Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

παντος εχω την εντυπωση οτι το μπαμ εγινε με την Τιταν περιμενω και την μερια της κοκκινης και θα προχωρησω και γω σε μια αναβαθμισει μετα απο το sli 660gtx ti....καλο μεν αλλα λεω να γυρισω στα πατρια εδαφη(AMD)

Link to comment
Share on other sites

παντος εχω την εντυπωση οτι το μπαμ εγινε με την Τιταν περιμενω και την μερια της κοκκινης και θα προχωρησω και γω σε μια αναβαθμισει μετα απο το sli 660gtx ti....καλο μεν αλλα λεω να γυρισω στα πατρια εδαφη(AMD)

Και γω περιμένω για τίποτε πιο λογικό, καμιά 760ti ή καμία από τις δικιές σου :p ...με ξύνει βέβαια και η 7950 στο αμαζόνιο με 177€

Link to comment
Share on other sites

WoW...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=MPMsg8qqva0]NVIDIA GTX 770 2-Way SLI Review & Benchmarks! (vs GTX 780, Titan & AMD 7990) - YouTube[/ame]

Αν εξαιρέσουμε το batman AC το SLi εδώ δίνει απίστευτα νούμερα.. Φυσικά όπως ήταν αναμενόμενο ξεπερνάει σε επιδόσεις και την GTX690 και την HD7990.

Αυτό είναι VFM!!!

And also the New GTX770 ACX SuperClocked (Unboxing)!

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Ειναι "αγκαλια" η GTX 770 με 7970 GHz :D;)

Οντως Στρατο ειναι αγκαλια αλλα ως γνησια κουτση και αυτη οταν αγκαλιαζει την 7970 δεν κοιτιουνται στα ματια. :hehe:

Στο θεμα μας τωρα ...

Εβαλα μια γρια διπλα στην νεα να βοηθησει στα PhysX.

Μονη της η 780 μου εδινε 36 καρεδακια τωρα παρεα με την 8800 πηραμε ενα 15% πανω.

metrophysx.jpg

edit with offtopic. :D

WoW...

Αν εξαιρέσουμε το batman AC το SLi εδώ δίνει απίστευτα νούμερα.. Φυσικά όπως ήταν αναμενόμενο ξεπερνάει σε επιδόσεις και την GTX690 και την HD7990.

Αυτό είναι VFM!!!

Ευχαριστω αλλα για μενα δεν κανει. :T:

770sli.jpg

GeForce GTX 770 SLI review - 5760x1080 Multi-Monitor gaming (2)

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ η μονη "κουτση" της υποθεσης ειναι ΜΟΝΟ η 7970 ..... και η κουτσαμαρα της ειναι στους Drivers..... Η 770 ειναι μια "γρια" με κανα 2 botox και μερικα σουλουπωματα.... καλοντημενη και παριστανει "οι 40αρες = 2x20αρες" ........χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ η μονη "κουτση" της υποθεσης ειναι ΜΟΝΟ η 7970 ..... και η κουτσαμαρα της ειναι στους Drivers..... Η 770 ειναι μια "γρια" με κανα 2 botox και μερικα σουλουπωματα.... καλοντημενη και παριστανει "οι 40αρες = 2x20αρες" ........χαχαχαχα

Οταν ενα προιον ειναι κουτσο by hardware δεν κουλαντριζεται φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εαν στο battlefield απο πανω βαλεις χ2ΜSAA (αντι χ4MSAA) το 770 gtx SLI oτι θα παρει +30-35fps...τσεκαρισμένο!

Χάνεται την ουσια με το αρκετό MSAA γιατι αυξάνει κατακόρυφα την κατανάλωση μνήμης σε 5760χ1080....

Ζpaf τα ισοπεδωνεις ολα! Εχεις καποιο δικιο αλλα χανεις την μπαλα! Τι κερδιζεις με το 4πλοσαρωνεις την εικονα σε 5760χ1080 όταν καθόμαστε λιγο πιο μακριά και οχι κολλημένοι πάνω στα Monitor για να εχουμε αποψη των 3ων μονιτορ ?

Τα 2χ770gtx θα ειναι αρκετα πανω απο 780gtx μπορει και 40-50% σε 5760χ1080 με ενα X2MSAA ή FXAA ή ΤΧΑΑ....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εαν στο battlefield απο πανω βαλεις χ2ΜSAA (αντι χ4MSAA) το 770 gtx SLI oτι θα παρει +30-35fps...τσεκαρισμένο!

Χάνεται την ουσια με το αρκετό MSAA γιατι αυξάνει κατακόρυφα την κατανάλωση μνήμης σε 5760χ1080....

Ζpaf τα ισοπεδωνεις ολα! Εχεις καποιο δικιο αλλα χανεις την μπαλα! Τι κερδιζεις με το 4πλοσαρωνεις την εικονα σε 5760χ1080 όταν καθόμαστε λιγο πιο μακριά και οχι κολλημένοι πάνω στα Monitor για να εχουμε αποψη των 3ων μονιτορ ?

Τα 2χ770gtx θα ειναι αρκετα πανω απο 780gtx μπορει και 40-50% σε 5760χ1080 με ενα X2MSAA ή FXAA ή ΤΧΑΑ....

Βρε αγορι μου τα ξερω αυτα που λες αλλα με την λογικη αυτη που με πας ... x8 x4 x2 x0 ... τιποτε δεν εχει σημασια. :T:

edit.

Εχει λιγο κρυο σημερα η εμενα μου φαινεται ; :D

gpuz1i.jpg

evga11.jpg

valley20130602091836361.jpg

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Βρε αγορι μου τα ξερω αυτα που λες αλλα με την λογικη αυτη που με πας ... x8 x4 x2 x0 ... τιποτε δεν εχει σημασια. :T:

Θελω να με διαβαζεις σωστα....

Γιαννη εχω 3χ23 μονιτορ, ξερεις οτι για να εχουμε ΑΠΟΨΗ στο SURROUND καθομαστε πιο μακριά...εκτος εαν εσυ εχεις κολλημένη την μουρη σου στην κεντρική οθονη και γυρνας το κεφαλι σου δεξια και αριστερα.

Τοτε sorry αλλα συντομα θα πρεπει να πας σε ορθοπεδικο!

Λοιπον εαν θες να εχεις αποψη και των τριών monitor τουλάχιστον το μισό τους και απο τα ακριανά εισαι λιγο πιο πισω...εαν εσυ διακρινεις σε 23αρια μονιτορ 1080π διαφορα στην εικονα απο χ2 σε χ4 και σε χ8 σε τετοια αποσταση και οχι στα 20 εκατοστα απο την οθονη έχεις οχι τα ματια του αετού αλλα του Λάϊονο απο τους Thundercats...

zpaf.jpg

Aσε που δεν εχεις την δύναμη να στηριξεις στο BfIII με χ4....Κατσε να χαβαλεδιαζεις το Χ4MSAA στο BFIII και να τρως ΒΟΥΤΕΣ!!! Αυτοαναιρεισαι μονος σου οταν ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΙ μας ελεγες οτι θα βγαζεις τα ΓΡΑΦΙΚΑ να πιασεις 120 fps για να μην εχεις stuttering! Aποφάσισε τι θέλεις επιτέλους! αρκετα Fps ή βουτες στα 30 fps! Kονσολακιας εγινες :p

Εαν ειχες 2χ780gtx θα αλλαζε το πραγμα αλλα δεν εχεις....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] άρα η Nvidia δίνει 2gb μνήμη επειδή δεν χρειάζεται eye candy ο παίκτης; Ξέρει φυσικά καλύτερα από τον καταναλωτή Ε; Πολύ Apple μπεεεεε μου κάνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] άρα η Nvidia δίνει 2gb μνήμη επειδή δεν χρειάζεται eye candy ο παίκτης; Ξέρει φυσικά καλύτερα από τον καταναλωτή Ε; Πολύ Apple μπεεεεε μου κάνει αυτό

Απο που πετάχτηκες εσύ! ...σε αυτο που αναφέρεσαι εσύ αλλα και στην κατασταση σου, θα εχει ψοφήσει ο πυρηνας σου πολυ πριν σε αφήσει η μνημη!

Link to comment
Share on other sites

Aσε που δεν εχεις την δύναμη να στηριξεις στο BfIII με χ4....Κατσε να χαβαλεδιαζεις το Χ4MSAA στο BFIII και να τρως ΒΟΥΤΕΣ!!! Αυτοαναιρεισαι μονος σου οταν ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΙ μας ελεγες οτι θα βγαζεις τα ΓΡΑΦΙΚΑ να πιασεις 120 fps για να μην εχεις stuttering! Aποφάσισε τι θέλεις επιτέλους!

Εαν ειχες 2χ780gtx θα αλλαζε το πραγμα αλλα δεν εχεις....

Αγορινα μου αυτο το 120 καρε που λες και ξαναλες το ελεγα και θα το λεω για τους διπυρηνους που πασχουν απο stuttering.

Εσυ θα μας πεις τωρα που παιζεις μονο single (κοινως χαλαρα να παιρνεις ματι και κανα γραφικο) τι θα προτιμουσες ;

Τα 44 κρεμα καρεδακια της 780 ή τα 51 stutterιασμενα καρεδακια του 770 sli ;

Σε αυτο που σε ρωταω θελω ομως να μου απαντησεις και οχι αλλα λογια να αγαπιομαστε ....

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ η μονη "κουτση" της υποθεσης ειναι ΜΟΝΟ η 7970 ..... και η κουτσαμαρα της ειναι στους Drivers..... Η 770 ειναι μια "γρια" με κανα 2 botox και μερικα σουλουπωματα.... καλοντημενη και παριστανει "οι 40αρες = 2x20αρες" ........χαχαχαχα

Εγω βλεπω οτι μια κλοκαρισμενη "κουτση" 680 (a.k.a. GTX770) πηγαινει τρενο τον Μοσχοβιτη ντοπαρισμενο αθλητη με καμμενους πυκνωτες! :hehe:

Μην κοιτας τωρα που ο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] ως γνωστος κηπουρος κανει πενηνταρακια ολα τα reviews (ποτε tpu, ποτε hardocp, ποτε anandtech και τωρα guru3d) να βρει ενα νουμερακι που τον βολευει!:daisy::p

Την πιο σοφη κουβεντα την λεει μονος του απο κατω:

Οταν ενα προιον ειναι κουτσο by hardware δεν κουλαντριζεται φιλε μου.

[ame]www.youtube.com/watch?v=5JZhlAydjP0[/ame]

Πας στο 0:14 του απο πανω video και κοιτας το αριστερο & το δεξι μονιτορ!

Bλεπεις οτι ο ντοπαρισμενος κοκκινος αθλητης για να τρεξει 100αρι πρεπει να παρει ταξι!:hehe::p

Οταν το hardware ειναι fail προσπαθεις να το μαζεψεις με μαρκετινιστικα κολπα τυπου ghz vouvouzel edition και 3gb vram για τους πωλητες Πλαισιου!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα μου αυτο το 120 καρε που λες και ξαναλες το ελεγα και θα το λεω για τους διπυρηνους που πασχουν απο stuttering.

Εσυ θα μας πεις τωρα που παιζεις μονο single (κοινως χαλαρα να παιρνεις ματι και κανα γραφικο) τι θα προτιμουσες ;

Τα 44 κρεμα καρεδακια της 780 ή τα 51 stutterιασμενα καρεδακια του 770 sli ;

Σε αυτο που σε ρωταω θελω ομως να μου απαντησεις και οχι αλλα λογια να αγαπιομαστε ....

Καμια επαφη με την πραγματικοτητα ? Μα καμια !

Στην προκείμενη περιπτωση 770GTX SLI με Χ2 MSAA με Average frame rate 85-90 fps και θα το κλείδωνα με vsync...ενω εσυ δεν θα παρεις ουτε 10 fps και να παίξεις στο average καπου στο 50αρι με min fps 35 και πάρε ένα χειριστήριο ΧΒΟΧ and welcome to console world :hehe:!

ΣΤΟΧΟΣ το min fps να ειναι πανω απο 60 fps...

αυτος ειναι ο στοχος [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]! το min frame rate να το κρατάμε πανω απο 60 fps!

Ειμαστε pcakides και οχι κονσολακιδες.... To 60αρι σε min fps ειναι νομος απαραβατος!

παρε μια δευτερη καρτουλα 780gtx και μετα μπες να μου μιλησεις...μεχρι τοτε ομως σιωπή γιατι εισαι ΚΟΝΣΟΛΑΚΙΑΣ!

....κατι μου λεει οτι το επομενο ποστ σου θα ειναι με διάγραμμα απο F1 2012 :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Zpaf το να παίζεις σε μια οθόνη τα νέα παιχνίδια τέρμα σε χαλάει? Το να παίζεις και στις 3 metro με 10 fps και στο crysis ακόμα λιγότερα τι νόημα έχει? Υπάρχουν ένα κάρο παιχνίδια για τις 3 οθόνες σου.

Link to comment
Share on other sites

Καμια επαφη με την πραγματικοτητα ? Μα καμια !

Στην προκείμενη περιπτωση 770GTX SLI με Χ2 MSAA με Average frame rate 85-90 fps και θα το κλείδωνα με vsync...ενω εσυ δεν θα παρεις ουτε 10 fps και να παίξεις στο average καπου στο 50αρι με min fps 35!

ώστε το min fps να ειναι πανω απο 60 fps...

αυτος ειναι ο στοχος [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]! το min frame rate να το κρατάμε πανω απο 60 fps!

Ειμαστε pcakides και οχι κονσολακιδες.... To 60αρι σε min fps ειναι νομος απαραβατος!

Αλλα λογια να αγαπιομαστε λοιπον ....

Link to comment
Share on other sites

Απο που πετάχτηκες εσύ! ...σε αυτο που αναφέρεσαι εσύ αλλα και στην κατασταση σου, θα εχει ψοφήσει ο πυρηνας σου πολυ πριν σε αφήσει η μνημη!

Καλα ρε, τί ναρκωτικα παιρνεις; Αυτο δεν ειπες πριν λιγο;

Λοιπον εαν στο battlefield απο πανω βαλεις χ2ΜSAA (αντι χ4MSAA) το 770 gtx SLI oτι θα παρει +30-35fps...τσεκαρισμένο!

Εκτος αν η 690 φυτρωσε εξτρα μνημη, το ιδιο θεμα εχεις και εσυ. Αλλα εχεις δηλώσει βεβαια...

gCHQ2z2.png

:hehe::hehe::hehe::hehe:

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.