Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Ξέρω παιδιά που είναι σε ομάδες του BF3 με κάρτες 660 και 670 και πάλι παίζουν στα medium για να κερδίσουν fps...Κομμένα τα φίλτρα και όλα τα φρουφρου!!!Όταν γίνει πάθος το παιχνίδι οι λεπτομέρειες περνάνε σε 2η φάση!!Αυτό που θέλεις είναι να δεις τον εχθρό πριν προλάβει να σε δει εκείνος!!

Με την 670 επαιζα το BF3 σε High-Ultra Settings(αναλογα το φιλτρο) 50+ fps συνεχως στα 1080p

Link to comment
Share on other sites

Με την 670 επαιζα το BF3 σε High-Ultra Settings(αναλογα το φιλτρο) 50+ fps συνεχως στα 1080p

ο κολλητός μου έχει την 660τι και την βάζει στα meds και βγάζει 100+fps χωρίς το vsync πάντα..και έτσι έχει συνηθίσει τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ο κολλητός μου έχει την 660τι και την βάζει στα meds και βγάζει 100+fps χωρίς το vsync πάντα..και έτσι έχει συνηθίσει τώρα!

Ε πες το ντε!! 100+ fps!! χαχα! Αν και δεν υπαρχει λογος, το ματι πανω απο τα 25fps δεν αναγνωριζει κατι αλλο. Απλα φτανοντας στα 60 το παιχνιδι δειχνει πιο smooth.

Απο εκει και πανω δεν υπαρχει διαφορα ουτε στο gameplay!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 χρονια παιζανε Quake3 επιτηδες σε χαμηλη αναλυση και specs για να ειναι πιο ευδιακριτος ο εχθρος απο μακρια... τι να πεις, ο σκοπος αγιαζει τα μεσα, και το αν θα εχει σωστα physics η τριχα στο μαλλι του εχθρου ειναι μαλλον το τελευταιο που τους νοιαζει (και σωστα...)...

Link to comment
Share on other sites

quake3 που το ξεθαψες μου 8υμησες και το doom

εχω πολλες αναμνησεις :p map q3tourney4 , επεφτε καψιμο εκει στο 1on1 και online, ποιος θα παρει πρωτος την red armor :p

Ειναι αστειο οτι τοτε με Athlon Thunderbird 1400mhz και Geforce3 επιανες 100+ fps και με normal graphics, παρ'ολ'αυτα τα εριχνες οχι για τα fps πλεον, αλλα για τη στοχευση...καλυτερα ο αλλος να ειναι απο μακρια ενα "μεγαλουτσικο" κοκκινο pixel παρα ενα μικρο :p

Link to comment
Share on other sites

και σφαχτειτε εσεις για τους τιτανες και τα 650 ή 1000 ευρω, εγω θα διαβαζω το thread με pop-corn :)

εγώ έχω ήδη πάρει 1 κιλό από τα ποπ κορν και την κοκα κόλα που καταναλώνω... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ε πες το ντε!! 100+ fps!! χαχα! Αν και δεν υπαρχει λογος, το ματι πανω απο τα 25fps δεν αναγνωριζει κατι αλλο. Απλα φτανοντας στα 60 το παιχνιδι δειχνει πιο smooth.

Απο εκει και πανω δεν υπαρχει διαφορα ουτε στο gameplay!

Και όμως εχει. Τα πάντα ρεί.

Link to comment
Share on other sites

Ε πες το ντε!! 100+ fps!! χαχα! Αν και δεν υπαρχει λογος, το ματι πανω απο τα 25fps δεν αναγνωριζει κατι αλλο. Απλα φτανοντας στα 60 το παιχνιδι δειχνει πιο smooth.

Απο εκει και πανω δεν υπαρχει διαφορα ουτε στο gameplay!

Καμιά σχέση.

Το μάτι και ο ανθρώπινος εγκέφαλος καταλαβαίνουν πολλά περισσότερα από 25 fps, απλά κάπου στα 22-23fps είναι το σημείο που σταματά να αντιλαμβανεται εναλλασομενες εικόνες και αρχίζει να βλέπει κίνηση.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 4

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Ε πες το ντε!! 100+ fps!! χαχα! Αν και δεν υπαρχει λογος, το ματι πανω απο τα 25fps δεν αναγνωριζει κατι αλλο. Απλα φτανοντας στα 60 το παιχνιδι δειχνει πιο smooth.

Απο εκει και πανω δεν υπαρχει διαφορα ουτε στο gameplay!

Μάλλον δεν έχεις δει Live 60 vs 120Hz Monitor με 60 και 120 fps αντίστοιχα.

Η διαφορά είναι απλά μεγάλη στο μέσο μάτι, πρέπει να είσαι ολίγον τι τυφλός ή τρομερά εγωιστής για μην παραδεχτείς την ανωτερότητα.

Link to comment
Share on other sites

είναι μεγάλη αλλά σε κάπιους ίσως δεν αρέσει, πχ μπορεί να τους φαίνεται οτι πηγαίνει σε fast forward.

ειδικά στις ταινιες που ειχε γινει ντόρος με τα 100hz κτλ κτλ, εβλεπες ταινια και σου χάλαγε το κινηματογραφικό feeling των 24 fps :p λες και ηταν fast forward.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση οι ταινίες με τα games(ειδικά τα fps). Τα 120hz/120fps σου δείνουν πλεονέκτημα εναντίων παικτών που χρησιμοποιούν οθόνες 60hz, όσο περισσότερα τα hz τόσο καλύτερα αντιλαμβάνεσαι τι γίνεται γύρω σου. Το επόμενο μου upgrade θα είναι κάποιο monitor με lightboost (who cares για τις νέες κάρτες :p )

Btw έπεσα κατά τύχη πάνω σ αυτό. AMD Radeon

Dafuq is that!?

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση οι ταινίες με τα games(ειδικά τα fps). Τα 120hz/120fps σου δείνουν πλεονέκτημα εναντίων παικτών που χρησιμοποιούν οθόνες 60hz, όσο περισσότερα τα hz τόσο καλύτερα αντιλαμβάνεσαι τι γίνεται γύρω σου. Το επόμενο μου upgrade θα είναι κάποιο monitor με lightboost (who cares για τις νέες κάρτες :p )

Btw έπεσα κατά τύχη πάνω σ αυτό. AMD Radeon

Dafuq is that!?

Αν δεν κάνω λάθος αφορά την σειρά που βγάλανε για laptops..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.