Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Mιας και πιασατε την κουβεντα του bench του Tomb Raider, να πω οτι στο συγκεκριμενο περιμενα να κανει κατι καλυτερο η 780.

Εφοσον στο συγκεκριμενο με τα ιδια settings η 680 μου δινει 42 καρεδακια, περιμενα η 780 να φλερταρει με τα 60fps και οχι με τα 50fps.

bvm3.jpg

r6k9.jpg

bcsn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

u9yr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

EDIT: Ακυρο το παραπανω post, τελικα τα καρεδακια που δινει η 680 ειναι 36 και οχι 42 με ολα τεζα, το βλαμαδι για καποιο λογο αφησε τα shadows-->normal και οχι ultra:tomato:

Aυτο ειναι το αποτελεσμα με ολα τεζα, οποτε μια χαρα τα ~50 καρε της 780:T:

stm5.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλεγμένο το max συνεχώς και παίζω με τις μνήμες ίσως γι αυτό..τώρα θα τρέξω και ένα tomb γιατί πριν δεν έβαλα 4x0 msaa.

1080p 4xmsaa

s2e.png

Έγινε επεξεργασία από Venisk
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλεγμένο το max συνεχώς και παίζω με τις μνήμες ίσως γι αυτό..τώρα θα τρέξω και ένα tomb γιατί πριν δεν έβαλα 4x0 msaa.

1080p 4xmsaa

3kvq.png

Αν θες μεγαλυτερες εικονες γιατι τα γερικα μου ματια δεν βλεπουν τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

venisk καταρχην καλοδουλευτη :T: !

κατεβασε λιγο τον πυρινα και δωσε στις μνημες,θεωρω οτι πρεπει να βγαζεις καλυτερο σκορ απο εμενα λογο cpu

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0_zps01abf5ce.jpg

μια ερωτηση εχεις παρατηρησει ΤΗRΟΤLLE στο oc? χωρις το Κ-ΒΟΟSΤ ενεργοποιημενο

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kyr

Όχι ποτέ, ούτε το παραμικρό κόλλημα..:)

στο γραφημα λες.....οχι κατι αλλο

Εγω χρησιμοποιω το afterburner,δεν ξερω αν κανει μαιμουδιες ..... το precision δεν με βολευει

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

gymu.png

Ενδιαφέρον...έχεις σετάρει το power στο 106%, σου χτυπάει προς το τέλος power limit "1", σου throttlάρει λογω power (φαινεται στην γραφική του gpu freq) προς το τέλος ενώ η μαξιμουμ power τιμή που έχει καταγραφεί ειναι είναι 101% (=πολυ μακριά απο το target).

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλιτωσες το throttle ....

Με 1.15v ξεκιναει η καρτουλα σου και φτανει 1.2v ;

αν δωσει και στις μνημες στανταρ θα εχει παραπανω throtlle

χθες το τσεκαρα και απο το prsicion 1200/1800 μπας και? αλλα ειχε

ενταξει δεν τρεχει και τιποτα ομως

[MENTION=58]Freedom[/MENTION]

ειναι λιγο περιεργη η φαση με το throttle μπορει στο πρωτο bench να την γλητωσεις και στα επομενα 2,3 να εμφανιζεται με πιο χαμηλα ρολογια,παντα με αρκετο oc!

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλιτωσες το throttle ....

Με 1.15v ξεκιναει η καρτουλα σου και φτανει 1.2v ;

Γιατί τα βρίσκεις όλα παράξενα ρε john? ότι βγάζουν ποστάρω..πες μου για να καταλαβαίνω κ εγώ :) max γράφει 1.15 που το βλέπεις το 1.2?

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω τι λέτε throttle..αφού δεν ανεβοκατεβαίνει η ταχύτητα της κάρτας τι με ενδιαφέρει τη κάνει η τάση? Το throttle ήταν ένα πρόβλημα κατεβάσματος της ταχύτητας ώστε να αποφεύγει η κάρτα να περνάει ένα όριο θερμοκρασίας κάνω λάθος?..Επίσης όλα αυτά είναι από ένα benchmark του λεπτού.

Ενδιαφέρον...έχεις σετάρει το power στο 106%, σου χτυπάει προς το τέλος power limit "1", σου throttlάρει λογω power (φαινεται στην γραφική του gpu freq) προς το τέλος ενώ η μαξιμουμ power τιμή που έχει καταγραφεί ειναι είναι 101% (=πολυ μακριά απο το target).

Για να φτάσει στο target δεν πρέπει να χρειαστεί και η κάρτα την ενέργεια αυτή? δλδ έπρεπε να πάει κατευθείαν στο τέρμα?

Έγινε επεξεργασία από Venisk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.