Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Το πιο πιθανό είναι να έχουν ακριβώς την ίδια τιμή με την 680. Αφού από ότι διαβάζω αριστερά δεξιά είναι η ίδια κάρτα, άλλο bios (αμφιλεγόμενο).

Και για τους συνομωσιολόγους, ένας από τους λόγους που θα επιτρέψουν στις 770 και κάτω "custom" ψύξεις είναι για να μπορέσουν το υπάρχον inventory να το κάνουν rebrand στις νέες 7ΧΧ με ένα flash και ένα αυτοκόλλητο.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχουν 670 την πατησαν παντως ειναι η μονη που εφαγε μειωση ενα 50 αρικο.Οι αλλες ολες εμειναν σταθεροτατες.Κατι μου λεει οτι το χει στημενο το παιχνιδι των επιδοσεων η nvidia με οδηγους για να μοσχοπουλαει ακριβως εκει που θελει με το τροπο που θελει.Πρεπει παντως να boostarei λιγο την titan με κανενα οδηγο ειναι αδικαιολογητα ακριβη για +10% χωρις oc.

Link to comment
Share on other sites

NVIDIA-GeForce-GTX-770-Performance-Chart_zpsd05d0427.png

αν βαλουν καλη ψυκτρα,και δεν κανει σαν βουβουζελα, θα πω, αυτες ειναι σωστες δουλειες :hehe:

οτι η 680 ειναι πιο γρηγορη απο την 7970,αυτο το ξεραμε, δεν περιμεναμε την 770 να μας το πει :hehe:

H 7970ghz edition είναι πιο γρήγορη από την 680, ελπίζω να εννοούσες την απλή 7970.

Κυρ, πραγματικά...σκέψου πριν ποσταρεις . Η 770 είναι μια πιο ολοκληρωμένη ας το πούμε 680.

Link to comment
Share on other sites

H 7970ghz edition είναι πιο γρήγορη από την 680, ελπίζω να εννοούσες την απλή 7970.

Κυρ, πραγματικά...σκέψου πριν ποσταρεις . Η 770 είναι μια πιο ολοκληρωμένη ας το πούμε 680.

Απλη 7970, Ghz edition 7970 και κολοκυθια ριγανατα.

Η Ghz edition ειναι ουσιαστικα μια 7970 με σηκωμενα ρολογια, δεν ειναι διαφορετικη καρτα, τιποτα λιγοτερο τιποτα περρισσοτερο.

Οπως και ουσιαστικα η 770 θα ειναι μια 680 με σηκωμενα ρολογια.

Αν αρχιζεις και σηκωνεις λιγο τα ρολογακια μια reference 680 πιανεις για πλακα επιδοσεις 7970ghz edition οπως και 770.

Δεν ειναι ουτε πιο γρηγορη ουτε πιο αργη.Απο τα νουμερα που εχω δει εδω στο forum η καρτες ειναι μια η αλλη.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Απλά οι κάρτες της Nvidia αυτήν την στιγμή όπως έχουν τα πράγματα με τους οδηγούς έχουν καλύτερο frame consistency. Αυτό είναι που κάνει την διαφορά είτε είναι με την GTX680/770/780 κτλ... Και όταν δε είσαι μία ή άλλη όπως υπόθηκε παραπάνω τότε θα πάς στην ποιό rock solid επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

H 7970ghz edition είναι πιο γρήγορη από την 680, ελπίζω να εννοούσες την απλή 7970.

Κυρ, πραγματικά...σκέψου πριν ποσταρεις . Η 770 είναι μια πιο ολοκληρωμένη ας το πούμε 680.

το ghz edition τι το βαζεις βρε σπυρο για να φοβηθουμε?:hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

το ghz edition τι το βαζεις βρε σπυρο για να φοβηθουμε?:hehe:

Εγώ ακόμα κλαίω τα 360 ευρώ που πέταξα για την 670, η οποία δούλεψε μια χαρά για 2 μήνες μέχρι η πράσινη να βγάλει νέα σειρά οδηγών και να τα σκατωσει όλα, σήμερα έφτασε στην κούριερ η 7970 , αύριο πάω να την πάρω , για 380 που έδωσα και lightning πιστεύω είναι μια χαρά . Έρχονται νούμερα, πποοοοοοο λλες φωτογραφίες και σκρινακια από battlefield 3 , με render.perfoverlay visible ανοιχτό να συγκρίνουμε ποια έχει καλύτερο και ομαλοτερο game play , σε σχέση με 670.

Πριν ένα χρόνο αν με ρωτουσες nvidia ή amd , πάντα nvidia θα σου έλεγα , Ε πλέον από αύριο θα ξέρω :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα κλαίω τα 360 ευρώ που πέταξα για την 670, η οποία δούλεψε μια χαρά για 2 μήνες μέχρι η πράσινη να βγάλει νέα σειρά οδηγών και να τα σκατωσει όλα, σήμερα έφτασε στην κούριερ η 7970 , αύριο πάω να την πάρω , για 380 που έδωσα και lightning πιστεύω είναι μια χαρά . Έρχονται νούμερα, πποοοοοοο λλες φωτογραφίες και σκρινακια από battlefield 3 , με render.perfoverlay visible ανοιχτό να συγκρίνουμε ποια έχει καλύτερο και ομαλοτερο game play , σε σχέση με 670.

Πριν ένα χρόνο αν με ρωτουσες nvidia ή amd , πάντα nvidia θα σου έλεγα , Ε πλέον από αύριο θα ξέρω :-)

εγω δεν εχω τα προβληματα που εχεις σπυρακο μου(καμια σχεση θα ελεγα),και δεν εχω 670,εχω 680 με ανεβασμενα τα ρολογια μαμα,οποτε σε καθε περιπτωση εισαι πισω,αν εχουν ολλες οι 670 το προβλημα που εχεις γιατι δεν μας το επιβαιωνουν και αλλοι με 670....τι στο καλο τοσο φανατηλες ειναι?

καλοσουλευτη οπως και να εχει:T:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα κλαίω τα 360 ευρώ που πέταξα για την 670, η οποία δούλεψε μια χαρά για 2 μήνες μέχρι η πράσινη να βγάλει νέα σειρά οδηγών και να τα σκατωσει όλα, σήμερα έφτασε στην κούριερ η 7970 , αύριο πάω να την πάρω , για 380 που έδωσα και lightning πιστεύω είναι μια χαρά . Έρχονται νούμερα, πποοοοοοο λλες φωτογραφίες και σκρινακια από battlefield 3 , με render.perfoverlay visible ανοιχτό να συγκρίνουμε ποια έχει καλύτερο και ομαλοτερο game play , σε σχέση με 670.

Πριν ένα χρόνο αν με ρωτουσες nvidia ή amd , πάντα nvidia θα σου έλεγα , Ε πλέον από αύριο θα ξέρω :-)

Δεν είμαι δογματικός ούτε και με ενδιαφέρει να μπώ σε αντιπαράθεση του στύλ "ποιος έχει πιο μεγάλη κάρτα" πάντα υπάρχει κάποιος με μεγαλύτερη.

Για ν ' αποδώσουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι όμως, δε τη λες και του πεταματού την 670.

Εγώ από την άλλη χαίρομαι τα 350 (αυτή τη στιγμή ανέβηκε στα 365 στο μαγαζί που την αγόρασα - Amazon.es) που έδωσα για την 670FTW. Προς το παρόν λιώνω ατελείωτα στο farcry 3. Η κάρτα έχει πολύ καλή απόδοση και δε παρατήρησα θέμα προ βδομάδας μετά και το τελευταίο driver update (δεν είναι και άσχημη ιδέα το nvidia experience).

Link to comment
Share on other sites

True story!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Σε πόσο καιρό άραγε θα πέσει η τιμή της γύρω στο 350άρι; Έτσι που το πάνε σε κάνα 2 γενιές ακόμα θα πουλάμε το αυτοκίνητο να πάρουμε GPU, ήμαρτον.

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσο καιρό άραγε θα πέσει η τιμή της γύρω στο 350άρι; Έτσι που το πάνε σε κάνα 2 γενιές ακόμα θα πουλάμε το αυτοκίνητο να πάρουμε GPU, ήμαρτον.

Η 780 δεν νομιζω πως θα πεσει τοσο κατω...εσυ με την 670 ftw δεν νομιζω οτι αξιζει να κοιτας για καρτα τωρα!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. Αν τόσο είναι προσφορά, η κανονική τιμή της πόσο πάει;!;!

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Παραμενει ιδια απλα αγοραζεις με θετικη διαθεση μιας και το you σου λεει οτι ειναι προσφορα. :D

gtx780 - Κάρτες Γραφικών | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.