Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Το εχω κατεβασει και εγω το μαμακισμενο αλλα δεν μπορω να το κανω να δουλεψει το AB δεν μου ξεκλειδωνει το ρευμα

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως παιδια ευτυχως προλαβα και αγορασα! Χαμος γινοταν... ουρα περιμενε ο κοσμος.. Αγιο ειχα!!:p

zr8h.jpg

Το ριξες και εσυ στο benchtable?αχαχαχα.Ειδες τι βολικο ειναι βαζεις βγαζεις το καθαριζεις ευκολα ...υγεια τα συγκεκριμενα κουτια.Καλοριζικο Χρηστο!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κατεβασει και εγω το μαμακισμενο αλλα δεν μπορω να το κανω να δουλεψει το AB δεν μου ξεκλειδωνει το ρευμα

Ο τροπος με τον οποιο ξεκλειδωνει το ρευμα στο AB ειχει υποθει και παλαιοτερα απο τον Freedom:

Κατεβασε το MSI Afterburner beta 14.

Πηγαινε στο "VEN_10DE&DEVμπλαμπλαμπλαμπα.cfg" αρχείο και πρόσθεσε τα κάτωθι (αμεσως μετα την τελευταία γραμμη του block "[startup]"):

[settings]

VDDC_Generic_Detection=0

VDDC_NCP4206_Detection=3:20h

Ουσιαστικα ενα copy-paste τις 3 γραμμες με τα bold στον φακελο που αναφερεται και εισαι ετοιμος.

Ειναι πολυ απλη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικα συνεχιζουν να ειναι epic fail στο formula 2013

3 χρονια συνεχομενα τα ιδια γραφικα! :p

Σιγα ρε:p

Σιγουρα θα μπορουσανε να κανουνε βελτιωσεις στον τομεα τον γραφικων, αλλα τα γραφικα του δεν τα λες και epic fail, μια χαρα ευχαριστα ειναι..

Η crysis 3 η τιποτα δηλαδη?:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο χωρις Aliasing?? Σιγουρα η αναλυση ειναι υψηλη αλλα δε χανει πολυ χωρις το Anti Aliasing ενεργοποιημενο?

Μάλλον δεν παρατηρησες την αναλυση στην οποία το "τρέχει" ο άνθρωπος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ο ανθρωπος προσπαθει να ρυθμισει το συστημα του έτσι ουτως ώστε να ειναι playable (ανηκει και στα competitive games το συγκεκριμενο) στο multi monitor setup του για να το ευχαριστηθει με τον καλυτερο δυνατο τρόπο.

Το performance hit που θα έρθει με το ΑΑ (ειδικα σε αυτη την ανάλυση) προφανως θα στείλει το playability στο ναδιρ οπότε θελει εγκράτεια, fine tuning και συμβιβασμους (αλλιως δευτερη στο καπάκι και SLI με τα όποια συν και πλην).

(και για να μην αρχίσουν οι ιστοριες για αγρίους, οχι με Τιταν δεν θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα, όχι τοσο τουλαχιστον για να αρχίσει το κοκορεμα, λολ)

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Φακιν ορθογραφικο...
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που ειπα οτι η αναλυση ειναι υψηλη. Αλλα υπαρχουν παντου jaggies στα κτιρια. Καθολου ομορφο το τελικο αποτελεσμα χωρις AA. Χαλια μαυρα παντου γραμμες.

Μια χαρά παίζει σε 3 27άρες με τέτοιες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως πλέον αυτό με την ανάλυση και το ΑΑ δεν ισχυεί γιατί και εγώ βλέπω jaggies.Oπως παλιά παίζαμε σε μια 1280*1024 και οταν το παιζαμε στη μεγιστη αναλυση της οθονης πχ 1280*1024 χρειαζοταν aa τώρα που το default ειναι στις αναλύσεις του zpaf γιατί να μην χρειάζεται ΑΑ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.