Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] ναι ρε οκ κανει δουλειά ως γνωστόν αλλα χαλάει η μοστρα.Ενας λογος που ακομα δεν τις εχω βαλει στο νερακι...

Τι νερο ρε συ...δεν χρειαζεται! Μην πετας τα λεφτα σου...

Ετσι και αλλιως τα 1050mhz του Τιτανα ειναι τα ξεχειλωμένα mhz της 780gtx σε core και μνημη.

Για 2 μηνες ακομα θα ακους γουργουριτο μετα τελος.... παγος!

Ετσι και αλλιως σε λιγοτερο απο ετος θα ερθουν τα Maxwell... οποτε τα μπλοκακια θα τα φας μετα!

Ασε που ερχεται και το Χ99 με τον 8 core intel και ddr4.... κρατα καβατζα γιατι ερχονται πολλα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Τι νερο ρε συ...δεν χρειαζεται! Μην πετας τα λεφτα σου...

Ετσι και αλλιως τα 1050mhz του Τιτανα ειναι τα ξεχειλωμένα mhz της 780gtx σε core και μνημη. σωστος!!!

Για 2 μηνες ακομα θα ακους γουργουριτο μετα τελος.... παγος!

Ετσι και αλλιως σε λιγοτερο απο ετος θα ερθουν τα Maxwell... οποτε τα μπλοκακια θα τα φας μετα!

Ασε που ερχεται και το Χ99 με τον 8 core intel και ddr4.... κρατα καβατζα γιατι ερχονται πολλα!

οποιος συκγρινει ΤΙΤΑΝΑ vs 780 η κομπλεξικος ειναι η ασχετος που δεν ξερει τι ψωνιζει :hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Τι νερο ρε συ...δεν χρειαζεται! Μην πετας τα λεφτα σου...

Ετσι και αλλιως τα 1050mhz του Τιτανα ειναι τα ξεχειλωμένα mhz της 780gtx σε core και μνημη.

Για 2 μηνες ακομα θα ακους γουργουριτο μετα τελος.... παγος!

Ετσι και αλλιως σε λιγοτερο απο ετος θα ερθουν τα Maxwell... οποτε τα μπλοκακια θα τα φας μετα!

Ασε που ερχεται και το Χ99 με τον 8 core intel και ddr4.... κρατα καβατζα γιατι ερχονται πολλα!

Ρε απατη :p αντι να πεις στον ανθρωπο οτι παιζοντας με 1,136mV αποφευγεις τα temp/tdp throttling και ταυτοχρονα εχεις ενα fan profile πιο ανθρωπινο για 24/7 καθεσε και του λες για τα ξεχειλωμένα mhz της 780gtx.

Keep going .....

Link to comment
Share on other sites

Ρε απατη :p αντι να πεις στον ανθρωπο οτι παιζοντας με 1,136mV αποφευγεις τα temp/tdp throttling και ταυτοχρονα εχεις ενα fan profile πιο ανθρωπινο για 24/7 καθεσε και του λες για τα ξεχειλωμένα mhz της 780gtx.

Keep going .....

οτι να ναι λες παλι! ρε το temp throttle ξεκιναει στους 90 βαθμους. 90 δεν πιανεις με τιποτα!

....εμενα τρεχει σαφως πιο κατω!

tdp throttle με το bios δεν εχεις. Παλι αυτα θα λεμε... Καλυτερα να διαβαζεις παρα να σκαβεις :hehe:

Σήκωσε το κεφαλι καθολου!

Nικο θα το φτιαξουμε σε λιγες μερες (3-4).... το φλασακι ειναι ετοιμο!

Λεω να κανουμε 3χSLΙ!!! Να τα σπασουμε ολα....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

ελα ρε johnny που εισαι??

πες εντυπωσεις,μαυρο pcb/μεταλλο?

Kyr μια χαρά είναι η κάρτα. Μη κοιτάς τα παιδιά είναι overclockαδες μέχρι το μεδούλι :-P Είναι υπερβολικά δυνατή η κάρτα όπου στο gaming που θέλεις δε θα δεις διάφορα - συγκεκριμένα - επειδή η gigabyte είναι factory overclocked περνάει σε fps στα παιχνίδια και Τιτάνα .

Εγώ προσωπικά δε μου αρέσει να κάνω overclock σε κάρτες που είναι ήδη κλοκαρισμενες από το εργοστάσιο. Παίζω λίγο , περνάω λίγο χρόνο με την κάρτα και αν βαρεθω και θέλω να την ψάξω να δω τι ψάρια πιάνει, δοκιμάζω και oc.

Link to comment
Share on other sites

Kyr μια χαρά είναι η κάρτα. Μη κοιτάς τα παιδιά είναι overclockαδες μέχρι το μεδούλι :-P Είναι υπερβολικά δυνατή η κάρτα όπου στο gaming που θέλεις δε θα δεις διάφορα - συγκεκριμένα - επειδή η gigabyte είναι factory overclocked περνάει σε fps στα παιχνίδια και Τιτάνα .

Εγώ προσωπικά δε μου αρέσει να κάνω overclock σε κάρτες που είναι ήδη κλοκαρισμενες από το εργοστάσιο. Παίζω λίγο , περνάω λίγο χρόνο με την κάρτα και αν βαρεθω και θέλω να την ψάξω να δω τι ψάρια πιάνει, δοκιμάζω και oc.

τι θελεις να πεις οτι δεν κλοκαρεται??

και εγω δεν κλοκαρω ρε συ 24/7, ενας λογος που περνω oc edition ειναι αυτος περα τις θερμοκρασιες και τον θορυβο,

αλλα και να κλοκαρεται θελω και ποιοτηκα υλικα θελω να εχει....τεσπα

Link to comment
Share on other sites

τι θελεις να πεις οτι δεν κλοκαρεται??

και εγω δεν κλοκαρω ρε συ 24/7, ενας λογος που περνω oc edition ειναι αυτος περα τις θερμοκρασιες και τον θορυβο,

αλλα και να κλοκαρεται θελω και ποιοτηκα υλικα θελω να εχει....τεσπα

Λογικό είναι να κλοκαρει, πως κλοκαρουν τα παιδιά με reference;

Σε καταλαβαίνω θες το καλύτερο και θες Asus αλλα υπολόγισε και το κόστος το οποίο άνετα θα είναι 700+ euro από εξωτερικό. ΕΙΔΙΚΑ επειδή θα είναι η καλύτερη υλοποίηση της Asus με ένα σωρό λειτουργίες.

Το θέμα είναι αξίζει να δώσεις τόσα ; εσύ έχεις το καρπούζι εσύ και το μαχαίρι

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να κλοκαρει, πως κλοκαρουν τα παιδιά με reference;

Σε καταλαβαίνω θες το καλύτερο και θες Asus αλλα υπολόγισε και το κόστος το οποίο άνετα θα είναι 700+ euro από εξωτερικό. ΕΙΔΙΚΑ επειδή θα είναι η καλύτερη υλοποίηση της Asus με ένα σωρό λειτουργίες.

Το θέμα είναι αξίζει να δώσεις τόσα ; εσύ έχεις το καρπούζι εσύ και το μαχαίρι

μαλλον θα την παραλαβω να τελειωνουμε!

edit....αν την παραλαβω,και δεν την γουσταρω για (χ) λογους,μπορω να την επιστερψω την αλλη μερα και να τους πω οτι θα περιμενω μεχρι να φερουν καποια αλλη?,χωρις να μου επιστραφουν τα λεφτα,απλα να περιμενω!

Link to comment
Share on other sites

οτι να ναι λες παλι! ρε το temp throttle ξεκιναει στους 90 βαθμους. 90 δεν πιανεις με τιποτα!

....εμενα τρεχει σαφως πιο κατω!

tdp throttle με το bios δεν εχεις. Παλι αυτα θα λεμε... Καλυτερα να διαβαζεις παρα να σκαβεις :hehe:

Σήκωσε το κεφαλι καθολου!

Nικο θα το φτιαξουμε σε λιγες μερες (3-4).... το φλασακι ειναι ετοιμο!

Λεω να κανουμε 3χSLΙ!!! Να τα σπασουμε ολα....

ε και δεν κανουμε ενα να μου φυγει και η απορια τι γινεται με 3 τιτανες φλασαρισμενους κιολας

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα την παραλαβω να τελειωνουμε!

edit....αν την παραλαβω,και δεν την γουσταρω για (χ) λογους,μπορω να την επιστερψω την αλλη μερα και να τους πω οτι θα περιμενω μεχρι να φερουν καποια αλλη?,χωρις να μου επιστραφουν τα λεφτα,απλα να περιμενω!

Kyr σου βρήκα review :

καλό διάβασμα και θυμήσου - αξίζει να χαλάσεις τα παραπάνω χρήματα ;

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_780_Direct_Cu_II_OC/29.html ASUS

Gigabyte GTX 780 WindForce OC 3 GB Review | techPowerUp Gigabyte

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

παίδες αφού δεν έστειλαν κάνα mail που να λένε συγγνώμη κάναμε λάθος κλπ, έστειλα και γω τον οβολό μου (146 ευρώ) και περιμένω να δω τι θα μου στείλουν ενα @ ή μια καρτάρα?

εις αναμονήν για τα νέα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα πολυψαχουλεύουμε να τι γίνεται :) γι αυτό εγώ δε πολυκλοκάρω κάρτες :big_boss: :p αυτά βλέπω :boxed:

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION] θα περιμένω λίγο ακόμα και θα τους στείλω και γω τα όβολα :)

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] τι της έκανες της τσαμένης, ντροπή :p ( τσαμένης = καημένης - κερκυραϊκή διάλεκτος :p )

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.