Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Εννοείς κάπως έτσι;

Μαζί με το feature της υποχρεωτικής αλλαγής bios για να παίξει σωστά η κάρτα σου (Titan & co).

Σωστα τι εννοεις ? 837 base clock και 876 boost clock και το turbo clock κατω απο προυποθεσεις (temps, tdp)

Αυτα ειναι τα εργοστασιακα. Εαν εγω θελω να κανω κατι αλλο δεν θα πρεπει να δινει η nvidia και την συγκαταθεση της σε καθετί.

Οσο για την 590gtx όποιος νομιζε σε 30% κομμενη τιμη θα αγoραζε 2χ580gtx ηταν γελασμενος...

Link to comment
Share on other sites

VGA :: ATI Radeon R9 280X 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Powercolor) (AXR9 280X 3GBD5-DHE) - Visionstudio.gr

η πρώτη r9 280x κάτω των €300 από Ελληνικό κατάστημα!! Κάτι μου λέει πως σύντομα θα τις δούμε στα 250!Κυριακή δεν κάνει το event η nvidia?

Link to comment
Share on other sites

VGA :: ATI Radeon R9 280X 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Powercolor) (AXR9 280X 3GBD5-DHE) - Visionstudio.gr

η πρώτη r9 280x κάτω των €300 από Ελληνικό κατάστημα!! Κάτι μου λέει πως σύντομα θα τις δούμε στα 250!Κυριακή δεν κάνει το event η nvidia?

Ουσιαστικά η ίδια κάρτα στα 239€

8475932 - 3072MB PowerColor Radeon HD 7970 OC Aktiv PCIe 3.0 x16

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω περισσότερο και από τα ίδια τα review, πότε θα γίνει η κωλοτούμπα από μερικούς που πριν 2 μέρες σύγκριναν μόνο κλοκαρισμένα προϊόντα και τώρα θα τα θέλουν στοκ.

Όποιος θέλει να συγκρίνει stok προιόντα καλό είναι να γραφτεί σε κανένα forum για iphone/ipad όχι στο thelab. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να συγκρίνει stok προιόντα καλό είναι να γραφτεί σε κανένα forum για iphone/ipad όχι στο thelab. :rolleyes:

Αλήθεια; Δεν το ξέραμε ότι είναι υποχρεωτικό το o/c στον λάμπη.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να συγκρίνει stok προιόντα καλό είναι να γραφτεί σε κανένα forum για iphone/ipad όχι στο thelab. :rolleyes:

Ωραία, χαίρομαι. Για σένα χτυπούσε κυρίως η καμπάνα. Κατά τα άλλα, μάλλον πρέπει να ζητήσω από τους mods τη διαφραφή μου και δεν θα γραφτώ πουθενά γιατί i-κάτι ούτε έχω, ούτε πρόκειται να πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, χαίρομαι. Για σένα χτυπούσε κυρίως η καμπάνα. Κατά τα άλλα, μάλλον πρέπει να ζητήσω από τους mods τη διαφραφή μου και δεν θα γραφτώ πουθενά γιατί i-κάτι ούτε έχω, ούτε πρόκειται να πάρω.

Από που και ως που χτυπούσε για εμένα η καμπάνα;

Ρε σεις θα με τρελάνετε; Δεν έχω τρέξει ποτέ και τίποτα στοκ εκτός από κανένα κινητό τηλέφωνο... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειναι οπως τον συμφερει τον καθενα..

Εδω αλλοι δεν θελουν να περνανε bios αλλα δεν εχουν προβλημα να βαλουν τον 4770κ στην μεγγενη! :p:hehe:

Χρηστο υπαρχει λες κανεις με original τατιανα και σφαγμενο 4770Κ ; :hehe:

33bz.jpg

3DCenter.org | Hintergr

'Nvidia doesn't need to lower prices to compete with new AMD R7/R9 cards' | The latest news from the Computer and IT Industry | PC Retail

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειναι οπως τον συμφερει τον καθενα..

Εδω αλλοι δεν θελουν να περνανε bios αλλα δεν εχουν προβλημα να βαλουν τον 4770κ στην μεγγενη! :p:hehe:

Επειδή χτυπάει για μένα η καμπάνα, καταλαβαίνεις πως είπες μαλ@κία, έτσι;

Εκτός αν για τόσες σελίδες διαφωνούσαμε χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χτυπάει για μένα η καμπάνα, καταλαβαίνεις πως είπες μαλ@κία, έτσι;

Εκτός αν για τόσες σελίδες διαφωνούσαμε χωρίς λόγο.

Ειναι ακριβώς το ιδιο πραγμα jax και οι λογοι προφανεις. Ασχετα που κανετε πως δεν τους καταλαβαίνετε....

Το προιον Τιταν βγηκε απο την Nvidia να παιζει ετσι out of the box. Mε γνωστά base clocks, boost clocks και turbo clocks με τα τελευταια κατω απο προϋποθέσεις οπως σε ολες τις Kepler καρτες.

Τι εννοώ οτι η nvidia δεν σου δινει την δυνατότητα στο επισημο SOFTWARE να πειράζεις τον ανεμιστήρα oπως και να αλλαζεις το TEMP THROTTLE TARGET, οποτε το TURBO CLOCK θα αρχίσεις να το χανεις απο τις θερμοκρασιες 100% σιγουρο μετα απο λιγο gaming ειτε παρεις 680gtx ειτε 670, 690 gtx, titan gtx. Απλα η Titan εχει εναν ακομα περιορισμό στο TURBO CLOCK με βαση το TDP.

Το να αλλαζεις την ταχυτητα του ανεμιστήρα, οπως και το TEMP THROTTLE TARGET με τα γνωστα προγράμματα με βαση τα γουστα σου σε out of the box καρτα ειναι επεμβαση.

Το ιδιο και εσυ, δεν δεχεσαι το προιον που σου εδωσε η Intel. Που ανετα θα μπορουσε να το αλλαξει και μονη της. Εκτος εαν νομίζετε οτι ειστε οι Κολομβοι της τεχνολογιας και ειστε οι πρωτοι που το ανακαλύψατε.

Ολα αυτα ειναι επεμβασεις γιατι δεν δεχομαστε ετσι οπως δωσανε το προιον και προσπαθουμε να παρουμε τα μεγιστα απο αυτα...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιο μοντέλο-μάρκα από τη σειρά R9 270X έχει το χαμηλότερο θόρυβο και τη χαμηλότερη κατανάλωση σε idle κατάσταση;

Σε full game τα παραπάνω δεν με πολυενδιαφέρουν όσο σε idle κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιο μοντέλο-μάρκα από τη σειρά R9 270X έχει το χαμηλότερο θόρυβο και τη χαμηλότερη κατανάλωση σε idle κατάσταση;

Σε full game τα παραπάνω δεν με πολυενδιαφέρουν όσο σε idle κατάσταση.

Θα περιμένεις να βγουν αρκετά reviews πρώτα. Συνήθως όμως για χαμηλότερο θόρυβο θα περιμένεις custom λύσεις, όπως πχ αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπλέκω, ακόμα προσπαθώ να το καταλάβω...

H κάρτα είναι κόλαση άλλωστε. Συγχαρητήρια σε όλους τους κατόχους.

Oσο και να προσπαθεις να καταλαβεις θα πρεπει να εχεις και ιδεα πανω στις Kepler καρτες σειρας GTX για το πως δουλευουν!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.