Jump to content



OffTopic Archive


DJD

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 22:13]

Τι κόλλημα έχετε με το stressprime?

To prime σε Α64 δεν δείχνει τίποτα....

Μπορεί να τρέχεις ώρες ατελείωτες Prime και τελικά να κρασάρει στα πρώτα λεπτά του snm

Συγκεκριμένα πράγματα ρώτησα δεν του είπα τρέξε πρίμε σήμερα και άστο μέχρι το πάσχα . Got it ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3,8k
  • Created
  • Last Reply

ok

Το point αυτών που γράψαμε ποιο είναι?

Τι ρωτάει το παιδί και τι γράφουμε?

Ρώτησε για το ρεύμα και μόλις είδατε τα mhz όλοι κάτι πάθατε....

Τώρα ποιο είναι το point?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κόιτα να δείς , Καλημέρα καταρχήν ,

Εγώ ειπα στο παιδί αν τρέξει πρίμε , θέλω να δώ ένα μισάωρο , [προσωπικό κόλλημα , κάτι θέλω να παρατηρήσω ] Μετά πετάχτηκες εσύ απο το πουθενά και λές ότι έχουμε κόλλημα με το πρίμε , και τέλος λές οχι κάτι πάθαμε με τα mhz , λολ ρε , η φαντασία σου δεν έχει όριο .

Στην τελική το θρέντ είναι του παιδιού και αυτόν ρώτησα κάτι , εσύ τι φλάσ τρώς<----------- Σε αυτο θέλω απάντηση 4 sure

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Λοιπόν κόιτα να δείς , Καλημέρα καταρχήν ,

Εγώ ειπα στο παιδί αν τρέξει πρίμε , θέλω να δώ ένα μισάωρο , [προσωπικό κόλλημα , κάτι θέλω να παρατηρήσω ] Μετά πετάχτηκες εσύ απο το πουθενά και λές ότι έχουμε κόλλημα με το πρίμε , και τέλος λές οχι κάτι πάθαμε με τα mhz , λολ ρε , η φαντασία σου δεν έχει όριο .

Στην τελική το θρέντ είναι του παιδιού και αυτόν ρώτησα κάτι , εσύ τι φλάσ τρώς<----------- Σε αυτο θέλω απάντηση 4 sure

Καλησπέρα...

Οκ άμα είναι κόλλημα τι να σου πώ....αλλά δεν πετάχτηκα από το πουθενά...αν δείς έχω ήδη 2 απαντήσεις πριν απο σένα

Το φλας που έφαγα και ξέσπασα σε εσένα είναι ότι ΄χω εκνευριστεί με το Χ2 θρεντ που κανένας δεν τρέχει SNM αλλα stressprime kai prime95 για κανενα 5ωρο και πιστεύουν ότι είναι σταθερό...

Έχω τρέξει 2πλο stressprime στα 2700 με 1,36 για 5 ώρες και στο snm χτύπαγε στο 1δευτερο στην L2 cache.....

Αυτό με εκνεύρισε....και καλώς η κακώς ξέσπασα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν με νοιαζει σου λέω πόσες απαντήσεις έχεις πιο πρίν , εγώ άλλον ρώτησα και απαντησες εσύ με στυλάκι . κατάλαβες? Και στην τελική αυτα που λές εσύ τώρα εγώ τα έλεγα πέρσυ , περι prime vs snm [ click and win ] κατάλαβες ? Οπότε να πάς να ξεσπάσεις αλλού αν θές να εκτονωθεις κάπου .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αρχική απάντηση από darkCount

Όχι ραααα δεν το λες καλα!! Λαϊνουξ Ρουλζζζζ λέμε!

Stfuufn.

Τραβα παιξε κανενα παιχνιδακι στο PC σου και διαβασε τη sig μου... :getlost:

Και Chosen, το Linux δεν είναι για τον κάθε άσχετο, είναι για hackers.

Οχι με τη σημερινή -ξεφτιλισμένη, βιασμένη- έννοια, με τη παλιά, τι καλή...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκος παραξηγήθηκες?

Κάτι πιο χρήσιμο στην κουβέντα δεν ήξερες να γράψεις παρα βρισιματάκια κρυμμένα σε ακρωνύμια?

Αν νιώθεις ότι θες να βρίσεις...έχε τα @@άκια να το κάνεις σωστά με ότι συνεπάγεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκος παρεξηγήθηκα, και το έγραψα σε ακρώνυμο γιατί ξέρω πως μπορείς να το διαβάσεις, βαριέμαι να σε βρίσω ολογράφως...

Οι συνέπειες θα είναι οι ίδιες πιστεύω, έτσι?

Χαχαχα, "κάτι ποιο χρήσιμο" βλέπω γράφεις παραπάνω, το δικό σου ποστ δλδ ήταν on-topic, ε?

Γραψε κάτι σοβαρό-τεκμηριωμένο και θα πάρεις αντίστοιχη απάντηση...

Ως τότε προπονήσου στη προφορά του Linux.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ με όλη την χακερίστικη σοφία σου νιώθεις ότι πρέπει να υπερασπίσεις το θεόσταλτο λειτουργικό σου από όλους εμάς τους "άσχετους" που βγάζουμε το ψωμί μας άπο τους υπολογιστές και την τεχνολογία....απλά βρίζοντας??? Τσσσσ με απογοητεύεις μικρέ....

Αν τραβούσε κάνα μεγάκυκλο το μηχανάκι που αποκαλείς εγκεφαλο μέσα στο κεφαλάκι σου...θα διάβαζες παραπάνω τις τεκμηριωμένες απόψεις μου σχετιμα με το αρχικό θέμα του θρεντ μαζί με την πλακίτσα.

Τέσπα και πολλα μπήκα στον κόπο να σου γράψω...

Τζιχάντ στα Γουϊντοουζ ραααααα:banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ---Zapotek--

Και Chosen, το Linux δεν είναι για τον κάθε άσχετο, είναι για hackers.

Οχι με τη σημερινή -ξεφτιλισμένη, βιασμένη- έννοια, με τη παλιά, τι καλή...

Κατ'αρχάς κρατήστε το thread σε σοβαρά επίπεδα.

Κατά δεύτερον, συμφωνώ 100% σε αυτό που λες και τα πλεονεκτήματα του linux τα ξέρω πολύ καλά. Τουλάχιστον εδώ στη δουλειά, φαίνεται κατευθείαν ποιος πελάτης πήρε server για να κάνει σωστή και σοβαρή δουλειά και ποιος πήρε γιατί είναι εύκολος στη διαχείρηση.

Με συγκεκριμένα άτομα τα έχω πάρει κρανίο, που βάλανε χτες linux και σήμερα τα Windows suck και πρέπει όλη η κοινωνία να βάλει linux για να δει κι αυτή το φως το αληθινό...

Link to comment
Share on other sites

1ον) Δεν σε έβρισα στο ακρώνυμο.

2ον) Δεν υπερασπίζομαι τπτ, θέλω να λεγοντε τα πράγματα σωστά.

3ον) Δεν είμαι κατά των Windows ως OS, οι servers τους είναι αρκετά αξιόλογοι.

4ον) Είδα την άλλη τεκμηριωμένη απάντηση σου:

Όσα τέτοια παραδείγματα έχω τσεκάρει εγώ τουλάχιστον μου φάινονται παιδικά. Για να παίζουν τα λινουξόπαιδάκια και να λένε ότι απ'ολα τα καλα έχει το λίνουξ.

Ως ένα από τα "λινουξόπαιδάκια" λοιπόν σου απάντησα με το "παιδικό" μυαλό μου.

Οσο για το μηχανάκι μου, ποιος είσαι εσύ να το κρίνεις?

Chosen, δίκιο έχεις, σε κανένα δεν αρέσουν αυτού του τύπου οι εκφράσεις, υπάρχουν και σοβαρά άτομα όμως...

Btw, τα άτομα που αναφέρεις συνήθως επιστρέφουν στα γνώριμα Windows μόλις χρειαστεί να γράψουν κατι στο shell ή ένα recompilation του kernel.

Συγνώμη που έβγαλα το νήμα εκτός πορείας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ---Zapotek--

1ον) Δεν σε έβρισα στο ακρώνυμο.

Αρχική απάντηση από ---Zapotek--

Φιλαράκος παρεξηγήθηκα, και το έγραψα σε ακρώνυμο γιατί ξέρω πως μπορείς να το διαβάσεις, βαριέμαι να σε βρίσω ολογράφως...

Οι συνέπειες θα είναι οι ίδιες πιστεύω, έτσι?

Μας δουλεύεις?

Αρχική απάντηση από ---Zapotek--

quote:

Όσα τέτοια παραδείγματα έχω τσεκάρει εγώ τουλάχιστον μου φάινονται παιδικά. Για να παίζουν τα λινουξόπαιδάκια και να λένε ότι απ'ολα τα καλα έχει το λίνουξ.

Ως ένα από τα "λινουξόπαιδάκια" λοιπόν σου απάντησα με το "παιδικό" μυαλό μου.

Αρχική απάντηση από darkCount

Όσα τέτοια παραδείγματα έχω τσεκάρει εγώ τουλάχιστον μου φάινονται παιδικά. Για να παίζουν τα λινουξόπαιδάκια και να λένε ότι απ'ολα τα καλα έχει το λίνουξ.:p

Έβαλα και smilie για να μην μου παρεξηγηθεί κανεις και γίνει το θρεντ μπαχαλο.

Το έβαλα κιόλας το smilie για να μην παρεξηγηθεί κανεις αλλα εσύ μόνο αυτό είδες.

Αρχική απάντηση από ---Zapotek--Συγνώμη που έβγαλα το νήμα εκτός πορείας...

Ε αφού λυπάσαι εντάξει. Αλλά εξήγησε μου τι σημαίνει : Stfuufn γιατί εγώ δεν ξέρει απο αυτά για να μας λυθεί η απορία αν έβρισες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εσένα δεν σε βλέπω να βγαίνεις και να γράφεις τι σημαίνει το Stfuufn...είπα να ρωτήσω τον Γούγλη το φίλο μου.

shut the **** up u ******* noob λοιπόν μου λέει ο Γούγλης ότι μου είπες.

Τσίμπα λοιπον μια "Αναφορά στο διαχειριστή" και ας κάνουν ότι θέλουν. ’λλα πολυ πιο αξιόλογα μέλη πάντως έχουν "τιμωρηθεί επειδή είπαν κακές λεξούλες...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΠΟΤΕ να μην βαζουμε το Jumper στα 4V?

εγω ειπα να ΜΗΝ το κανουμε ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΤΗΝ 3αρα μας

δηλαδη να μην το γυρισουμε στα 4βολτ αν δεν ειμαστε σιγουροι οτι δεν εχουμε τις τασεις που θελουμε

την ειχα 6 μηνες στα 4βολτ και κατεβαζα ολη μερα σαν κατεβαστηρι , ΤΙΠΟΤΑ δεν επαθε

αλλα οκ ,

ΚΑΙ ζεστη πολυ στο μοσφετ

ΚΑΙ απο πισω ζεσταινεται το board

ΚΑΙ οι μνημες θελουν εξτρα ψυξη

ΚΑΙ εξτρα ανεμηστηρας

και επειδη ειναι πολλα τα "ΚΑΙ" ειπα να μην το κανουμε για ψυλλου πηδημα

- εσενα προφανως "ηρθε η ωρα σου" να κανεις την αλλαγη

την στραγγιξες την 3αρα

:T:

- ΓΙΑΤΙ δεν δουλευει 4βολτ και enabled +0,03 ???????

για τσεκαρε το , εγω λεω οτι δουλευει μια χαρα

- οι μετρησεις που εκανε το παλικαρι θα του ειναι μια χαρα χρησιμες

και εγω του προτεινω να τις συνεχισει σε ολο το ευρος των βολτ που αντεχουν οι μνημες του

ετσι θα ξερεις το board σου και εν γενει το συστημα σου ΑΠΕΞΩ

μετα με ενα πολυμετρακι θα δεσει το ολο θεμα γιατι θα ξερεις τα εικονικα και τα πραγματικα καθως και τι σφαλμα εχεις και που

ξεκινα να κανεις ενα πινακα και αν θες φερνω και εγω το πολυμετρο μου και μετρα με 3 δεκαδικα ψηφια και τον τελειωνουμε τον πινακα και τον ποσταρουμε κιολας

ειτε το κανουμε ειτε οχι μπροστα σου θα το βρεις...

-το λινκ παρα πολυ χρησιμο ειδικα για μενα με το Powerstream

- φιλε υπομονη για τροφοδοτικο , επειδη παω φανταρος παιζει να δωσω το δικο μου :D :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.