Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

η παπάρια το tress fx τρώει πολλά παρα πολλά fps δηλαδή φαντάσου να βάλουν tress fx και στους άλλους χαρακτήρες τι θα γίνει θα θέλουμε 3 κάρτες γραφικών :p .. εκτος από αυτό το tress fx όπως είδατε τι lara τίγκα στο αίμα στις λάσπες το μαλλί ποτε δεν λερώνει...

τώρα για 7970 για την ηλικία τις μια χαρά πάει

δεν μπορώ να συγκρίνω νέα γενιά με παλιά όταν βγούνε η new amd βλέπω και πράττω..

και μην λες μαθουσάλα τι κάρτα μου υποχθόνιε προωθητή των πρασινων :p :P :p

...και να φανταστείς το GK110 ειναι η ιδια γενια με την 7970 της ΑΤΙ.

Που να ερθει το Maxwell. Απο τωρα σκάβει τον κόκκινο λάκκο της να κρυφτεί η κόκκινη αρκούδα!

Link to comment
Share on other sites

η παπάρια το tress fx τρώει πολλά παρα πολλά fps δηλαδή φαντάσου να βάλουν tress fx και στους άλλους χαρακτήρες τι θα γίνει θα θέλουμε 3 κάρτες γραφικών :p .. εκτος από αυτό το tress fx όπως είδατε τι lara τίγκα στο αίμα στις λάσπες το μαλλί ποτε δεν λερώνει...

τώρα για 7970 για την ηλικία τις μια χαρά πάει

δεν μπορώ να συγκρίνω νέα γενιά με παλιά όταν βγούνε η νέο amd βλέπω και πράττω..

και μην λες μαθουσάλα τι κάρτα μου υποχθόνιε προωθητή των πρασινων :p :P :p

καλα κανει και στη λεει μαθουσαλα εγω με την 680 εβγαζα παραπανω :hehe:

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0-1_zps1ad8b633.png

Link to comment
Share on other sites

καλα κανει και στη λεει μαθουσαλα εγω με την 680 εβγαζα παραπανω :hehe:

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0-1_zps1ad8b633.png

...μα ναι! Μολις βγηκε το update της Square Enix τέλειωσε και το παραμύθι με το Wash n go της ΑΤΙ. Πράσινο μαστίγιο....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι κοιτάτε στα bench εγώ έχω απλό ταπεινό amd σύστημα είμαι καλυμμένος. δοκίμασα και σε φίλο μου με τop και ο/c nvidia intel και με 680 δεν είδα τέτοιες θεαματικές διαφορες όπως εσάς...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι κοιτάτε στα bench εγώ έχω απλό ταπεινό amd σύστημα είμαι καλυμμένος. δοκίμασα και σε φίλο μου με τop και ο/c nvidia intel και με 680 δεν είδα τέτοιες θεαματικές διαφορες όπως εσάς...

Μια χαρα εισαι βρε, απλα του χρονου ελα στην πρασινη :p! Για more power...

Link to comment
Share on other sites

e ναι ρε εάν είναι η σειρά 8xxx τον amd να βγάλουν σε ίδια χρήματα ίδια κάρτα με ίδια απόδοση με την 780 την 780 θα προτιμήσω..αλλα εάν είναι αρκετά φτηνότερη με ιδια αποδοση εναντι της 780? εκεί κολλάω

γιατί την 7970 την πήρα φτηνά και με πολύ καλή ψύξη..

μέχρι νοέμβρη που σκέφτομαι να πάρο θα βγει καμια άσους top για 780 ?

Έγινε επεξεργασία από AstraLgr
Link to comment
Share on other sites

e ναι ρε εάν είναι η σειρά 8xxx τον amd να βγάλουν σε ίδια χρήματα ίδια κάρτα με 780 την 780 θα προτιμήσω..αλλα εάν είναι αρκετά φτηνότερη? εκεί κολλάω

γιατί την 7970 την πήρα φτηνά και με πολύ καλή ψύξη..

μέχρι νοέμβρη που σκέφτομαι να πάρο θα βγει καμια άσους top για 780 ?

Για Maxwell πας καρφωτός (Μαρτιο-Μαιο 2014)

Link to comment
Share on other sites

Maxwell ? θα έχει λιγότερα νανόμετρα?

Η Nvidia ειχε το FERMI με την 580gtx. Σωστα ?

Το επομενο βημα ηταν το KEPLER οπου με το GK110 με το κτηνώδης GTX TITAN πρόσφερε στην ιδια καταναλωση 100% more power αλλα και 3 φορες more ram (1,5gb->6,0gb)

Το βημα στο Maxwell με βαση την Nvidia θα ειναι ακομα μεγαλύτερο, οποτε καταλαβαινεις τι εχεις να δεις.... Υποθετω οτι τα 20nm θα ειναι εφικτα απο την TSMC για το 2ερο τρίμηνο του 2014.

Βεβαια ειναι και το τι καρτα θα βγαλει η ΑΤΙ.... αλλα παμε για ψόφια πραγματα!

Με τα χαλια της ΑΤΙ, μπορει να ξεκινησει με τα Low μοντέλα στο Maxwell η nvidia...να αρμέξει και το γελάδι μέχρι τέλους :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

ρε μπαγασες με μπερδεψατ" ανεβάστε bench να δω ultimate, γιατί από ότι είδα σε review 7970 ως 780 έχουν 15-20 fps διαφορα εάν όντως είναι μεγάλη διαφορα πρασινίζω :jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1::jump1:

Με ολα τεζα η διαφορα ειναι κοντα στα 15 καρε.

36 δινει η 7970 στα 1150/1800

50 η 780 στα 1200/1800

ενα 40% δλδ. πανω.

και σου γραφω νουμερα με τις καρτουλες χωρις μαιμουδοbios.

αν υπηρχε κανεις με titan και official bios θα γελαγες με τα νουμερα που θα εβλεπες.

Στο κτηνος :p το tdp throttle παει συννεφο .......

Link to comment
Share on other sites

Με ολα τεζα η διαφορα ειναι κοντα στα 15 καρε.

36 δινει η 7970 στα 1150/1800

50 η 780 στα 1200/1800

ενα 40% δλδ. πανω.

και σου γραφω νουμερα με τις καρτουλες χωρις μαιμουδοbios.

αν υπηρχε κανεις με titan και official bios θα γελαγες με τα νουμερα που θα εβλεπες.

Στο κτηνος :p το tdp throttle παει συννεφο .......

epic fail εσυ και αυτος :hehe:

Capture.jpg

μονομαχείτε για τον τίτλο!

....μην αμολήσω τον Τιτάνα εξω και δεν μεινει κώλος όρθιος πάλι! :p

Tραβαει 36 fps η ΑΤΙ στα 1150 ? δύσκολο να το πιστέψω...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

zpaf μέχρι πόσα έχεις δώσει στο πυρήνα? χτες κατάφερα και έπαιξα crysis με το precision +174 συνολικά με το boost πάει 1280mhz..72c 62% το fan με 2x msaa στα 1440p πάνω από 40 fps. Επίσης έβαλα το power target στο 106% και το temp στα 79 όπως έχει..

Link to comment
Share on other sites

zpaf μέχρι πόσα έχεις δώσει στο πυρήνα? χτες κατάφερα και έπαιξα crysis με το precision +174 συνολικά με το boost πάει 1280mhz..72c 62% το fan με 2x msaa στα 1440p πάνω από 40 fps. Επίσης έβαλα το power target στο 106% και το temp στα 79 όπως έχει..

Καλοριζικη.

Δωσε μας καμμια φωτο κανα gpuz κανα νουμερακι ....

Θελω να δω ενα Tomb Raider καi ενα Metro LL.

Μεχρι 1280 εχω σκαρφαλωσει στα 1.87v που δινει η δικια μου.

Η δικια σου παει 1.2v ;

Δωσε μας και κανα asic ....

Ελα μην τεμπελιαζεις .... :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Κ όμως πάει..79% γράφει το asic χτες το βράδυ το κοίταξα θα δώσω screenshot και όλα μόλις πάω σπίτι! Αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα δεν μπορώ να περάσω windows 8! Γράφει εγκατάσταση συσκευών κ μετά no singal..ενώ στα 7 δουλεύουν όλα κομπλέ..πάει κ βάζει drivers στην ενσωματωμένη του επεξεργαστή? δεν ξέρω...στο bios δεν έχει επιλογή να απενεργοποιήσω την ενσωματωμένη..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Κ όμως πάει..79% γράφει το asic χτες το βράδυ το κοίταξα θα δώσω screenshot και όλα μόλις πάω σπίτι! Αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα δεν μπορώ να περάσω windows 8! Γράφει εγκατάσταση συσκευών κ μετά no singal..ενώ στα 7 δουλεύουν όλα κομπλέ..πάει κ βάζει drivers στην ενσωματωμένη του επεξεργαστή? δεν ξέρω...στο bios δεν έχει επιλογή να απενεργοποιήσω την ενσωματωμένη..

System Agent Configuration -> Graphics Configuration -> iGPU Multi-Monitor [Disabled]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.