Jump to content



ΧΒΟΧ ΟΝΕ vs PS4 - H μάχη


Recommended Posts

Υ.Γ Για keyboard και mouse σε κονσόλες εδώ:

Το θεμα ειναι να υπαρχει εγγενής υποστηριξει πληκτρολογιου-ποντικιου και οχι με πατεντες που θελουν μια ωρα σεταρισμα και καμια 50+ευρω και αμφιβολου αποτελεσματος.

Τωρα και τα παιχνιδια στο PC δεν ειναι δωρεαν και με την συνδρομη τσιμπας και τσαμπα παιχνιδια.

Υπ'οψιν δεν εχω κονσολα και μαλλον δεν θα αποκτησω ποτε γιατι συχαινομαι το gamepad.Mονο σε κανενα racing.Ποδοσφαιρακια δεν παιζω.

Link to comment
Share on other sites

cross_eyed_man_CHA076.jpg

Αγγελοματη μου εσυ! Συνήθως οι κονσολιτσες μπαίνουν σε κατι 40αρες και 50αρες HD TVs. Eαν εσυ δεν εισαι σε θεση ακομα και τοτε να δεις την διαφορα του 1080p απο το 720p ισως δινει μια εξηγηση για τους υπερμεγέθους φακούς που χρησιμοποιείς κατά τις φωτογραφίσεις σου.

Ρε giant φακούς μυωπίας χρησιμοποιείς και δεν μας το πες :hehe:

Τα λεφτα που σκαω στους υπερμεγεθους φακους αφορα μονο εμενα γτ εγω ειμαι ψειρας και με βοηθαει στο πρακτικο κομματι.ΔΕΝ κατακρινω κανεναν , δε λεω γιωτομπαλο κανεναν με φακο τσουτσουνακι και ισα ισα τους προτεινω κιολας αντιθετα με το εριστικο και απολυτο υφακι που εχεις.

Ελα , δε θα σε μαθουμε τωρα Ορεστη για την "αντικειμενικοτητα" σου

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτα που σκαω στους υπερμεγεθους φακους αφορα μονο εμενα γτ εγω ειμαι ψειρας και με βοηθαει στο πρακτικο κομματι.ΔΕΝ κατακρινω κανεναν , δε λεω γιωτομπαλο κανεναν με φακο τσουτσουνακι και ισα ισα τους προτεινω κιολας αντιθετα με το εριστικο και απολυτο υφακι που εχεις.

Ελα , δε θα σε μαθουμε τωρα Ορεστη για την αντικειμενικοτητα σου

Πραγματικά ποσο σκεφτηκες για να απαντησεις ?

Πρώτον δεν προτεινω τιποτα! Αλλα αναφερω μια πραγματικότητα PS4 vs XBOX one στα Multiplatform games.

Δεύτερον εχω την ικανότητα να ξεχωρίζω το 1080p απο το 720p οπως επισης τα 30 απο τα 60 fps. Όπως και τα κομμένα textures, shadows και λοιπά.

Τριτoν όλα τα results είναι από digital foundry και eurogamer. Mπες ενημερώσου και μετα λες την αποψη σου πανω σε στοιχεία και οχι με αεράτες φανφάρες γιατι ετσι δεν αποδεικνύεις κατι !!!!

(αυτο δεν παει σε σενα γιατι εισαι δικαιολογημένος αφου αδυνατείς να ξεχωρισεις το 720p απο το 1080p)

Τωρα εαν τα θέλετε και ολα στα πιάτο, σερβιρισμένα δεν θα τα έχετε και δεν θα τα έχεις!

Ειπατε κατι που ηταν ΑΝΑΛΥΘΕΣ και έδειξα στοιχεία για το τι διάφορες παίζουν. Συνέχιζε να βλέπεις βιντεακια στο youtube! Τι να σου πω....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Playstation 4

PS4.jpg

PS4_2.jpg

PS4_3.jpg

PS4_4.jpg

image search

Xbox ONE

XBOX_ONE.jpg

XBOX_ONE_2.jpg

XBOX_ONE_3.jpg

windows screenshot

....και τα δυο τρέχουν σε 1080p. Σαφως χειρότερα γραφικά το XBOX ONE (κοψανε το SSAO εντελώς και οχι μονο) και επίσης κατώτερο frame rate. Κλαφτα Χαράλαμπε!

απο digital foundry

Playstation 4

PS4_5.jpg

Xbox ONE

XBOX_ONE_5.jpg

how to take a screen shot

Playstation 4

PS4_6.jpg

Xbox ONE

XBOX_ONE_6.jpg

free image hosting

Playstation 4

image.jpg

Xbox ONE

image.jpg

image

Playstation 4

image.jpg

Xbox ONE

image.jpg

photo sharing

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Tα ίδια μου φαίνονται:help1::help1::help1: (σαρκασμός φυσικά).

Επίσης νίλα για τους κατόχους XBOX ONE με το Elder Scrolls Online.

+1 για το PS4 (again)

Tomb Raider - Complete Graphics Comparison (PS4/Xbox One/PC/PS3/Xbox 360)

http://uk.ign.com/videos/2014/01/27/tomb-raider-complete-graphics-comparison-ps4xbox-onepcps3xbox-360

Πείτε κι εδώ ότι οι κονσόλες είναι καλύτερες από το pc..πείτε το.

Y.Γ. Γιατί στις "next gen" consoles η Λάρα μοιάζει με υβρίδιο του Σιγκάλ και με Μογγόλα? Άθλιο

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

γιατι το δερμα της στις κονσολες ειναι πιο εντονο ? :S

η μεγαλη διαφορα ειναι στα 360+ps3 ..αναμενομενο

αλλα αμφιβαλω πως θα μπορουσα να δωσω βαση σε καποιο τετοιο , οταν στο παιχνιδι τρεχεις , τρεχεις και ξανατρεχεις να σωθεις .

επιδη το εχω τερματισει (pc , ηταν το πρωτο μου game μετα την αναβαθμηση μου ) , στο σημειο που ειχε ανεβει επανω στο communcation tower απλα ειχα ανατριχιασει απτα γραφικα , και αναρωτιομουν πως επιβιωσα τοσο καιρο με ΜΜΟ .

στο βιντεο που εδειξες , μιας και ειναι ολα μαζεμενα , μπορει ο καθενας να δει την δυναμη του pc , ομως και οι κονσολες δεν ειναι ασχημες . Δεν θα μοου εκανε εντυπωση αμα τα γραφικα "παγωνανε" στην κατασταση που ειναι , για 3-4 χρονακια . Ωστε να μην γινει πανικος με την τρελη διαφορα που θα φερει ο χρονος

εγω σαν πετρος , δεν νομιζω να θελω κατι παραπανω απο γραφικα . θα μπορουσανα ζησω με αυτην την ΦΟΒΕΡΗ αναλυση , για αρκετα χρονια ( με την προυποθεση να εχει σταθερα frames ε...)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ποσο σκεφτηκες για να απαντησεις ?

Πρώτον δεν προτεινω τιποτα! Αλλα αναφερω μια πραγματικότητα PS4 vs XBOX one στα Multiplatform games.

Δεύτερον εχω την ικανότητα να ξεχωρίζω το 1080p απο το 720p οπως επισης τα 30 απο τα 60 fps. Όπως και τα κομμένα textures, shadows και λοιπά.

Τριτoν όλα τα results είναι από digital foundry και eurogamer. Mπες ενημερώσου και μετα λες την αποψη σου πανω σε στοιχεία και οχι με αεράτες φανφάρες γιατι ετσι δεν αποδεικνύεις κατι !!!!

(αυτο δεν παει σε σενα γιατι εισαι δικαιολογημένος αφου αδυνατείς να ξεχωρισεις το 720p απο το 1080p)

Τωρα εαν τα θέλετε και ολα στα πιάτο, σερβιρισμένα δεν θα τα έχετε και δεν θα τα έχεις!

Ειπατε κατι που ηταν ΑΝΑΛΥΘΕΣ και έδειξα στοιχεία για το τι διάφορες παίζουν. Συνέχιζε να βλέπεις βιντεακια στο youtube! Τι να σου πω....

εχω κανει λαθοσ φιλε!!! αυτο που γραφεισ ισχυ!! αν μπουν οι 2 κονσολεσ η μια διπλα στην αλλη θα καταλαβουμε τη διαφορα.. κανεισ αλαναθαστοσ, το θεμα ειναι να παραδεχομαστε τα λαθη μασ..

Link to comment
Share on other sites

κακώς που προσπαθούμε να συγκρίνουμε από το youtube τις δύο κονσόλες γιατί όλοι ξέρουμε το αποτέλεσμα από video editing που έχουμε κάνει έστω και με το πιο απλό .

Άλλο να γράφεις 1080p και μετά να το βγάζεις το βίντεο 1080p και άλλο 720P και να το χώνεις να γίνει 1080 κλπ κλπ

Επίσης όσο για το tomp raider γιατί στο pc δεν βάλανε 2560χ1600 ή 1440 max out (επίσης υποπτεύομαι κομένες ρυθμίσεις)...

Είναι λάθος η λογική τους με τα video στο youtube, αλλά πρέπει να το είχε λάβει υπόψιν της είδη η microsoft αυτήν την λεπτομέρεια

Link to comment
Share on other sites

Φήμη: Οκτώβριο του 2014 το Xbox One στην Ελλάδα - Xbox One στην Ελλάδα - Enternity.gr

Tier 3 - Οκτώβριος 2014

Αίγυπτος

Ελλάδα

Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

Ινδία

Ινδονησία

Ισραήλ

Κίνα

Νότια Αφρική

Ουγγαρία

Πολωνία

Πορτογαλία

Σαουδική Αραβία

Σλοβακία

Τουρκία

Τσεχία

Δεν φερνουν καλυτερα απευθειας το XBOX TWO....ετσι και αλλιως το ONE δυσκολα θα βγαλει 4ετια χωρις να ερθει ο διαδοχος!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ το τελευταίο 24ώρο έχει πάρει φωτιά το ιντερνετ από τα leaks και εδώ μαλώνετε για το TR. Εάν ισχύουν όσα λέγονται (γιατί σύμφωνα με τα παρασκήνια παίζουν τρελά προβοκάτσια ακόμα και στα leaks καθεαυτά) τότε ουσιαστικά μόλις βγήκε ότι θα παρουσίαζε η MS στην φετινή Ε3.

Από νέο λευκό SKU στα 399 χωρίς kinnect ή disk drive (λολ) και επανεκδόσεις Halo 2,3,4 μέχρι exclusive Platinum Games action game (Ο Kamiya λένε πως είναι έξαλλος στο twitter του). Α ναι, και μερικά Titanfall leaks για τα DLC κι ότι αυτό με το reduced texture resolution της beta είναι ψιλοπίπα και όντως κάτι παίζει.

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω , κατα ποσο θα μειωσει την τιμη , η αφαιρεση του bd-drive .... ισως ενα 60αρι? 80αρι ?

ομως η αυξηση του δισκου , απο τα 500 στα 1ΤΒ .... δεν θα φερει αλλα 30-40ε παραπανω ?

συνεπως .... το ενα μοντελο με το αλλο θα εχει 30-40ε διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.