Jump to content



Nvidia Geforce GTX 770


The Spirit

Recommended Posts

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply
[MENTION=1278]aqua[/MENTION] εσυ που εχεις msi καρτες, με sli enable μπορεις να ανεβασεις κανονικα ταση και στις 2 καρτες, η εχεις και συ το ιδιο θεμα σαν τον doc??

Ολα μια χαρα εδω και στις 2 ανεβαζει το ρευμα,αλλα δεν μου δουλευει το OSD σε screen capture και δεν βρισκω ακρη,ασχετο βεβαια αλλα ειναι ενοχλητικο,ηθελα να ανεβασω κανα νουμερακι .

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION] για δες εκει στα profile θα δεις δυο διαφορετικα vendorid,καθε id αντιστοιχει και σε καρτα οποτε περασε το κολπακι και στα 2 ξεχωριστα.

voltagesli.png

how to print screen on pc

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμαμαι καλα, στο afterburner (εχω παρα πολυ καιρο να το χρησιμοποιησω) στα settings εχει επιλογη για enable/disable το voltage control...

Το εχεις τικαρισμενο στο enable ετσι?

Στo cfg εβαλες unofficial overclocking=1 (αν θυμαμαι τωρα και καλα τις εντολες εχω και καποιο χρονια ειπαμε να το χρησιμοποιησω:hehe:)?

Ναι και στα δύο. Μάλιστα δοκίμασα ενεργοποιήσεις και απενεργοποιήσεις των επιλογών αυτών με επαεννεκινήσεις του MSI AB και πάλι τίποτα. Θα πρέπει να περιμένουμε απ' ότι φαίνεται για υποστήριξη NCP4208.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε εμενα πρεπει να φταιει αυτο που ειπε ο aqua καθως το εβαλα μονο στο ενα απο τα 2 αρχεια...

Θα πεσει πολυ ανεβασμα αυριο :-P

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε εμενα πρεπει να φταιει αυτο που ειπε ο aqua καθως το εβαλα μονο στο ενα απο τα 2 αρχεια...

Θα πεσει πολυ ανεβασμα αυριο :-P

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Σε καθε καρτουλα ξεχωριστα βρε doc, εννοειτε!

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε καρτουλα ξεχωριστα βρε doc, εννοειτε!

Ε αμα δεν εχεις χρονο και τα κανεις στην τρεχαλα,ξεχνας αρκετα πραγματα :-P

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μόνο +12mV μπορώ να πειράξω κι εγώ, με μονή κάρτα βέβαια. Πιθανόν κάτι να κάνω λάθος αλλά δεν προλαβαίνω να το ψάξω..

Δειξε ενα screen απο το αρχειο με την εντολη να δουμε αν το εχεις γραψει σωστα!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαστε

abj811.png

Την εντολη που εχεις αφησει κατω κατω μονη της την βαζεις ακριβως πανω απο το πρωτο VDDC και ακριβως αναμεσα σε αυτη και το πρωτο VDDC γραφεις το [settings]

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπαιξε με 3 αντί για 4. Thanks Doc! Θυμάσαι πόσο κατάφερες να πας με stock VCore;

Με την μια καρτα νομιζω 1310-1900..θα σου πω το πρωι!

Σε Sli λιγο παρακατω..

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ίδια με τις δικές σου.

Τι να σου πω μπορει να σου εκατσε μετριο κομματι σε oc..

Με τον φιλο που πειραμε μαζι τις 4 οι δικες του πανε +70 με stock voltage!

Εμενα καπου στο +100 παιζουν οποτε απο 1300 εως 1310 max boost.

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.