Jump to content



ΧΒΟΧ ΟΝΕ vs PS4 - H μάχη


Recommended Posts

Απλά για το 2.. Σκέψου ότι δίνεις 50€ το χρόνο και έχεις 2 παιχνίδια (νομίζω) το μήνα. Ή όπως το σκέφτομαι εγώ, πάντα θα έχεις κάτι να παίζεις, χωρίς να χρειαστεί να αγοράσεις ποτέ full game :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν η ιστορία του Χ1 έχει να κάνει με το 360 δεν ξέρω πόσος κόσμος θα αγοράζει και για πόσο :p

Αλλά ναι οκ, λογικό, αν ήμουν σε φάση "έχω 12 ώρες την μέρα να πετάξω και ζω με budget φαδερ" τότε θα ήταν πιο δελεαστικό ομολογώ!

Link to comment
Share on other sites

Απλά για το 2.. Σκέψου ότι δίνεις 50€ το χρόνο και έχεις 2 παιχνίδια (νομίζω) το μήνα. Ή όπως το σκέφτομαι εγώ, πάντα θα έχεις κάτι να παίζεις, χωρίς να χρειαστεί να αγοράσεις ποτέ full game :p

Το xbox live δεν δίνει δώρο παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

1) Απείρως πιο όμορφο από One

2) PS Plus, το οποίο καλύπτει επίσης PS3/Vita

3) Δυνατότερο H/W

4) Πιο φτηνό (δε σε νοιάζει εσένα βέβαια :p)

5) Το PS3 απλά είχε πολύ καλύτερα παιχνίδια από 360 -ΙΜΟ-, το ίδιο αναμένω και γι' αυτή τη γενιά.. Πιο indie friendly επίσης

6) Support για τις τιμονιέρες που ήδη έχουμε

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] happy?

1) δηλαδη θελεισ να μασ πεισ οτι το ps3 το αγορασεσ (να υποθεσω για την ομορφια του)

2) δεν γνωριζω εαν μεσω το xbox live αμερικησ -αγγλιασ υποστηριζει-θα υποστηριζει παλιοτερα παιχνιδια.. δεν νομιζω να κατσει με σταυρωμενα χερια σε αυτο η ms..

3)να υποθεσω οτι αναφερεσε στο hardware (διορθωσε με εαν κανω λαθοσ) εαν ανεφερεσε σε αυτο , να σε ενημερωσω οτι το συγκεκριμενο, δεν κανει την επιτυχια σε κονσολα.. παραδειγματα , wii vs ps3, δεσ τισ πωλησεισ, 3ds vs psvita, δεσ τισ πωλησεισ!

4) το πιο φτηνο αυτη την στιγμη που μιλαμε ειναι σχετικο.. το χbox one αυτη την στιγμη ερχετε πακετο με το kinect 2 το οπιο ειναι αυτη τι στιγμη που μιλαμε το πιο εξελιγμενο στο πλανητη ! ασχετα αν θα το χρησιμοποιηση καπιοσ.. το μονο σιγουρο ειναι οτι θα προσφερει απιστευτη διασκεδαση με την παρεα σου!!! ξεχνασ τα gamepad , gamepad εισαι εσυ ο ιδιοσ!!!

5) το ps3 εχει δωσει τιτλουσ διαμαντια!! παραδειγμα το the last of us ειναι τιτλοσ για να αγορασει καπιοσ ενα ps3 (παντα προσωπικη μου γνωμη) αντιστοιχα τιτλουs εχει δωσει και το xbox 360..η αληθεια ειναι οτι η σονυ εδωσε περισσοτερουσ τιτλουσ διαμαντια.. την κονσολα δεν την παρατησε.. τουλαχιστον τισ καλεσ αποκληστικοτητεσ..

αυτη την στιγμη που μιλαμε to ps4 δεν εχει να σε δωσει ενα τιτλο διαμαντι ποιοτητασ οπωσ το παραπανω!!

6)δεν ασχολουμε δεν γνωριζω για τιμονιερεσ..

καπια παιχνιδακια για τον φιλο τον [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] που μπορει να παιξει η θα παιξει προσεχωσ! το καλυτερο deal που θα μπορουσεσ να κανεισ!

http://www.xbox.com/el-GR/xbox-one/xbox-one-games?xr=shellnav

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τσακωνόσαστε για το ποιο μοντέλο Yugo θα αγοράσει ο [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] ?

Eιτε το base Υugo αγοράσει, είτε το Υugo GT με τα πίσω θερμαινόμενα παράθυρα δεν αλλάζει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

1) δηλαδη θελεισ να μασ πεισ οτι το ps3 το αγορασεσ (να υποθεσω για την ομορφια του)

Για συσκευή που προορίζεται για το σαλόνι, μετράει.

3)να υποθεσω οτι αναφερεσε στο hardware (διορθωσε με εαν κανω λαθοσ) εαν ανεφερεσε σε αυτο , να σε ενημερωσω οτι το συγκεκριμενο, δεν κανει την επιτυχια σε κονσολα.. παραδειγματα , wii vs ps3, δεσ τισ πωλησεισ, 3ds vs psvita, δεσ τισ πωλησεισ!

Συμφωνώ ότι δεν κάνει την κονσόλα. Τα παιχνίδια την κάνουν.. and PS4 shall win :p

4) το πιο φτηνο αυτη την στιγμη που μιλαμε ειναι σχετικο.. το χbox one αυτη την στιγμη ερχετε πακετο με το kinect 2 το οπιο ειναι αυτη τι στιγμη που μιλαμε το πιο εξελιγμενο στο πλανητη ! ασχετα αν θα το χρησιμοποιηση καπιοσ.. το μονο σιγουρο ειναι οτι θα προσφερει απιστευτη διασκεδαση με την παρεα σου!!! ξεχνασ τα gamepad , gamepad εισαι εσυ ο ιδιοσ!!!

Τελείως αδιάφορο το Kinect. Και τέλος πάντων, δεν καταλαβαίνω γιατί σε αναγκάζουν να το πληρώσεις αν δεν το θες. Αλλά μιας και το έχουν όλοι, φαντάζομαι θα οδηγήσει σε καλύτερα kinect based παιχνίδια.

5) το ps3 εχει δωσει τιτλουσ διαμαντια!! παραδειγμα το the last of us ειναι τιτλοσ για να αγορασει καπιοσ ενα ps3 (παντα προσωπικη μου γνωμη) αντιστοιχα τιτλουs εχει δωσει και το xbox 360..η αληθεια ειναι οτι η σονυ εδωσε περισσοτερουσ τιτλουσ διαμαντια.. την κονσολα δεν την παρατησε.. τουλαχιστον τισ καλεσ αποκληστικοτητεσ..

αυτη την στιγμη που μιλαμε to ps4 δεν εχει να σε δωσει ενα τιτλο διαμαντι ποιοτητασ οπωσ το παραπανω!!

Πέρυσι έκανα αυτό τo thread και είδα ότι με τα παιχνίδια που είχε το 360, ούτε καν για 100€ δεν άξιζε να το αγοράσω. Άρα διαφωνώ για τους αντίστοιχους τίτλους :p Για τα διαμάντια έχουμε καιρό ακόμα (PS3 launch titles, απλά LOL :))

Ακόμα τσακωνόσαστε για το ποιο μοντέλο Yugo θα αγοράσει ο [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] ?

Eιτε το base Υugo αγοράσει, είτε το Υugo GT με τα πίσω θερμαινόμενα παράθυρα δεν αλλάζει κάτι!

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω ένα PS4 αλλά θέλω να το βάλω στην Dell u2412m που έχω..

Έχω και μια 32 LG HD Ready από το 2009

Μπορεί να το βάλω και εκεί πέρα στην τελική μέσα στο κρεβάτι

αλλά λέω να το έχω μπροστά μου να παίζω και να άλλαζω port και να μπαίνω και στο PC κτλπ..

Υπάρχει κανείς τρόπος?

Επίσης με τον ήχο τι να έκανα? Οπτική ίνα στα Logitech z5500?

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω ένα PS4 αλλά θέλω να το βάλω στην Dell u2412m που έχω..

Έχω και μια 32 LG HD Ready από το 2009

Μπορεί να το βάλω και εκεί πέρα στην τελική μέσα στο κρεβάτι

αλλά λέω να το έχω μπροστά μου να παίζω και να άλλαζω port και να μπαίνω και στο PC κτλπ..

Υπάρχει κανείς τρόπος?

Επίσης με τον ήχο τι να έκανα? Οπτική ίνα στα Logitech z5500?

Για μένα δεν αξίζει κονσόλα σε οθόνη pc. Κρεβάτι/καναπές και tv. Καλύτερα στη 32ρα και ας μην είναι FHD.

Άμα αποφασίσεις τελικά να το συνδέσεις στο monitor, ακουστικά στο χειριστήριο είναι μία εύκολη λύση. Αλλιώς οπτική, ναι.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1199]Volrath[/MENTION] Συμφωνώ και εγώ αλλά η Dell είναι καλύτερη (ποιότητα εικόνας) από την LG..

Αλλά έτσι όπως είμαι στην καρεκλάρα μου αράζω και στην πολυθρόνα και παίζω δεν έχω πρόβλημα.. αλλά το καλώδιο δεν ξέρω.. HDMI TO DP? θα δείχνει θα πιάνει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βάλεις με καλώδιο HDMI>DVI

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Γίνεται και αυτό αλλά δεν ξέρω αν θα φαίνεται σωστά.. Στο YouTube που έψαξα λίγο (απο το tablet) είδα μόνο u2410 και αυτό με hdmi.. Και οπτικη στα Logitech φυσικά.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω ένα PS4 αλλά θέλω να το βάλω στην Dell u2412m που έχω..

Έχω και μια 32 LG HD Ready από το 2009

Μπορεί να το βάλω και εκεί πέρα στην τελική μέσα στο κρεβάτι

αλλά λέω να το έχω μπροστά μου να παίζω και να άλλαζω port και να μπαίνω και στο PC κτλπ..

Υπάρχει κανείς τρόπος?

Επίσης με τον ήχο τι να έκανα? Οπτική ίνα στα Logitech z5500?

dvi->hdmi adaptor και με το ηχο μπορεις απλα να τον δινεις στα ακουστικα (τα συνδεεις πανω στο χειρηστηριο) ή οπως ειπες με οπτικη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.