Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

[MENTION=10015]csaris[/MENTION] δυνατη η ΑΤΙ με την νεα της καρτα... λενε για 5%-10% πανω απο Τιτανα!

με 20% πάνω αποδοση και δωρο τα λεξοτανιλ νομιζω θα το κλείσεις το deal :hehe:

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] να στο πω απλα γιατι δεν το καταλαβαινεις, Α-Τ-Ι ΔΕΝ ΑΓΟΡΆΖΩ ΞΑΝΑ....! Δεν με ενδιαφερει το price drop ακομα και αν αυριο η GTX TITAN παει στα 200 ευρω! Με ενδιαφερει να δουλευουν ολα οσο καλυτερα γίνεται στο δικο μου μηχανημα...

Ξερω οτι στην τεχνολογια τιποτα δεν μενει για παντα πρωτο...

Η επομενη μου καρτα θα ειναι παλι Nvidia σειρας Maxwell...

post-478-1416077729,3045_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Trexx τα σκορια μου ειναι εδω... αμα βγει η ΑΤΙ θα κανουμε και νεα σειρα με bench...

Αγοραστε τη νεα ΑΤΙ και εγω ειμαι εδω για μια σειρα απο τεστ ξανα ;)

Όχι βέβαια. Αυτή που θεωρητικά θα με ενδιέφερε είναι ήδη κάτω από αυτήν που έχω.

Κατά τα άλλα, όταν φτάνεις να δίνεις 700+ ευρώ, τα fps είναι απλά μια παράμετρος. Μάλλον όσοι επικεντρώνονται

αποκλειστικά εκεί νομίζουν ότι το δίλημμα είναι 7850 vs 560ti και τα 4 fps της διαφοράς. Ε, όταν σκας τόσα λεφτά

ασχολείσαι και με πολλαπλά μονιτορ, features, drivers, μεταπωλητική αξία κτλ κτλ. Αν τα διορθώσει και αυτά η

amd, τότε θα ξαναμπει στο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας παρουμε τα πραγματα απο το σωστο σημειο.

1ον Ξεκινάμε με μια τιμη της ΑΤΙ στα 700 ευρω αν εχω καταλαβει καλα.

Στα 700 ευρω η ΑΤΙ δεν εχει βγαλει ξανα καρτα. Ισως πρεπει να παω πολυ παλια.

2ον. Αρα με αυτη την τιμη πιστευω οτι θα ειναι πανω απο την 780gtx reference. Αλλιως θα μιλαμε για mega fail της ΑΤΙ. Οποτε πιστευω οτι θα παιξει στα ισα με ενα out of the box GTX TITAN.

3ον Η Τιμη της GTX TITAN τα 1000 ευρω πρεπει να καταλάβετε οτι δεν ειναι μονο το 10% more performance απο το 780 GTX Reference αλλα τα 3gb more + 1/3fp32

ειδικα το τελευταίο ειναι το πιο σημαντικό γι αυτη την καρτα! Μιας και την φερνει ενα σκαλί πιο κοντα στoν χιλιάδων ευρώ Tesla K20X.

image.jpg

Συμπερασμα: Τρελη δεν ειναι η ΑΤΙ που παει να βγαλει καρτα single performance στα 700 ευρω οποτε σιγουρα ειναι πανω απο 780gtx reference.

Εαν με ρωτάγατε εαν ειχες στην τσεπη 700 ευρω και μου ελεγες ποια καρτα θα αγοραζες τωρα θα σας ελεγα με κλειστα ματια EVGA 780 GTX CLASSIFIED με αποδοση GTX Titan out of the box (και σε μερικα τεστ λιγο καλύτερη, σε τεστ που το throttle ειναι μεγαλο στον Τιτανα). Εκτος εαν έβρισκα ενα Τιτάνα μτχ στα 700 ευρω...

Δυσκολα θα παει το χερι μου σε AMD προιον εαν δεν φτιαξει το συνολικο software....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται τοση φιλοσοφια το πραμα...

Αντε σε πρωτη φαση να δουμε νουμερα απο αυτη την κωλ@καρτα να ησυχασουμε, σηριαλ καταντησε:p

Και σε δευτερη φαση να την αγορασει κανενας απο δω μεσα να παιτσουμε:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.