Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

ο λογος που βγαζουν και καρτες με τοσο μικρες διαφορες τιμης ειναι για να μπει και στην σκεψη του αγοραστη "με 30ε παιρνω κατι καλυτερο" οποτε κερδος εχει η εταιρια παλι

Link to comment
Share on other sites

φυσικα τους βολευει και σε αυτο αλλα και στην καλυτερη εκμεταλευση του bad stock...πχ κομματια που δεν πιανουν τα κλοκς η δεν λειτουργουν ολα τα cores τα κανεις μικροτερη καρτα αντι να τα πετας!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ίσχυε αυτό που έλεγε δεν θα το έβγαζε στο youtube, δεν μιλάει υποθετικά ο άνθρωπος την έχει την κάρτα...

Πιστεύω ότι θα είναι μια πολύ καλή κάρτα αλλά χωρίς να θέλω να θίξω τους φίλους της AMD η Nvidia θα έχει το πάνω χέρι στην απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Nvidia ρε παιδί μου πολύ ωραία εταιρία και με βάση την αρχιτεκτονική, για τα όλα έχουν απάντηση και καλήτερα προιόντα..

Αλλά τιμολογιακα δεν πάει πουθένα..

Και όχι μόνο για τον έλληνα.. Εδώ βλέπεις αμερικάνους να τσαντίζονται για την τιμή..

Και πραγματικά 1000 ευρώ για Titan η 600 ευρώ για 780 είναι πάρα πολλά για αυτά που προσφέρουν (αφού χρειάζεσαι 2) για να είσαι "οκ"

Από εποχή 480 άρχησε να γίνεται το πράγμα..

Τώρα 290 μακάρι να είναι καλύτερη από 780 και φθυνότερη για αυτό φυσικα την προτιμάς..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Nvidia ρε παιδί μου πολύ ωραία εταιρία και με βάση την αρχιτεκτονική, για τα όλα έχουν απάντηση και καλήτερα προιόντα..

Αλλά τιμολογιακα δεν πάει πουθένα..

Και όχι μόνο για τον έλληνα.. Εδώ βλέπεις αμερικάνους να τσαντίζονται για την τιμή..

Και πραγματικά 1000 ευρώ για Titan η 600 ευρώ για 780 είναι πάρα πολλά για αυτά που προσφέρουν (αφού χρειάζεσαι 2) για να είσαι "οκ"

Από εποχή 480 άρχησε να γίνεται το πράγμα..

Τώρα 290 μακάρι να είναι καλύτερη από 780 και φθυνότερη για αυτό φυσικα την προτιμάς..

κουτση καρτα στο gaming δεν παιρνω:spell: ειδικα αν σκασω και πολλα φραγκα:nono:

Link to comment
Share on other sites

Από εποχή 480 άρχησε να γίνεται το πράγμα..

Nope, από πολύ παλαιότερα, βασικά όποτε θεωρούσε ότι είχε το πλεονέκτημα έβαζε τα χέρια στις τσέπες των πελατών της

AnandTech | New Ultra High End Price Point With GeForce 8800 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος φίλε μου,εγώ πρόλαβα να πουλήσω 670 στα €350 όταν είδα τι πάει να ξεκινήσει η nvidia,εσύ να δώ πόσο θα πουλήσεις όταν έρθει η στιγμή

απο τοτε εχεις αγορασει πουλησει δεν ξερω και εγω τι και 7970 απο οτι θυμαμαι ασε ρε kom το ψυστηρι:jester:

Δεν πουλαω την καρτα:hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Sapphire R9 290X στα 699 ευρω μου ειπαν καποια πουλακια για αυριο εδω ελλαδα.

Nα πω καλοριζικη Γιαννη?:D

Κάνεις λάθος φίλε μου,εγώ πρόλαβα να πουλήσω 670 στα €350 όταν είδα τι πάει να ξεκινήσει η nvidia,εσύ να δώ πόσο θα πουλήσεις όταν έρθει η στιγμή

Φυσικό επακόλουθο ειναι οσο βγαινουνε new προιοντα η αξια των προηγουμενων High end να πεφτει,δεν μας λες κατι καινουργιο.

.

Με την λογικη την δικη σου, οποιος πηγε και πληρωσε 7970 new πριν απο κανενα μηνα-διμηνο, πρεπει τωρα να βαλει τα κλαματα γιατι η amd μας ξανα σερβιρει την ιδια καρτα σαν νεα (280χ) και μαλιστα την βρισκεις αν ψαχτεις κατω απο 300 ευρω new, αρα η καρτα του καημενου κατοχου 7970 θα παει απο την μια μερα στην αλλη, στα 2 κατοσταρικα μετεχειρη.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχετε αναφέρει εδώ κι βαριέμαι να διαβάσω :p

Λοιπόν 1) η 290x θα είναι ανάμεσα σε 780 κι Titan

2) Η κατανάλωση είναι αρκετά μεγάλη

3) Είναι ζεστή

4) Κάνει θόρυβο :p

Α ναι, επίσης σύμφωνα με φήμες δεν θα υπάρξει custom υλοποίηση μόνο reference

Αυτά :)

ΥΠ. και η τιμή θα είναι καλή (γεγονός, αλλά το λέω μιας κι είχα δει κάπου το ποσό των 1400+$) ;)

Έγινε επεξεργασία από firekiller
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.