Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

εγω θελω να δω ποιος κουλος-κουτσος θα δωσει 700e για να παρει καρτα της ΑΤΙ :hehe:

Θα βρεθει κοσμος... εδω εγω εσταξα 1120e για 2χ7970dc2 που ηταν για πεταμα, στο 700αρι του 290Χ που περναει και την τατιανα θα κολωσουμε!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξεχναω seb.

Σαν παιχνιδοκαρτα την βλεπω και ετσι την κρινω.

Εφοσον "αυτα τα παραπανω χαρακτηριστικα" ουσιαστικα δεν μου προσφερουν τιποτα στα παιχνιδια δεν με ενδιαφερουν, δεν παει να ειναι και επιχρυσωμενη:p

Προσωπικα ξανα λεω οτι την αποδοση της νεας της ati θα την κρινω σε συναρτηση με τν αποδοση και την τιμη της 780.

Τι θα κανει συγκριτικα με την ΤΙΤΑΝ ποσος με ενδιαφερει..

...κάθεσαι εκει που εισαι και περιμενεις Maxwell απλα ειναι τα πραγματα!

Μου αρεσει οτι θεωρούνε σίγουρο οτι περασε τον Τιτανα !

Link to comment
Share on other sites

...κάθεσαι εκει που εισαι και περιμενεις Maxwell απλα ειναι τα πραγματα!

Μου αρεσει οτι θεωρούνε σίγουρο οτι περασε τον Τιτανα !

Βασικα θα με βολεψει πολυ, να ριχνει ενα 10-15% στην 780 και να αρχισουν να φευγουν οι 780 στις αγγελιες σαν να σαπισανε και να κανω "τσαμπα" SLI:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε το anandtech.com για την ΑΤΙ. Να δουμε πως βγαζει και τα fps της σε πολλαπλα μονιτορ και μεγαλες 4κ αναλυσεις...

Για αυτό το θέμα κοιτάς PC Perspective, όχι Anandtech.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα με βολεψει πολυ, να ριχνει ενα 10-15% στην 780 και να αρχισουν να φευγουν οι 780 στις αγγελιες σαν να σαπισανε και να κανω "τσαμπα" SLI:hehe::hehe:

Εγω τον κρυφο-επαναστατη με τη δεξια τσεπη [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] περιμενω να δω τι θα κανει...:p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα με βολεψει πολυ, να ριχνει ενα 10-15% στην 780 και να αρχισουν να φευγουν οι 780 στις αγγελιες σαν να σαπισανε και να κανω "τσαμπα" SLI:hehe::hehe:

..θα βαλεις προβληματα στο κεφαλι σου! Μεινε ετσι οπως εισαι με την μια καρτα σου στο νερακι και πας για την επομενη TOP Single Maxwell....

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον κρυφο-επαναστατη με τη δεξια τσεπη [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] περιμενω να δω τι θα κανει...:p:hehe:

Αντε, νουμερα απο το θεριο της ΑΤΙ ποτε θα δουμε..

Θα κριθει αν θα κανουμε SLI η οχι Χρηστο:hehe:

Link to comment
Share on other sites

..θα βαλεις προβληματα στο κεφαλι σου! Μεινε ετσι οπως εισαι με την μια καρτα σου στο νερακι και πας για την επομενη TOP Single Maxwell....

Oλα ψεμματα ειναι! :hehe:

Σμουθ λαικ α μπειμπιζ ας!

UPDATE: We did finally get some feedback from AMD on the subject after quite a bit of back and forth. Essentially, AMD claims the problems we are seeing are due only to synchronization issues and NOT from bandwidth limitations. Since the file copies are done over the PCIe bus, only an instance of near 100% utilization on it would cause degradation – and the only instances of that would be from heavy system memory access. However, if you are accessing main system memory with the GPUs in your PC then other performance bottlenecks are going to creep up before CrossFire scaling.

If that is the case then AMD should be able to fix the CrossFire + Eyefinity issues in the coming weeks or months. A bandwidth issue would be much harder to deal with and could mean a fix would have never arrived for HD 7000-series users.

Frame Rating: Eyefinity vs Surround in Single and Multi-GPU Configurations | Discovered Problems with Eyefinity

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το θέμα κοιτάς PC Perspective, όχι Anandtech.

Tα πρωτα νούμερα τα αλιεύω απο το anandtech και μετα περνάω μια βολτα απο hardware canacks και guru3d εαν κάτσει και κάνουν μετρήσεις με ms στα fps....

Link to comment
Share on other sites

Battlefield III

At 2560 the GTX Titan enjoys a 40% lead over the 7970 GE

Crysis III

At 2560 the GTX Titan enjoys a 38% lead over the 7970 GE

Far Cry III

At 2560 the GTX Titan enjoys a 33% lead over the 7970 GE

Bioshock Infinite

At 2560 the GTX Titan enjoys a 38% lead over the 7970 GE

Αυτες ειναι οι διαφορες με default bios (throttle)...περιμενουμε την ΑΤΙ τωρα!

Λογικα η GTX TITAN θα χασει στο Dirt showdown/sleeping dogs/Hitman Absolution που αβανταρει πολυ τις ΑΤΙ.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Στο Crysis III ειμαι στο 10ο τερματισμό....

Σοβαρά σου άρεσε αυτό το benchoπαίχνιδο τόσο πολύ ; μόνο παιχνίδι ΔΕΝ ήταν ! :jester:

λίγο off topic αλλά δεν άξιζε καν να βγει, η σειρά τελείωσε στο 1ο Crysis, άντε ας πούμε και το 2 ήταν καλό

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

To βασικο χαρακτηριστικό της ξεχνάς που της ανεβάζει την τιμή ασχετα εαν ενδιαφερει εσενα, εμενα και λοιπα....

Η τιμη της Τιταν ειναι μια χαρα....για τον καθαρα gamer οχι, βεβαια και σου δινει αλλες επιλογες η nVidia ισαξιες!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=jJfICfX2-_0]NVIDIA GTX Titan - JAYZ RAGE - YouTube[/ame]

:p

Link to comment
Share on other sites

η R9 290x (θα βγεί και 290 απλή ; ) θα έχει μέσα και το BF4 που με ενδιαφέρει; γιατί μάνι μάνι αφαιρείς ένα 35αρι στην τιμή ...

Ναι θα έχει και BF4 αν κατάλαβα καλά.

Νομίζω πως θα βγει και απλή 290 με 2500 sd , αυτό ακούγεται τουλάχιστον .

Για την μελλοντική γενιά βλέπω να παίζει αντικατάσταση της 7970 με την 290x της 7950 με την 290 και της 7870 με την 280x η οποία είναι στην ουσία 7970 με ψιλοβελτιώσεις .

Κάπου διάβασα και για dual bios με διαφορετικά ρολόγια, αλλά δεν ξέρω αν αληθεύει. Μια 7970 και 7970Ghz στο ίδιο πακέτο = 290x

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.