Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


adpanos

Recommended Posts

Δεν ειδατε τον αλλο που εχει βάλει την 780gtx σε ΔΕΞΑΜΕΝΗ μπας και με πιάσει στο μέτρο! Ζεστάθηκε ο Μαραθωνας με τα αλλεπάλληλα nuclear V στον πυρηνα της!

Περιοδο εχει καλε παλι η τατιανα σου και γκρινιαζει?:hehe:

Το run στο metro δεν ειναι καν δικο σου, συστημα δικο σου τωρα εχεις να δωσεις κανενα νουμερο η το αναβεις μονο οταν χιονιζει?:hehe:

Ριξε την τατιανα στην θαλασσα μπας και δροσιστει, τροπος ψυξης ειναι και αυτος, ριξε μαζι και την αλλη την μπανανα που πηρες προσφατα που παει μεχρι τα 4,3ghz:hehe:

Οι καρπαζιες σου ερχονται κατα κυματα σε valley και heaven 4.0.

Με βαση αυτο η τιμη της κυρ-τατιανας οχι απλα δεν δικαιλογει το 1000αρικο αλλα θα επρεπε να κοστιζει και λιγοτερα απο την 780:hehe:

Περαστικα σου...

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δώσει από 700-1000€, πειράζεις το BIOS και ελπίζεις να είσαι μία η άλλη με μια κάρτα των 600€... :hm:

Δεν είναι κακό να παραδεχθεί κάποιος ότι πέταξε τα λεφτά του σε μια εταιρία που τον δουλεύει ψιλό γαζί εδώ και χρόνια. Κακό είναι να επιμένει ότι έκανε το σωστό και να συνεχίσει να αποδέχεται το ξεζούμισμα.

πιο ωραία δεν θα μπορούσες να το πείς.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέτε τα 1000 ευρώ της Τατιάνας είναι πολλά.

Τα αν βάλω άλλο bios, αν ανεβάσω και αν κατεβάσω δε λένε τίποτα.

Με το ίδιο σκεπτικό αν η AMD βγάλει πιο ώριμους drivers.....

Με το αν δε γ........ ποτέ κανένας.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέτε τα 1000 ευρώ της Τατιάνας είναι πολλά.

Τα αν βάλω άλλο bios, αν ανεβάσω και αν κατεβάσω δε λένε τίποτα.

Με το ίδιο σκεπτικό αν η AMD βγάλει πιο ώριμους drivers.....

Με το αν δε γ........ ποτέ κανένας.:hehe:

που τα ειδες εσυ τα αν?

μονο ενα αν υπαρχει! Με το ίδιο σκεπτικό αν η AMD βγάλει πιο ώριμους drivers:hehe:

Link to comment
Share on other sites

παίδες αφου το ξέρετε τώρα θα βγάλει καλύτερη κάρτα η amd μετα θα βγάλει η nvidia το ίδιο δεν γίνεται τόσα χρόνια ? οι μισοί θα τα σκάσουνε στην μια η μισοί στην άλλη .

το ότι πήραμε κάτι τώρα που κάνει 1000 ευρώ δεν πάει να πει οτι θα είναι και για πάντα πρώτο .

Link to comment
Share on other sites

Mε 1200 πυρηνα σου εστρωσε το σβερκο στο metro 2033!

Κανε oc στην κουτση με 1,3v+....τασάκι την βλεπω σε λιγο με το μπλοκακι!

Περιμενω ακομη να με περασεις σε valley και heaven 4.0:hehe:

Προς τα παρον κλαψε τα χιλιαρικα απο την μουφοτατιανα, κοκκινισε το σβερκο απο τις απανωτες καρπαζιες :hehe:

Περαστικα σου και παλι..

Περιμενω την κυρια των 1000ευρω να περασει την ταπεινη μου καρτα των 600σιων για να ξαναποσταρω bench:hehe:

End Over end out απο μενα.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και θα τα βρεις.

Οσο για τους οδηγούς χρόνια τώρα και από τις δυο εταιρίες μετά το λανσάρισμα είναι πάντα πιο ώριμοι.

Έγινε επεξεργασία από greenforce13
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και θα τα βρεις.

Οσο για τους οδηγούς χρόνια τώρα και από τις δυο εταιρίες μετά το λανσάρισμα είναι πάντα πιο ώριμοι οι drivers.

που να ψαξω εδω? http://www.thelab.gr/metriseis-and-apotelesmata-yperxronismon/ :hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Μια τιμη στα 550 απο την ΑΤΙ θα ειναι καλα μιας και φαινεται οτι τους κουτσους out of the box θα τους φαει και με 4gb ram... Για να δουμε!

Evga classified 780gtx για gaming απο μενα για Nvidia και για Τιτανα εαν τον θες για κατι αλλο περα απο καθαρα gaming.

Τα τασακια με το νερο και τις φτωχο reference μακρια...

Ασε που σε surround τα 3gb θα ειναι λιγα.... Το hitman χωρις ΑΑ εγραφε σε πιστες και 3,5gb!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Eγω θελω να βγει 100 ευρω κατω απο 780 δηλαδη στα 500€ πολλα ζηταω μαλλον ομως...

Άμα βγει στα 500€, τα νούμερα που βλέπουμε - ίσως και τα specs, απλά δεν θα επιβεβαιωθούν. Θα είναι ποιο αργή από 780.

Link to comment
Share on other sites

Να μου πείς λογικό είναι , ο κάθε ένας που έχει ΤΙΤΑΝ να υποστηρίζει το "σπίτι του" γιατί αλλίως θα πέσει να τον πλακώσει, γιατί ; Γιατί τελικά τα 1000€ είναι πολλά,δεν θα του αρέσει καθόλου να φάει ήττα απο μια Χ,Ψ,Ζ εταιρία με ξέρω γω 489€. Λέω τώρα μια τυχαία τιμή που μου κόλλησε στο μυαλό.

Αναμονή για τα αποτελέσματα...

Η δική μου ερώτηση, στο θέμα αυτό όσο και αν χαζή είναι,λέτε να μεγαλώσει και άλλο το μέγεθος στο μήκος παράλληλα στο κουτί ; :eek:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άμα ήμουν ο Sebastion να ανοίξει η γη να με καταπιεί θα ήθελα..

Τρώει σκαμπίλια από παντού! Δεν ξέρει σε τι λόγια να κρυφτεί!

FAP FAP FAP!

:hehe: :hehe:

Ας είχα εγώ την ΤΙΤΑΝ και ας έτρωγα και σκαμπίλια ...:yes4:

Το έχουμε παραξηλώσει το θέμα μου φαίνεται ....

Τι ζητάτε τελικά?

Κάρτα για να παιζετε τα games σας ή για να την λέτε ο ένας στον άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ας είχα εγώ την ΤΙΤΑΝ και ας έτρωγα και σκαμπίλια ...:yes4:

Μα τι να την κάνεις την TITAN είναι πεταμένα λεφτά.. άμα έχεις λέφτα για πέταμα πάρε αυτοκίνητο και σου βάζω δώρο πλυντίριο..

Το έχουμε παραξηλώσει το θέμα μου φαίνεται ....

Τι ζητάτε τελικά?

κάρτα για να παιζετε τα games σας ή για να την λέτε ο ένας στον άλλο?

Πέρνουμε κάρτες και για τα Games αλλά άμα φώναζουν οι άλλοι που είναι πιο χαζοι κ'απ τα ραδικια τους πουλάμε και τρέλα άνετα!

Link to comment
Share on other sites

Ταρατατζουμ ταρατατζουμ . 100 ευρω κατω να χει,μαζι με τα bundles θα σπασει ταμεια αμα εχει ιδια αποδοση με 780.

Προσωπικα θα θελα να φαει ενα γερο στραπατσο η πρασινη,δεν μ αρεσε καθολου η τιμολογιακη πολιτικη τους στις 7xx.

Η GTX 780 θα μπορούσε να πουληθεί με αυξημένα κέρδη στην τιμή της 680 ως προϊόν νέας γενιάς. Μιλάμε άλλωστε για προϊόντα με ελαστική ζήτηση.

Ωστόσο η nvidia επέλεξε να την τιμολογήσει ως ultra high end, χάνοντας ουσιαστικά τους-πολύ περισσότερους-high end αγοραστές, εξαιτίας της παραπαίουσας AMD. Με αυτό που έκανε, αν το κατάλαβες, έδωσε ζωή στην AMD που δήλωσε ότι λόγω οικονομικών προβλημάτων θα παρέμενε στην ίδια σειρά για έναν ακόμα χρόνο.

Χώστα καλύτερα τους developers που όλο αυτό το διάστημα αύξαναν τις απαιτήσεις των τίτλων τους, χωρίς να προχωρά η τεχνολογία στο σκέλος του κόστους. Χώστα και στη διοίκηση της AMD που καταπιάνεται με τα πάντα και στο τέλος δεν καταφέρνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό χαρτί της ΑΤΙ ήταν πάντα η δεύτερη κάρτα στην performance κατηγορία οπου τράβαγε ολο το κοινό και οχι αδικα (7950, 6950, 5850) μιας και πρόσφερε καλή τιμή με δυνατή απόδοση.

Η Nvidia μετα την 780gtx δεν εχει κάποια καρτα. Η 770 gtx ειναι σαφως πιο υποδεέστερο μοντέλο, κομμένη παντου!

Ο νεος driver της ΑΤΙ ειναι για CF και μεχρι 2560χ1600.

Για να δουμε SINGLE VGA σε 5760χ1080 τι κανει η ΑΤΙ, AMD (κλαίω τα λεφτά μου) :p

image.jpg

The GeForce Titan is simply untouchable in this game. It its exhibit any telltale frame time deviation while the other two solutions tend to have frame times which are all over the place.

μικρή λεπτομέρεια! [MENTION=10015]csaris[/MENTION] ριξε μια ματια! Που να βαλεις και CF σε πανω απο 2560χ1600. Τοτε εχεις κατι τετοιο...ΚΟΛΑΣΗ!

image.jpg

Ξερω τώρα θα βγούνε οι γνωστοί και θα αρχίσουν τα μπλα μπλα μπλα....

Η ΑΤΙ για ενα monitor 1080p/1440p να την καρφωσεις ειναι ΟΚ σε κατι αλλο αναμονη για νεους drivers :p

Oι περισσότεροι μιλάτε κοντόφθαλμα για σας και μόνο, με βάση δικά σας κριτήρια. Το ιδιο λαθος κάνετε με τον Τιτανα πιάνετε το ενα σκελος του και κραζετε...αλλα δεν ειναι μόνο αυτό! Αυτο κοιτάτε εσείς...Απο μια αποψη καλα κανετε, αλλα η Nvidia εξετάζει πολλές παραμέτρους!

Αν θελετε καθαρα gaming με ελάχιστα υποδεέστερες επιδόσεις out of the box πάρτε 780gtx reference! Κανείς δεν σας εβαλε το μαχαίρι στο λαιμό να πληρώσετε τα 3gb more ram αλλα και το double precision flops.

anandtech -> The end result is that with the GTX 780 delivering an average of 90% of Titan’s gaming performance!

hardware canucks-> image.jpg

Σαφώς το Software της Nvidia ειναι πιο ολοκληρωμένο και θα πρέπει να πληρώσετε γι αυτό.

Προς Κόκκινους -> Το Τζαμπακισταν πέθανε....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.