Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Εφυγε η παραγγελια για 780 Classy :D

Aντε καλοριζικη και μολις με το καλο την παρεις στα χερια σου ξεκινα να δινεις κανα νουμερο μην την φοβηθεις δεν μασαει η class:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Aντε καλοριζικη και μολις με το καλο την παρεις στα χερια σου ξεκινα να δινεις κανα νουμερο μην την φοβηθεις δεν μασαει η class:nuke:

Φυσικα, θα της βγαλω το λαδι :)

Απ'οτι διαβασα θελει 5 εργασιμες απο EVGA για να να ερθει, ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, θα της βγαλω το λαδι :)

Απ'οτι διαβασα θελει 5 εργασιμες απο EVGA για να να ερθει, ετσι δεν ειναι?

just!Σε 5 μερες μου ειχαν ερθει και μενα προς το μεσημερακι μεταξυ 13.00-15.00

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε η παραγγελια για 780 Classy :D

1150mhz τα παίζει καρφωτά με το turbo clock. Το κρατάει λόγου οτι η ύπαρξη της καλυτερης ψήκτρας δεν την αφηνει να περασει πανω απο τους 80 βαθμους και να μπει σε λειτουργια throttle (και να αρχίζει να ροκανίζει το turbo clock)

Τα 1250-1300mhz για καθε μέρα τα εχεις...μην διστασεις! Aμα σου κατσει και με καλες μνημες (7.3ghz - 7.5ghz) την έκανες λαχείο που λεμε!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

η 780 lightning ποσο αξιζει να την αγορασεις μεταχειρησμενη?

Καινούρια εδώ Ελλάδα αν τη βρεις, έχει 700+€.

Ευρώπη ξεκινάει από τα 500€.

Άρα εδώ και μεταχειρισμένη να μην είναι πιο χαμηλά;

Ειδικά όταν η 780SC ACX είναι στα 450€ καινούρια...

Link to comment
Share on other sites

εξηγηστε μου εναν λογο να πουλησει καποιος μια 780 περα απο οικονομικο και ή χρηση μετροπρογραμματων ; η θα πουλησει καποιος 400-450 θα σκασει αλλα 200 για 5-10%?

βρε σεις..θυμαμαι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ αλμα επιδοσεων με τo G80..τετοια θα ξαναδουμε ποτε ;

Link to comment
Share on other sites

εξηγηστε μου εναν λογο να πουλησει καποιος μια 780 περα απο οικονομικο και ή χρηση μετροπρογραμματων ; η θα πουλησει καποιος 400-450 θα σκασει αλλα 200 για 5-10%?

βρε σεις..θυμαμαι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ αλμα επιδοσεων με τo G80..τετοια θα ξαναδουμε ποτε ;

αυτο το θυμασαι γιατι ο αντιπαλος η ΑΤΙ τοτε ηταν 30% πισω.

Το GK110 ειναι 120% ταχύτερο απο την 580gtx (fermi) τεχνολογία. Δεν ειναι και λίγο....

Οσο για τον αντιπαλο AMD εαν κατεβαζε την σειρα καρτών σε λογικές συχνότητες που θα επρεπε να ειχε π.χ 700-750mhz το GK110 στην 780ti θα ηταν το λιγότερο 30% ταχύτερο.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

εξηγηστε μου εναν λογο να πουλησει καποιος μια 780 περα απο οικονομικο και ή χρηση μετροπρογραμματων ; η θα πουλησει καποιος 400-450 θα σκασει αλλα 200 για 5-10%?

Να σκοτωσεις καρτουλα στα 400 ευρω που μολις πριν λιγους μηνες ειχες σκασει 600+ για την ιδια σχολη ειναι καπως ...

Link to comment
Share on other sites

Καμια 780 class θα βρουμε η τις πηρανε ολες? και ιδου το ερωτημα 780class η 780τι??

απο ότι είδα η classiffied με normal ο/c φτάνει την 780ti out of the box χωρίς o/c. Αλλά η 780ti αν αρχίσει να βγαίνει καμια DirectCU ή καμία lighting σε κάνα μήνα δεν θα την φτάνει εννοείται η απλή 780. Η διαφορά είναι 150 ευρώ αυτήν την στιγμή, μου φένεται κάπως να δώσεις 550 για την απλή 780 έστω και για την classified ενώ έχουν βγει 780ti και 290x. Θεωρώ καλύτερο να περιμένουμε καμία custom 290x ή 780ti, μπορεί να έχουν καλύτερο value. ;)

Link to comment
Share on other sites

απο ότι είδα η classiffied με normal ο/c φτάνει την 780ti out of the box χωρίς o/c. Αλλά η 780ti αν αρχίσει να βγαίνει καμια DirectCU ή καμία lighting σε κάνα μήνα δεν θα την φτάνει εννοείται η απλή 780. Η διαφορά είναι 150 ευρώ αυτήν την στιγμή, μου φένεται κάπως να δώσεις 550 για την απλή 780 έστω και για την classified ενώ έχουν βγει 780ti και 290x. Θεωρώ καλύτερο να περιμένουμε καμία custom 290x ή 780ti, μπορεί να έχουν καλύτερο value. ;)

Καλα ετσι και αλλιως και την 780τι να παρω σε νερα θα μπει αλλα λιγο υπομονη να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πηρα την τελευταια Classified απο EVGA EU, με το που εριξα την παραγγελια σταματησε να ειναι διαθεσιμη :p

Μας κατεστρεψες αχαχαχα!Δεν πειραζει μαλλον παμε για 780τι που απο οτι βλεπω θεριζει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.