcry εχει 10% καλυτερη αποδοση.

παραλογο ;

ναι!

συμφωνειτε ;

αντικειμενικα παντα ετσι..και οχι φανμποιστικες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.