Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] Γιαννη το Γερμανικο μαγαζι που λινκ εβαλες παραπανω δεν τα λεει καλα, αυτες οι τιμες ειναι χωρις φαπα :angry: ή εγω δεν το κατεχω. Για δες το.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] Γιαννη το Γερμανικο μαγαζι που λινκ εβαλες παραπανω δεν τα λεει καλα, αυτες οι τιμες ειναι χωρις φαπα :angry: ή εγω δεν το κατεχω. Για δες το.

Με το κλειδι στο χερι ειναι Τακη.

mindl.jpg

και μας μενουν 450 ευρα για σουβλακια. :hehe:

plaisio.jpg

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

^^ 660 λεει....η κατι δε πιανω εγω σωστα ;

Αναφέρεται στο step-up program της EVGA που έχει και σημειωμένο στην εικόνα. Δεν είμαι σίγουρος αν το θυμάμαι καλά αλλά νομίζω πως αν πάρεις μια κάρτα τους και αυτή η κάρτα μέσα στις επόμενες 90 μέρες (στη περίπτωση μας έχουν απομείνει 51 στον [MENTION=1891]Τζώρτζης[/MENTION] ), αντικατασταθεί από νέο, καινούργιο μοντέλο τότε μπορείς να επιστρέψεις την κάρτα σου στην EVGA και θα σου δώσουν το καινούργιο. Εννοείται πληρώνεις τη διαφορά και νομίζω μεταφορικά;

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι τελικα, ΠΡΟΧΩΡΑ να δουμε και κανα σκορ με 4 Way Sli να γουσταρουμε. :whip:

Ναι εσυ μια χαρα εισαι με την RAMPAGE III EXTREME.

Αν εγω βαλω δυο reference 780 στην GENE τα νουμερα που θα παιρνω θα ειναι σαν να εχω 680 sli.

Θερμοκρασιες στον θεο και τα φανακια να μου παιρνουν τα αυτια.

Για αυτο κοιταω και την evga με το ACX Cooler.

tempsd.jpg

EVGA GeForce GTX 780 SC ACX review - Graphics card temperatures

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στο step-up program της EVGA που έχει και σημειωμένο στην εικόνα. Δεν είμαι σίγουρος αν το θυμάμαι καλά αλλά νομίζω πως αν πάρεις μια κάρτα τους και αυτή η κάρτα μέσα στις επόμενες 90 μέρες (στη περίπτωση μας έχουν απομείνει 51 στον [MENTION=1891]Τζώρτζης[/MENTION] ), αντικατασταθεί από νέο, καινούργιο μοντέλο τότε μπορείς να επιστρέψεις την κάρτα σου στην EVGA και θα σου δώσουν το καινούργιο. Εννοείται πληρώνεις τη διαφορά και νομίζω μεταφορικά;

Το αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στο step-up program της EVGA που έχει και σημειωμένο στην εικόνα. Δεν είμαι σίγουρος αν το θυμάμαι καλά αλλά νομίζω πως αν πάρεις μια κάρτα τους και αυτή η κάρτα μέσα στις επόμενες 90 μέρες (στη περίπτωση μας έχουν απομείνει 51 στον [MENTION=1891]Τζώρτζης[/MENTION] ), αντικατασταθεί από νέο, καινούργιο μοντέλο τότε μπορείς να επιστρέψεις την κάρτα σου στην EVGA και θα σου δώσουν το καινούργιο. Εννοείται πληρώνεις τη διαφορά και νομίζω μεταφορικά;

ποιος ο λογος τοτε να μη παρεις απευθειας την 760/770 οταν βγει , εφοσων πληρωνεις μεταφορικα και διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Οι gtx660 έχουν ήδη αγοραστεί.

Η evga σου δίνει την επιλογή έως 90 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς μιας gpu, να την ανταλλάξεις με μία νεώ(ό)τερη/καλύτερων προδιαγραφών πληρώνοντας τη διαφορά τιμής και τα μεταφορικά.

Sent from my HUAWEI U9508B using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από Τζώρτζης
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION], [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION]

Δεν κανετε ενα notify στο site της evga να ειστε σιγουροι?

Απο mindfactory 1 μηνα+ θα κανουν... Ασε δηλ. που μπλεκεις μετα αν χρειαστεις RMA.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να τους δωσω τις 2 τιταν να συμπληρωσω και να παρω 3χ780:p

Εdit

το ξανασκεφτηκα πιο σωστα και κα8αρα καλυτερα λιγο υπομονη και αλλη μια τιταν και εκει κλεινουμε....το μαγαζι

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σιωπή έπεσε!! μου μυρίζει παραγγελία!! :devil:

Οχι .... δεν ειναι θεμα παραγγελιας...!! Απλα αποφασιζεται αυτην την στιγμη που θα χτισει στην Ελλαδα τον νεο της εργοστασιο η Nvidia ;)

Ειναι τρελοι οι Ελληνες "μα τον Τουτατη" ........χαχαχαχα

Αυτα βλεπει η Μερκελ και μας "μερκελαει"....:D

Link to comment
Share on other sites

NVIDIA-GeForce-GTX-770-Performance-Chart_zpsd05d0427.png

αν βαλουν καλη ψυκτρα,και δεν κανει σαν βουβουζελα, θα πω, αυτες ειναι σωστες δουλειες :hehe:

οτι η 680 ειναι πιο γρηγορη απο την 7970,αυτο το ξεραμε, δεν περιμεναμε την 770 να μας το πει :hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Πάλι δε το βλέπω 7ΧΧ σειρά κάτω από 3 κατοστάρικα με special vfm.

770 = 680 = 450€

760ti = 670 = 350€

Μετά, άμα τα rumored specs για την gtx 760 αληθεύουν στη καλύτερη να είναι παρόμοια με την 660ti.

760gtx (1152 shaders / 96 TMUs/32 Rops / 6SMX / 256bit)

660 ti (1344 shaders /112 TMUs/24 Rops/ 7SMX / 192bit)

Η μόνη ελπίδα είναι να πάει κάτω από 2 κατοστάρικα η gtx 760 αλλά το αμφιβάλώ. Και 200€ να είναι βέβαια - πάντα άμα αληθεύουν τα specs - η 7870 XT μάλλον θα είναι καλύτερη αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως και τα λεφτά που θα κάνει και η 770 θα εξαρτηθούν πολλά.

Άμα η τιμή είναι στο θεό για ένα rebranded προϊόν τότε άσε θα περιμένω την HD9970 να πάρω και κάτι δυνατό... αλλιώς θα την τιμήσω χαλαραααά.... όχι γιατί είναι καμιά super duper κάρτα, απλά επειδή με την Nvidia δεν θα πίνω ρακές και ούζα, μέχρι η AMD να στρώσει τους οδηγούς! (Ελπίζω μόνον να μην βγάλει την επόμενη σειρά με μάπα drivers αλλιώς θα πάει άκλαφτη).

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.