Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] , εντάξει δεν νομίζω πάντως πως κάποιος θα ρίξει 1 χιλιάρικο για κάρτα και δεν θα είναι στο τρυπάκι να την πειράξει. Το ότι δεν δικαιολογείται η χρηματική διαφορά για την απόδοση μεταξύ τους, ναι συμφωνώ. Αλλά όποιος θέλει να "κάτσει στα αυγά του", δεν θάει στην Titan αλλά στην 780.

Link to comment
Share on other sites

για να μην παρεξηγηθώ προσωπικά λέω για το seb όχι για titan και 780

επειδή εγώ δεν κάνω troll σαν εσένα . μια ζωή nvidia είχα και δοκίμασα amd και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και όχι μονο εγώ. μερικά άτομα σαv εσένα όμως προσπαθουν να που τι ? για την nvidia? ήδη είναι μια γενιά προστά συγκρίνεις λάθος .όταν βγει η νέα σειρά τις amd τότε μπορείς να συγκρίνεις εναντίον τον nvidia 7xxx

τα physx που είναι τόσα χρονια τα προωθούν και τίποτε δεν κάνουν όλα τα games ίδια τώρα όλοι havoc και εννοείτε και πολύ ανωτερα

βγήκε η 7990 δεν την λες άσχημη αλλα μωρέ πολύ κατανάλωση δίκιο έχεις

προσωπικά θα αγόραζα άνετα την 780 εάν δεν είχα 7970 γιατί είμαι καλυμμένος μέχρι στιγμής

a και πες μου σε παρακαλώ pies είναι η διαφορες τον 680 και 7970 on game όχι κατανάλωση driver και 1002. ongame πάντα

Link to comment
Share on other sites

για να μην παρεξηγηθώ προσωπικά λέω για το seb όχι για titan και 780

επειδή εγώ δεν κάνω troll σαν εσένα . μια ζωή nvidia είχα και δοκίμασα amd και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και όχι μονο εγώ. μερικά άτομα σαv εσένα όμως προσπαθουν να που τι ? για την nvidia? ήδη είναι μια γενιά προστά συγκρίνεις λάθος .όταν βγει η νέα σειρά τις amd τότε μπορείς να συγκρίνεις εναντίον τον nvidia 7xxx

τα physx που είναι τόσα χρονια τα προωθούν και τίποτε δεν κάνουν όλα τα games ίδια τώρα όλοι havoc και εννοείτε και πολύ ανωτερα

βγήκε η 7990 δεν την λες άσχημη αλλα μωρέ πολύ κατανάλωση δίκιο έχεις

προσωπικά θα αγόραζα άνετα την 780 εάν δεν είχα 7970 γιατί είμαι καλυμμένος μέχρι στιγμής

a και πες μου σε παρακαλώ pies είναι η διαφορες τον 680 και 7970 on game όχι κατανάλωση driver και 1002. ongame πάντα

Η ΑΤΙ για ενα monitor ειναι υπερ κομπλε και το εχω 1000πει εδω μεσα!

Δινεις 380 ευρω στην 7970 και καθαριζεις....

Link to comment
Share on other sites

τότε φιλε seb ζητω συγγνώμη γιατί δεν τα έχω δει καν αυτά τα post.. πάντα έβλεπα να λες κατά τον amd να είσαι πάντα υπέρ τον nvidia. και είχα μια άποψη για σένα :)

ρε AstraLgr πιο amd πλατφορμα πεθενεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τότε φιλε seb ζητω συγγνώμη γιατί δεν τα έχω δει καν αυτά τα post.. πάντα έβλεπα να λες κατά τον amd να είσαι πάντα υπέρ τον nvidia. και είχα μια άποψη για σένα :)

...σε ολα τα post μου τα τελευταια 3-4 χρονια ειναι κατά βαση το παιχνίδι σε 3 monitor!

Εκει αναφέρομαι στο 99% αυτων! Εκει η ΑΤΙ αναλογα το setup εχει απο λιγα εως πολλά θέματα...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Αλλα και παλι μπορουσε να την ανεβασει και αλλο ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION]...δεν ειναι τελικο του score ακομα και με throttle!

Ενα run εκανε ο ανθρωπος και το δεσες φιογκο!

Οταν τις ανεβαζεις ολες εχουν την πιθανοτητα να τεζαρουν. Το pcb σαφως και αντεχει και πανω απο 300 watt.

Η Nvidia απλα θελει να βαζει ορια στις καρτες απο την Kepler εποχη και μετα. Οχι γιατι δεν αντεχουν κατασκευαστικα! Αλλα θελει να μειώσει τα είδη χαμηλά φαινόμενα rma.

Oρεστη οσο και να ανεβαζε ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] η καρτα δεν επαιρνε frame γιατι ετρωγε τρελο throttling...

Εγω 2 πραγματα ξερω:

1. H TITAN χωρις μαιμουδοbios δεν μπορει να παρει 780!

2. Κανενας απο εδω θα επαιρνε ΤΙΤΑΝ αν εβγαινε την ιδια μερα και το 780.

Link to comment
Share on other sites

kyr.. και εσύ μην είσαι κολλημένος δες τι έγραψα..πάντα nvidia είχα η πρώτη μου amd κάρτα είναι αυτή... εάν είναι να αλλάξω κάρτα δεν θα πω όχι να παο σε nvidia..αλλα εάν η σειρά η καινούρια τις amd βγάζει ίδια απόδοση με την 780 και αρκετά πιο φτηνή ποιος ο λόγος να μην την αγοράσω.

νομίζω δεν σκέφτομαι μονο εγώ έτσι?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] , εντάξει δεν νομίζω πάντως πως κάποιος θα ρίξει 1 χιλιάρικο για κάρτα και δεν θα είναι στο τρυπάκι να την πειράξει. Το ότι δεν δικαιολογείται η χρηματική διαφορά για την απόδοση μεταξύ τους, ναι συμφωνώ. Αλλά όποιος θέλει να "κάτσει στα αυγά του", δεν θάει στην Titan αλλά στην 780.

Συνηθως αναποδα γινεται .....

Αυτος που εχει το yugo(780) το παει για πειραγμα μπας και πιασει το cayenne(titan).

Φετος η πρασινη μας τα γυρισε ......

Οσο καλα στριβει το cayenne αλλο τοσο καλα στριβει και το yugo χωρις πειραγματα.

Δυστυχως ή ευτυχως η κορυφαια καρτουλα της πρασινης πρεπει να φαει modα για να αποδειξει την αξια της.

Oρεστη οσο και να ανεβαζε ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] η καρτα δεν επαιρνε frame γιατι ετρωγε τρελο throttling...

Εγω 2 πραγματα ξερω:

1. H TITAN χωρις μαιμουδοbios δεν μπορει να παρει 780!

2. Κανενας απο εδω θα επαιρνε ΤΙΤΑΝ αν εβγαινε την ιδια μερα και το 780.

Επιτελους. :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

kyr.. και εσύ μην είσαι κολλημένος δες τι έγραψα..πάντα nvidia είχα η πρώτη μου amd κάρτα είναι αυτή... εάν είναι να αλλάξω κάρτα δεν θα πω όχι να παο σε nvidia..αλλα εάν η σειρά η καινούρια τις amd βγάζει ίδια απόδοση με την 780 και αρκετά πιο φτηνή ποιος ο λόγος να μην την αγοράσω.

νομίζω δεν σκέφτομαι μονο εγώ έτσι?

εγω βλεπω τι εχεις!

ενας αλλος εβγενε και ελεγε οτι τα εχει δοκιμασει ολα 600/7000 και αμφιβαλω αν εχει μπει αλλη καρτα στο pc του περα απο την 4870 που ειχε, μην το παιρνεις προσωπικα, ο καθενας μπορει να βγει και να πει οτι θελει

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Kαλα Γιαννη μη χερεσαι εσυ!:p

Τα λαδακια μονο να κοιτας στο Yugo και εισαι κομπλε! :hehe:

Χρηστο μου οσο ειμαι μεσα στις προδιαγραφες του κατασκευαστη της καρτουλας μου δεν κοιταω τιποτε αλλο παρα μονο τα καρεδακια.

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

H μεγιστη συχνοτητα που η καρτουλα σου ειναι rock stable ωστε να δουλευει απροβληματιστα καθε μερα ποσο ειναι?

1200/1800 @ 1.175v

Μηδενικο throttling με official bios. :T:

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο μου οσο ειμαι μεσα στις προδιαγραφες του κατασκευαστη της καρτουλας μου δεν κοιταω τιποτε αλλο παρα μονο τα καρεδακια.

Μηδενικο throttling με official bios. :T:

Nα τους θυμηθείς βέβαια σε 9 μήνες που θα πας για RMA από κακο φλασαρισμα...:hehe:

Η υποκρισία στα max της ομως!

Link to comment
Share on other sites

Nα τους θυμηθείς βέβαια σε 9 μήνες που θα πας για RMA από κακο φλασαρισμα...:hehe:

Η υποκρισία στα max της ομως!

Την αλλη φορα που θα ερθεις για καφε φερε και το πανο μαζι σου. :hehe:

f6ew.jpg

Καλο καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι σιγουρος οτι στο χρηστικο κομματι, αν δεν υπαρχει ανοιχτο fraps in game και βαλουμε καποιον να παιξει μια με την ΤΙΤΑΝ και μια με την 780 δεν θα καταλαβει πιο pc φοραει την τιταν και πιο την 780.

Το μονο που θα καταλαβει με την Τιταν θα ειναι οτι θα εχει κατα πολυ πιο αδεια τσεπη:hehe:

Με το παραπνω παραδειγμα θελω απλως να δειξω οτι η διαφορα στην αποδοση των 2 καρτων ειναι αστεια και δεν δικαιολογιυν με τιποτα το πολυ παραπανω κοστος της τιταν.

Καλα χωρις να παιξει modded bios οχι χρηστικα αλλα και πρακτικα δεν θα μπορεις ουτε καν αυτα τα 2-3-4 frame διαφορα που εχουν οι καρτες στα benches να δεις:tomato:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

01[OFFICIAL]--- Top 30 --- Unigine 'Valley' Benchmark 1.0 [Fill the Form]

175 sebastianthelab i5 3570k GTX Titan 84,4 3531 6073

...και 3ος μεταξύ των Τιτανων!

κοιταω 4 fps πισω αλλα δεν βλεπω κανεναν [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] ? :hehe:

Ποσο πισω να ψαξω!!!! :p

Ενω ειδα οτι ευκολα καταπιες το παραπανίσιο κοστος της 680gtx απο την 670gtx....εκει να δεις πεταμενα λεφτα για την ιδια καρτα!

Εγω γι αυτο εψαξα και πηρα την σαπια palit 670gtx απο τον Christara γιατι απο την αρχη έλεγα οτι τα κουτσά της Nvidia που εγιναν πρίγκιπες ελεου της ανυπαρκτης ΑΤΙ δεν τα πληρωνω.

Για τα 580gtx τα εσκασα απο day one και τα αξιζαν!

Στις τιμες των 2χ680gtx επερνες κοντα 3χ670gtx και εριχνες ΤΑΠΑ! Αλλα δεν ειδα κανεναν τοτε να φωναζει... τωρα σας επιασε ολες :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

[OFFICIAL]--- Top 30 --- Unigine 'Valley' Benchmark 1.0 [Fill the Form]

175 sebastianthelab i5 3570k GTX Titan 84,4 3531 6073

...και 3ος μεταξύ των Τιτανων!

κοιταω 4 fps πισω αλλα δεν βλεπω κανεναν [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] ? :hehe:

Ποσο πισω να ψαξω!!!! :p

Μιας και εχεις βαγωθει με το valley.

Στο λινκ που δινεις, αν κοιταξεις στην λιστα με τους top 30 single cards στο valley τι βλεπουμε?

Η καλυτερη τιταν-->86.9 fps

H καλυτερη 780 --> 80,5 fps.

Αυτο μεταφραζεται σε 8% καλυτερη αποδοση της τιταν στο συγκεκριμενο bench και ζηταει 40% παραπανω χρηματα!

Τρομερο deal μεχρι και το τελευταιο ευρω αξιζει η τιταν, σε αντιθεση με την 780 που ειναι κουτση και για τα σκουπιδια και δεν αξιζει τα λεφτα της:T:

Link to comment
Share on other sites

Τρομερο deal μεχρι και το τελευταιο ευρω αξιζει η τιταν, σε αντιθεση με την 780 που ειναι κουτση και για τα σκουπιδια και δεν αξιζει τα λεφτα της:T:

Δεν ειπα ποτε οτι ειναι για τα σκουπιδια η 780gtx. Πολυ καλη καρτα αν και του [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] εκει θα παει στο τελος με διαφορους τροπους....

Κανεις δεν σου βαζει το μαχαιρι στο λαιμο να παρεις Τιτανα....

Ο Τιτανας εχει και αλλα πραγματα περα απο το καθαρα gaming και τα οποια προσμετρανε στην τιμη του. Ετσι ειναι πως θα να το κάνουμε τωρα! ...διαφερει απο τις αλλες καρτες!

Τα εχουμε πει 1000αδες φορες εδω μεσα, γιατι αναμασατε τα ιδια και τα ιδια....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχεις βαγωθει με το valley.

Στο λινκ που δινεις, αν κοιταξεις στην λιστα με τους top 30 single cards στο valley τι βλεπουμε?

Η καλυτερη τιταν-->86.9 fps

H καλυτερη 780 --> 80,5 fps.

Αυτο μεταφραζεται σε 8% καλυτερη αποδοση της τιταν στο συγκεκριμενο bench και ζηταει 40% παραπανω χρηματα!

Τρομερο deal μεχρι και το τελευταιο ευρω αξιζει η τιταν, σε αντιθεση με την 780 που ειναι κουτση και για τα σκουπιδια και δεν αξιζει τα λεφτα της:T:

Βρε συ Πανο συνεχιζεις ;;;;

Ο Ορεστης πηρε αυτην την καρτουλα .....

Συνεχιζοντας ανεβασα την καρτα στα +185/+400 με max boost 1189.

00000wn.jpg

της περασε το μαιμουδοbios ..... την εκαψε στο o/c ..... μετα πειραξε και τον οδηγο ..... και ειδε 84 καρε.

Αστον στον λιμανι του λεμεεεεεεε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.