Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Κάνω διαγνωση στην μνήμη σου βρε μπαρμπα kyr, γιατι ουτε στο ένα ούτε στο άλλο ειναι παναλαφρα, προσπαθω να καταλάβω γιατι θεωρείς οτι ειναι παναλαφρα και αν έχεις μπερδεψει το LL με το 2033 (τι να κανω, 2 φορες το έχω τελειώσει το ρημαδι, απο την αρχή μεχρι το τέλος με τις μαξ ρυθμισεις και φυσικα PhysX on, ολο το συστημα OC αλλα SSAAx2 γιατι παραπάνω δεν).

Αν με το χ3 δεν εννοεις το ΑΑΑ του 2033 και εννοεις όντως το LL και SSAAx3 (και με PhysX on) τότε ήρθε η ώρα να με καλέσεις για καφέ, κερνάω ενα κουτι πάστες, το μόνο που θέλω ειναι να με αφήσεις σε μια γωνιά να τραβαω βιντεο όταν θα παιζεις με αυτές τις ρυθμισεις, είδικα με την 780 default. ;)

2φορες το εχω τελειωσει κι εγω το παιχνιδι την μια με την 680 asus top με χ2 antiall...(ενα antial ειχε, δεν θυμαμε ποιο)

Κοιτα δεν παιζω με 60αρια καρφωτα αλλα με 45αρια μεσο ορο ισως και παραπανω

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] κανε format γιατι κατι συμβαινει με σενα...εσυ κανεις oc στις καρτες και underclock στα scoria :hehe:

Μολις βαλει ο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] για αγγελια την καρτα του για να αγορασει την φοβερη 290χ, πες τον κυριο απο πανω με τις 2xclass να τρεμει:hehe::p

Eσυ πας για αναβαθμιση και ο αλλος για υποβαθμιση καλα τα συμφωνήσατε :hehe:

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
Link to comment
Share on other sites

Τα γέλια θα αρχίσουν οταν θα τις πάρετε και σκασετε πανω σε πράσινους τοίχους ! Με 1100+ core δεν πατε πουθενα.....

Σας χαρίζουμε τον λιποτάκτη και η πράσινη αρμάδα συνεχίζει με, [MENTION=58]Freedom[/MENTION] [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION], [MENTION=10015]csaris[/MENTION], [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION], [MENTION=163]Helly[/MENTION], [MENTION=28627]kyr[/MENTION] με τον καμικάζι τασάκια [MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] αλλα και αλλους που ξεχναω.

Κρινοντας απο το υφος των σχολιων στο διπλανο Thread προβλεπω να γεμισει το Thelab απο R9-290X σε λιγο καιρο..:T:

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] εγω εδω ειμαι και περιμενω να δω την γρια μου, πως τα παει απενταντι στην στο νεο "μπουμπουκι" που ακουει στο ονομα R9-290X.

Πιστευω με πετσοκομμενο tessalation απο τον driver(ως είθισται στα benches απο τις ΑΤΙ) κατι θα μπορει να κανει, εναλλακτικα υπαρχει και το ln2:hehe:

Ξαναμενη η μιλφαρα μου:hehe:

0rjx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Πανο ... κουφια ειναι τα 1411 μη τα πιστευεις παρε καλυτερα την giga του kyr. :hehe:

δεν πουλαμε! εμεις βλεπουμε!

αντε παρε το καρβουνο να γελασει και το παρδαλο κατσικη αυτη την φορα:hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Θα παρει ο κηπουρός τον κοκκινο θερμοσίφωνα... 9000+rpm χτυπα την αγγελια!

Χτυπαω εγω πρωτος στα bench! ή να παει ο [MENTION=28627]kyr[/MENTION]?

...ετσι και αλλιως first round θα ειναι στο καναβάτσο ο κηπουρος απο τον [MENTION=28627]kyr[/MENTION]!

Πανο ... κουφια ειναι τα 1411 μη τα πιστευεις παρε καλυτερα την giga του kyr. :hehe:

Και του [MENTION=28627]kyr[/MENTION] reference pcb εχει, μου κανει, εχω και ενα τασακι μαζι με back plate που περιμενει λεμε, 20mhz πανω 20 κατω εκει θα τα χαλασουμε τωρα, 1400Mhz στο νερο θα παει θελει δεν θελει και του [MENTION=28627]kyr[/MENTION] θα την κανω εγω "κουφετο", εχουνε να κλαψουν classified, 290χ και ΤΙΤΑΝΕΣ ,μην σου πω:hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Ασε γιατι εχω ανάψει λεω να ανεβω στα 1,3v να σε κανονισω καλα και εσενα....:hehe:

Αμην και ποτε ρε ανθρωπε, δεν μπορεις να φανταστεις ποσο περιεργεια εχω να δω τι κανει ΤΙΤΑΝΑΣ στα 1300+mhz:hehe:

Ειχα μια ελπιδα με τον [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] που τις εβαλε στο νερο τζιφος και αυτος, τι διολο φοβαστε δεν ειναι απο ζαχαρη να λιωσουν:p

Link to comment
Share on other sites

Σαββατο που θα κανω τελικα το φορματ σας ερχομαι μην μασατε και στα 1,3 τις εχω τρεξει και στα 1,325 που πραγματικα ειναι κοντα στα 1,350 δεν τις φοβαμαι ετσι και αλλιως και να τις καψουμε με ενα χιλιαρικο παιρνουμε 2 290χ που οπως λεει και η ατι αγγιζει τιτανα:hehe:

Οποτε εχουμε και την λυση σε περιπτωση ''ζαχαρης''

Link to comment
Share on other sites

Οταν η 780gtx reference δεν κανει ρουπι απο τα 50db max με 80αρια. Μεγαλο πραγμα η αποδοση χωρις να σου περνει τα αυτια out of the box που λεμε.

R9-290X

Χειμωνας στο εξωτερικο 95C και βαραει 60db δηλαδη-> Conversation in restaurant, office, background music, Air conditioning unit at 100 ft

Καλοκαιρακι Ελλαδας η R9-290X ακουμπαει παλι 95C αλλα βαραει 70db δηλαδη -> Passenger car at 65 mph at 25 ft (77 dB); freeway at 50 ft from pavement edge 10 a.m. (76 dB). Living room music (76 dB); radio or TV-audio, vacuum cleaner (70 dB)

Οταν η 780gtx reference δεν εκανει ρουπι απο τα 50db max με 80-85 βαθμους και αυτο το ειδαμε ολοι μας το καλοκαιρι που περασε. Θα ερθει ο χρονος που θα πουλανε τις καρτες τους στις αγγελίες του lab για μερικα ευρω για να γλιτώσουν!

http://youtu.be/541u3nuRGBA

Τωρα καταλάβαμε γιατι τα ονομασε Volcanic Islands :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

OCN GK110 vs. Hawaii Bench-off thread

Gk110s ανοιξε μια εκκλησια τι λετε παμε για μπούκα απο μπρος οι μισοί και οι άλλοι απο πισω ?

Πιστευω ο νεος driver της ΑΤΙ να κλεισει σωστα το tessellation. Να μην το ξεχασανε! :p

Βαλτε και ενα Valley και Heaven 4.0 με extreme tes να τους αφανίσουμε :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

OCN GK110 vs. Hawaii Bench-off thread

Gk110s ανοιξε μια εκκλησια τι λετε παμε για μπούκα απο μπρος οι μισοί και οι άλλοι απο πισω ?

Πιστευω ο νεος driver της ΑΤΙ να κλεισει σωστα το tessellation. Να μην το ξεχασανε! :p

Βαλτε και ενα Valley και Heaven 4.0 με extreme tes να τους αφανίσουμε :hehe:

Πριν δω το δικο σου ποστ εκανα μια γυρα στο εν λογο σαιτ.Δεν βλεπω που8ενα τπτ απο 290χ το μονο που διαβασα ειναι οτι σε καποια μπεντσ κρασαρουν και φτανουν τρελλες θερμοκρασιες και ολοι ετοιμαζονται για νερα.Κριμα γιατι δεν θα παρω μαλλον ετσι οπως παει

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Οτι θελει κανει με τα ρολογια απο την στιγμη που το GK110 τραβαει σαν γαιδουρι!

Ο πυρηνας μου παιζει 1100+ με 1.13v (undervoltage). Το ιδιο και με τις μνημες. Πεταει πανω τα samsung που τα 7,0Ghz τα εχουν για πλακα!

Μπορεί να την κατεβάσει με 2688 αντι 2496 shaders έτσι και αλλιώς τον ίδιο πυρήνα θα βάλει μέσα :p και 1000 boost clock. Ότι θέλει κάνει για κλείσει στόματα, το kepler bios tweaker να ειναι καλα :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.