Jump to content



TITANFALL


GruntGR

Recommended Posts

σε ολους σας ηρθε invite ???

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=672322269484682&set=a.149271861789728.41349.145788382138076&type=1&stream_ref=10

If you registered for the Titanfall PC beta prior to 4pm PST on Saturday, February 15th, you have been granted access to the beta.

You'll start seeing the beta appear in your 'My Games Library' in Origin over the next several hours. We’re getting more people into the PC beta so we can stress servers in preparation for launch on March 11th.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το ενα gpu παιζει?θελει drivers update?

Πως μπορεις να βλεπεις ingame τα info εχεις το msi afterburnet?γιατι εμενα με το evga pre δεν μοθ τα δειχνει.

εχεις 120αρι μονιτορ η εχεις βγαλει το vsync απο το nv control panel?

Και λιγες ερωτησεις :D

ναι δε παιζει η μια καρτα μου αλλα απο οτι βλεπω δεν χρειαζεται καν να παιζει αερας παει το παιχνιδι!!

και να φανταστεις ετσι που τρεχει δε το ειχα και παρει χαμπαρι στη αρχη οτι δε δουλευει η μια καρτα !

πιθανον οπως ειπωθηκε πιο πανω απο τα παιδια επειδη ειναι και βετα !!

60αρι monitor εχω και εχω βαλει το v-sync double buffered μεσα στο παιχνιδι και το nvidia control στο default !!

χρησιμοποιω msi aftrerburner στη εκδοση 18 τη τελευταια δηλαδη που εχει προσβαση και σε 64 win (battlefield 4 64 bit, cod chost κλπ )

σε ολους σας ηρθε invite ???

χθες εκανα register και σημερα μου ανοιξε για κατεβασμα δεν ξερω βεβαια αν ειναι τυχαιο γεγονος αυτο !!

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

Η παιχνίδαρα τα σπάει φοβερο σαν ιδέα πολυ φουτουριστικο συνδιαζει cry sis 3 me MW3 τα 2 ποιο λάτρεμενα μου games!! Σίγουρη αγορα και απο εμένα αλλα μετα απο 2μηνο.....γιατι το origin δεν είναι steam να πετροκοβει του chetakides.....:tomato:

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ , το δοκιμασα. αρκετα ωραιο παιχνιδακι ( μιλαει ο ανθρωπος που εχει να παιξει online shooter απο τις εποχες του Cs1.6 )

λογο του οτι ειμαι εκτος φορμας , απλα με σκισανε .....εγω με καραμπινα και ο αλλος μαλλον με sniper .... υπομονη... ασε που αυτην την περιοδο παιζω απο τηλεοραση , οποτε δυσκολευει το targeting!

ενδεχομενος αμα το παιχνιδακι βγει για κανα 20-30αρικο να το παρω .

οσο για τα γραφικα , ομορφα . αλλα σαν να ειχα tearing ,με το vsync στο tripple buffered ....

Link to comment
Share on other sites

Με vsync οff ειναι τελειως smooth σα να παιζεις single player αλλα κλειδωνει στα 60 fps.

Aν βαλω vsync on kλειδωνει στα hz της οθονης μου(120/144) αλλα παει το stuttering συννεφο χωρις αυξομειωσεις στα fps.Τελικα μηπως ειναι φτιαγμενο για 60 fps physics?

Εχει κανεις αλλος δοκιμασει σε 120αρι monitor?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε triple buffered σε συνδυασμο με 58fps cap απο radeon pro / nvidia inspector

Επισης για καποιον περιεργο λογο το RivaTuner Statistics Server δεν συνεργαζεται με το game, αμα θελω να βλεπω τα frames μου πρεπει να ξεκινησω πρωτα το game και να κανω alt+tab για να φορτωσω το fraps, αμα το εχω ανοιχτο απο πριν τοτε μπλοκαρει το origin overlay :S

Εννοειται πως παιζω χωρις vsync, μου κακοφανηκε στην αρχη το 60fps cap αλλα οταν ειδα κατι drops στα 46 και 52 ειπα ok μια χαρα ειμαστε :p εξαλλου με 120hz το tearring ειναι αισθητα μικροτερο (ουυυυυ πεταμενα λεφτα τα 120hz αμα δεν εχεις 120fps sli και vsync, IPS monitor ftw !!! :p )

Αν τωρα η τελικη εκδοση δεν κανει τετοια κολπα και μπορεσω να βαλω ενα cap στα 125 δεν θα χαλαστω καθολου, εχετε πολλη πλακα παντως, βγαινει το παιχνιδι με απαιτησεις crysis το κραζετε και λετε οτι ειναι κακογραμμενο, βγαινει κατι σαν το titanfall παλι γκρινιαζετε γιατι ειναι λεει ελεεινα ελαφρυ, rly ? :p

Επαιξα 6 ωριτσες συνολο και μαλλον δεν θα μπορεσω να παιξω αλλο γιατι σημερα-αυριο σταματαει η μπετα :(, ελπιζω σε 1-2 μηνακια απο το launch να εχει ανεβει το επιπεδο ή τουλαχιστον να βαλουν καποιο ειδος matchmaking αναλογα με το skill και ΟΧΙ με το level.

Μου εβγαλε K/D average VS players 1.8 lifetime και last 10 games ( δηλαδη οταν πλακωσε ολο το κρεας απο το ανοιγμα της beta - ανακαλυψα οτι εχει 5.1 χαρη στο φφφανταστικο newspost στην κεντρικη σελιδα του λαμπ - σταματησα να πειραματιζομαι με τα loadout - ηπια ενα redbull και χαμηλωσα το sens απο 20cm/360 στα 30 ) 4.0 :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις:

1)με nvidia 280 ολα lowest εχω τυχη ;:p (c2d @3.7ghz-4gb ram)

2)τα γραφικα που βλεπουμε στην final εκδοση θα ειναι αυτα ; (καπου ειχα διαβασει οτι λογω betas τα εχουν πετσοκοψει) ενημερωτικα καθαρα ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τα γραφικα ειναι οντως παρωχημενα θα περιμενω την final βεβαια να πω με σιγουρια.Κοιτα [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] απαιτησεις ψηλες δε εχουμε αλλα μια μηχανουλα γραφικων οπως του UT2013 η ακομα και του quake3 arena οταν κυκλοφορησαν αντιστοιχα της εποχης μας δε θα με χαλαγε.Αν εχει οντως και 60 fps physics μια χαρα μπορουσαν να το βγαλουν και πανω σε nea Steam engine οπως αυτη του επερχομενου HL3.

Link to comment
Share on other sites

Μολις επαιξα το παιχνιδι.Τι να πει κανεις ειναι ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ.

Πιστευω να παει καλα και σε competitive level.

Υ.Γ Αν και μου την δινουν λιγο να minions:rant:

Έγινε επεξεργασία από bouller1995
Link to comment
Share on other sites

Μολις επαιξα το παιχνιδι.Τι να πει κανεις ειναι ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ.

Υ.Γ Αν και μου την δινουν λιγο να minions:rant:

Είναι το Call Of Duty της νέας γενιάς. Θα πάει το άρμεγμα σύννεφο. :TD:

Link to comment
Share on other sites

Το AA και το AF προσθέτουν lag;

listen-here-noob.jpg

Measuring Input Latency | RenderingPipeline

FYI και τα 450d-1150dpi steps προσθετουν lag στα zowie, ελπιζω να βαλουν raw input καποια στιγμη και να μην ειναι laggy σαν του CS GO (away)

Είναι το Call Of Duty της νέας γενιάς. Θα πάει το άρμεγμα σύννεφο. :TD:

Haters-Gonna-Hate-On-Iron-Man.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.