Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

και χωρις να πειραξω τιποτα γιαννακοοοοο

για αυτο πηρες την στραβη επειδη δεν βλεπεις :hehe:

Eχει ενα προβλημα με την οραση του λογου ιστορικου με ATI EYEFINITY αλλα δεν εχει και γκαβωμαρα...:hehe:

εσυ ποια εχεις [MENTION=28627]kyr[/MENTION] ? Σιγουρα δεν ειναι με reference cooler!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Eχει ενα προβλημα με την οραση του λογου ιστορικου με ATI EYEFINITY αλλα δεν εχει και γκαβωμαρα...:hehe:

εσυ ποια εχεις [MENTION=28627]kyr[/MENTION] ? Σιγουρα δεν ειναι με reference cooler!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0INkyhlWRxw]GIGABYTE GeForce GTX 780 OC - Unboxing & Overview - Windforce 3X 450W OC - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο [MENTION=28627]kyr[/MENTION] να με διαβαζεις καλυτερα πριν αρνηθείς τα λεγομενα μου.

Σαφως και δεν εχεις temp throttle αφου δεν εχεις 780GTX reference ρε ανθρωπε μου....

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ -> O ελεγχος και αυξομείωση του ανεμιστήρα με το Control FAN απο Precision, Afterburner προκαλεί ΣΤΙΓΜΙΑΊΟ stuttering οταν αλλαζει στροφές ο ανεμιστήρας. Η μονη λυση ειναι επιλογη σταθερου FAN% την ωρα του παιχνιδιου με Nvidia Inspector και μετα κλεισιμο του προγραμματος.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο [MENTION=28627]kyr[/MENTION] να με διαβαζεις καλυτερα πριν αρνηθείς τα λεγομενα μου.

Σαφως και δεν εχεις temp throttle αφου δεν εχεις 780GTX reference ρε ανθρωπε μου....

νομιζα οτι το ηξερες τοσα ποστ εχουμε κανει εδω!! Δεν αρνηθηκα τα λεγομενα σου περι reference αλλα δεν εχουν καμια σχεση με τις custum αυτο ηθελα να τονισω

μου φαινονται κινεζικα αυτα με τις ref.....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

ρε zpaf πραγματικα εδωσες 700e? :hehe:

εγω βγαζω 45 στα στοκ μου

Δεν εχεις καταλαβει τι κανει τοσο καιρο ? Υποβαθμιζει και θαβει την καρτα του με ενα σωρό τανζανιες που την πληρωσε 700 ευρω για να παει να παρει την νεα....

Μιλαμε τελευταιο σταδιο παράνοιας!!!

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις καταλαβει τι κανει τοσο καιρο ? Υποβαθμιζει και θαβει την καρτα του με ενα σωρό τανζανιες που την πληρωσε 700 ευρω για να παει να παρει την νεα....

Μιλαμε τελευταιο σταδιο παράνοιας!!!

image.jpg

το θεμα ειναι οτι πρεπει να δωσει γρηγορα την στραβοκουτση για τον βλέπω στο τελος να την κανει τασακι σαν την 7970:hehe:

http://www.thelab.gr/1063513175-post1262.html

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω το game αλλα απο οτο θυμαμαι 1 με 2 fps εκοβε

Προσωπική εμπειρια, -13% με -16% κατω με PhysX on, ολα εξαρτώνται απο συχνοτητα καρτας, συχνοτητα cpu κλπ κλπ κλπ.

Aν θυμάσαι καλά και το "45" είναι σωστό και άν οι υπολογισμοι μου ειναι σωστοι και αν μπορεί να γίνει αναγωγή των αποτελεσμάτων μου στο δικο σου συστημα (ναι πολλά "αν") τοτε με PhysX on θα έβγαζες λιγο πολύ 37.8-39.1 FPS το οποίο είναι πολυ πιο ρεαλιστικο.

Sorry αλλα το 1-2 FPS λιγοτερα (στα 45 τουλαχιστον) που ανέφερες δεν είναι ρεαλιστικο, σίγουρα δεν θυμασαι καλά.

;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική εμπειρια, -13% με -16% κατω με PhysX on, ολα εξαρτώνται απο συχνοτητα καρτας, συχνοτητα cpu κλπ κλπ κλπ.

Aν θυμάσαι καλά και το "45" είναι σωστό και άν οι υπολογισμοι μου ειναι σωστοι και αν μπορεί να γίνει αναγωγή των αποτελεσμάτων μου στο δικο σου συστημα (ναι πολλά "αν") τοτε με PhysX on θα έβγαζες λιγο πολύ 37.8-39.1 FPS το οποίο είναι πολυ πιο ρεαλιστικο.

Sorry αλλα το 1-2 FPS λιγοτερα (στα 45 τουλαχιστον) που ανέφερες δεν είναι ρεαλιστικο, σίγουρα δεν θυμασαι καλά.

;)

μπορει και να εχεις δικιο! αλλα σιγα τα physix που εχει το ΛΛ μεσα.Βασικα ηταν παναλαφρα

Link to comment
Share on other sites

μπορει και να εχεις δικιο! αλλα σιγα τα physix που εχει το ΛΛ μεσα.Βασικα ηταν παναλαφρα

μια χαρα ειναι τα physx που εχει...

http://youtu.be/7c6fL_DYfuI

για τσεκαρε και αυτο με τα Particles....

http://youtu.be/W_8ndps8GvQ

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

μπορει και να εχεις δικιο! αλλα σιγα τα physix που εχει το ΛΛ μεσα.Βασικα ηταν παναλαφρα

Το έχεις παιξει και αν ναι με τι ρυθμισεις αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι τα physx που εχει...

Metro: Last Light Physx Comparison - Fog Volumes/Smoke, Particles and Cloth - YouTube

για τσεκαρε και αυτο με τα Particles....

Metro Last Light Graphic Test -Advanced PhysX- HD 1080p - YouTube

να σου πω την αληθεια δεν το ειχα παιξει χωρις physx......... για να δω την διαφορα οπτικα

Link to comment
Share on other sites

ultra ολα και x3 o antia. ειχα περασει και sweetfx.Αλλα τι σχεση εχει αυτο για το bench λεμε

Κάνω διαγνωση στην μνήμη σου βρε μπαρμπα kyr, γιατι ουτε στο ένα ούτε στο άλλο ειναι παναλαφρα, προσπαθω να καταλάβω γιατι θεωρείς οτι ειναι παναλαφρα και αν έχεις μπερδεψει το LL με το 2033 (τι να κανω, 2 φορες το έχω τελειώσει το ρημαδι, απο την αρχή μεχρι το τέλος με τις μαξ ρυθμισεις και φυσικα PhysX on, ολο το συστημα OC αλλα SSAAx2 γιατι παραπάνω δεν).

Αν με το χ3 δεν εννοεις το ΑΑΑ του 2033 και εννοεις όντως το LL και SSAAx3 (και με PhysX on) τότε ήρθε η ώρα να με καλέσεις για καφέ, κερνάω ενα κουτι πάστες, το μόνο που θέλω ειναι να με αφήσεις σε μια γωνιά να τραβαω βιντεο όταν θα παιζεις με αυτές τις ρυθμισεις, είδικα με την 780 default. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.