Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Μετα να μην κλεγονται να λενε που κανουμε παραγγελειες απο εξω οταν εδω με 820 μου πουλανε 780 και με τα ιδια χρηματα απ εξω αγοραζω τιτανα!

ZOTAC GF GTX TITAN AMP 6GB GDDR5( ZT-70102-10P ), nVidia 690, nVidia, Κάρτες Γραφικών, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας,

και 780

MSI N780-3GD5 - Coolbytes

ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΞΕΦΤΥΛΕΣ!!!:rip:

Link to comment
Share on other sites

παίδες το φάγαμε το άκυρο και ησυχάσαμε... Παραάξιζε την προσπάθεια πάντως ;)

Δε πειράζει τα χρήματα θα μείνουν στην πατρίδα και τα λαμογιάκια Γερμανάκια να φάνε τα 2 @@κια :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

ακαδημαϊκά λοιπόν τους έστειλα ένα mail και δεν μου απάντησαν.

Τους έστειλα ένα δεύτερο και τους λέω θα προχωρήσετε στην αποστολή της παραγγελίας και αν όχι γιατί, και απλά μου απάντησαν πείτε μας τα στοιχεία να σας κάνουμε refund.

Είναι άλλος πολιτισμός αυτοί, δεν θα σου εξηγήσουν γιατί και πως, και δεν θα μπουν στην διαδικασία. Φυσικά ούτε και εγώ θα μπω στην διαδικασία με συνηγόρους του καταναλωτή όταν πηγαίναμε για "jackpot".. Όπως είπα είχα και μερικές τύψεις προσωπικά γιατί δεν είναι η τιμή της αυτή...

αλλά μπορεί και να μου την έστελναν...που ξες;

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω και από την πλευρά μου ότι επιτέλους μου απάντησαν πως θα μου κάνουν refund, όπως στον Λεωνίδα. Η ενοχλησή μου είναι ότι εκ των υστέρων επιβεβαιώνομαι ότι είχαν δει τα λεφτά απλά περίμεναν κάποια προθεσμία για να μου/μας απαντήσουν. Το γελοίο της υπόθεσης είναι οτι δικαιολογήθηκαν πως δεν γίνεται να προχωρήσει η παραγγελία επειδή το προϊόν (Gigabyte GTX780 Windforce OC) δεν είναι πλέον διαθέσιμο. Τους απάντησα πίσω ότι επιθυμώ να περιμένω αν μου πουν ότι θα την στείλουν γιατί γράφουν ότι θα παραλάβουν ξανά στις 5 Ιουλίου. Ανέφερα επίσης τον όρο ότι είναι δεσμευμένοι να δεχτούν την τιμή της παραγγελίας μιας και το αναφέρουν ρητά στους όρους και αναμένω μια λύση και επίσης ότι είναι άδικο να ακυρωθεί η παραγγελία.

Το ξέρω ότι κατά 99% δεν θα βγάλω άκρη αλλά τουλάχιστον υπερασπίζομαι τα δικαιώματά μου στην παραγγελία που αυτοί έθεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθείς να εκμεταλευτείς μια κατάσταση επειδή κάναν λάθος λες και είναι ρομπότ..λες και δεν βάζουν άνθρωποι τις τιμές αυτές, μόνο αυτό μου την σπάει..ας στην χαρίσουν όχι μια δέκα αλλά όχι ρε φίλε ότι και να λες εγώ αυτό το θεωρώ π[MENTION=3015]@ΣΤ[/MENTION]ιά. Αν είχες μαγαζί και στο κάναν αυτό να δώ τι κατεβατά θα έγραφες τότε με θεωρίες.

Συγνώμη για το υφάκι μου αλλά έτσι είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έχουν όρους που το γράφουν μέσα. Γιαυτό όλα τα ελληνικά καταστήματα έχουν αλλάξει τους όρους και αναφέρουν ότι δεν ευθύνονται για τυχόν λάθος στις τιμές κλπ κλπ.

Ναι μεταξύ μας είναι τσατσια αλλά επίσης είναι τσάτσοι κ αυτοί που εξαρχής δεν πάγωσαν το θέμα. Βάλανε άτομα να τρέχουν για καταθέσεις θεωρώντας ότι είναι τρελοί κωλόφαρδοι κ τα σχετικά.

Δυστυχώς αυτά έχει η αγορά και πρέπει να μελετάς πριν είτε να τα λες σταράτα. Ας λέγανε κύριοι έγινε τυπογραφικό λάθος από τον άνθρωπο που κατά χωρούσε τιμές και γιαυτό έμεινε η τιμή για 5 λεπτά πάνω.

Μας συγχωρείτε κλπ. Το έπιασες το νόημα πιστεύω. Γράφω κ από κινητό και μου είναι δύσκολο να γράψω περισσότερα.

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήταν εξαρχής η τιμή υπερβολικά περίεργη σε σημείο που ακόμα και ένας άσχετος με την τεχνολογία θα καταλάβαινε ότι κάτι συνέβαινε, αν την είχαν 300-350-400€ θα ήταν deal που θα αναρωτιόσουν " ντάξει λογικό μου φαίνεται" .

Εντάξει πήγαμε να εκμεταλευτούμε και μεις τα Γερμανάκια :p ε κι αυτά τα καημένα το παίξανε Κινεζάκια, τι να κάνουν :p :fun:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθείς να εκμεταλευτείς μια κατάσταση επειδή κάναν λάθος λες και είναι ρομπότ..λες και δεν βάζουν άνθρωποι τις τιμές αυτές, μόνο αυτό μου την σπάει..ας στην χαρίσουν όχι μια δέκα αλλά όχι ρε φίλε ότι και να λες εγώ αυτό το θεωρώ π@@ΣΤιά. Αν είχες μαγαζί και στο κάναν αυτό να δώ τι κατεβατά θα έγραφες τότε με θεωρίες.

Συγνώμη για το υφάκι μου αλλά έτσι είναι :)

Ποιο απ'όλα είναι π@@ΣΤιά φίλε μου; Το ότι παρήγγειλα μια κάρτα την οποία και πλήρωσα κατευθείαν; Ή μήπως ότι περίμενα 2 βδομάδες χωρίς απολύτως καμία ενημέρωση με τα λεφτά μου δεσμευμένα στο "πουθενά";

Π@@ΣΤιά είναι όταν δεν ενημερώνεις, σαν "υπεύθυνο" κατάστημα που το λειτουργούν άνθρωποι και όχι ρομπότ, τον πελάτη για το λάθος σου άμεσα. Το αν η τιμή ήταν λάθος, ακόμα ΔΕΝ το έχουν παραδεχτεί και μου λένε ηλίθιες δικαιολογίες ότι το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο ακυρώνοντας την παραγγελία με το έτσι θέλω. Αυτό δεν είναι π@@ΣΤιά; Το ότι περιμένουν 2 βδομάδες για να απαντήσουν πατώντας σε όρους περί προθεσμίας αποστολής-ακύρωσης παραγγελίας επίσης είναι π@@ΣΤιά. Τέλος όταν επιβεβαιώνομαι ότι έχουν δει τα χρήματά που κατέθεσα και μου το παίζουν κινέζοι για να ζητήσω κάποια στιγμή εγώ ο ίδιος refund από την ταλαιπωρία, συγγνώμη αλλά ο π@@ΣΤης σε αυτήν την υπόθεση δεν είμαι εγώ αλλά αυτοί.

Γι'αυτό λοιπόν εσύ και όσοι κάνουν like τα ποστς σου με το συγκεκριμένο υφάκι, σκέψου λίγο καλύτερα το τι έχει παιχτεί και μην γράφεις βαριές κουβέντες απλά επειδή αποφάσισες να γίνεις συνήγορος του κάθε mindfactory.

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

νταξει σιγα τι παιχτηκε πια..Οπως εσυ πατας στο οτι ειναι δικο τους λαθος και οτι ειναι δεσμευμενοι να στη δωσουν στην τιμη αυτη, ετσι κ αυτοι σου λενε αααα τελειωσε το στοκ/περασανε 2 βδομαδες/γουατεβερ...δεν εγινε ουτε κατι τρομερο ουτε κατι μη αναμενομενο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!

η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι και εγω να παρω μια 780 και να βαλω 3 μονιτορ επανω...

εχει κανεις να προτινει κανα καλο site που να στελνει ελλαδα? checkara amazon αλλα δεν συνεφερε

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ωραια καρτουλα αλλα και παλι ειναι πισω απο την τιταν με mod bios.οπως η 780 με στοκ bios ειναι πισω απο τιταν με stok bios.To λεω αυτο γιατι η τιταν ειναι refernce και η palit customia.Αλλα η τιμη δεν δικαιολογηται αυτη ειναι η αλη8εια αλλα ως εκει. Το ιδιο ισχυει και για την 670 asus dcu2 top η οποια ξεπερναγε 680 refernce αλλα οπως και να το κανουμε δεν ηταν 680 και ας ηταν πιο φ8ηνη

Link to comment
Share on other sites

Ωραια καρτουλα αλλα και παλι ειναι πισω απο την τιταν με mod bios.οπως η 780 με στοκ bios ειναι πισω απο τιταν με stok bios.To λεω αυτο γιατι η τιταν ειναι refernce και η palit customia.Αλλα η τιμη δεν δικαιολογηται αυτη ειναι η αλη8εια αλλα ως εκει. Το ιδιο ισχυει και για την 670 asus dcu2 top η οποια ξεπερναγε 680 refernce αλλα οπως και να το κανουμε δεν ηταν 680 και ας ηταν πιο φ8ηνη

Η συγκεκριμενη 780 ειναι αρκετα μπροστα απο την titan.

rjq.png

Για αυτον που θελει να τρεχει την καρτουλα του στις προδιαγραφες του κατασκευαστη η TITAN απλα δεν υπαρχει σαν επιλογη μετα την ελευση της GTX780.

Το ως εκει που παει;

Στο οτι ενας τυπος εβγαλε mod bios εξω απο τις προδιαγραφες της nvidia και η καρτουλα σπερνει;

OK ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.