Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Volrath

Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

EDIT: Ειλικρινα δεν μπορεσα να κρατηθω με εναν απο τους πολλους "συναισθηματικους" που σχολιαζουν την σειρα. Δακρυσα απο τα γελια...

"Κατά τα άλλα, τα εφέ ήταν καταπληκτικά, η σκηνοθεσία εξαιρετική, οι γίγαντες και τα μαμούθ επικά, και η σκηνή όπου οι άντρες της ΝΦ λένε τον όρκο τους, αντιμετωπίζοντας το γίγαντα που τους επιτίθονταν, έφερε δάκρυα στα μάτια μου."

Ελεος ..τι θα εκανε δλδ αυτος ο ανθρωπος αν εβλεπε κανα braveheart ξερω γω?Λιποθυμίες?

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως...

Το συγκεκριμένο με άφησε παγερά αδιάφορο (εκτός από το ότι προχώρησε λίγο σαν πλοκή). Τελικά έχω εθιστεί στα πολιτικο-αλλαξοκωλο-δρόμενα της σειράς.

Μάχες (και σιγά την μάχη δλδ. πολύ υποτονική-κάποια στιγμή κεί που πήγαινε η κάμερα πάνω κάτω αριστερά δεξιά στα περβάζια του κάστρου νόμιζα έπεζα με playmobil) ξαναβάζω LOTR.

Μπα...θέλω kings landing και μπούτι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες εγώ δεν ξαναβλέπω GOT με την γυναίκα, δίοτι κινδυνεύει η σωματική μου ακαιρότητα! Στο προηγούμενο επεισόδιο, γλίτωσα στο τσακ από ιπτάμενο τσακμάκι και σε αυτό το επεισόδιο, έμεινα νηστικός! :hm:

"Γιατί τελείωσε τόσο γρήγορα? Αυτό είναι μόνο? Το επόμενο το κατέβασες?....ΟΧΙ??? ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΑΚΟΜΗ?................." Με χάνετε σας λέω!

Έγινε επεξεργασία από cyberdyne
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες εγώ δεν ξαναβλέπω GOT με την γυναίκα, δίοτι κινδυνεύει η σωματική μου ακαιρότητα! Στο προηγούμενο επεισόδιο, γλίτωσα στο τσακ από ιπτάμενο τσακμάκι και σε αυτό το επεισόδιο, έμεινα νηστικός! :hm:

"Γιατί τελείωσε τόσο γρήγορα? Αυτό είναι μόνο? Το επόμενο το κατέβασες?....ΟΧΙ??? ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΑΚΟΜΗ?................." Με χάνετε σας λέω!

Θες να μας πεις ότι έχεις το ελεύθερο να βλέπεις μαζί της γυμνό, σεξ και βία αρκεί να υπάρχουν διαθέσιμα επεισόδια?

Μάλλον ευκαιρία είναι να ρωτήσεις την γνώμη μερικών φίλων σου και να ξαναεκτιμήσεις την σχέση σου με την γυναίκα σου :p

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις ότι έχεις το ελεύθερο να βλέπεις μαζί της γυμνό, σεξ και βία αρκεί να υπάρχουν διαθέσιμα επεισόδια?

Μάλλον ευκαιρία είναι να ρωτήσεις την γνώμη μερικών φίλων σου και να ξαναεκτιμήσεις την σχέση σου με την γυναίκα σου :p

Το πρόβλημα είναι ότι το σεξ της σειράς, δεν έχει τα αναμενόμενα αποτελέσματα... :p

(Δεν σας αφήνουν οι γυναίκες σας να βλέπετε γυμνό, σεξ κλπ στη τιβι??)

Πέφτει το βρισίδι της αρκούδας, ειδικά εκεί που το Βουνό έσπασε τον άλλο τον ΒΛΑΚΑ σαν μπιμπίκι, έγινε της Π@@@νας σπίτι! :fist:

Φίλος που έχει διαβάσει τα βιβλία, το μόνο που μου έχει πει είναι πως ο RR είναι σαδιστής. Πλέον την σειρά την βλέπω χωρίς να περιμένω δικαιοσύνη και ηθική ικανοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Πλέον την σειρά την βλέπω χωρίς να περιμένω δικαιοσύνη και ηθική ικανοποίηση...

Ε δεν έμειναν και πολλά πλέον. :p

Ναι, καρασαδίσταρος ο Μάρτιν αλλά τέτοιες ανατροπές πουθενά αλλού.-

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν σχολιάζει το φιλί του Σαμ με το γκομενάκι..

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Οι υπόλοιποι έχουν αυτώσει ότι κινείται, ακόμα κι ο Γιάννης Χιόνης έζμπρωξε... επειδή ο χοντρούλης έριξε ένα πεταχτό φιλάκι να το κάνουμε θέμα? :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που έχει διαβάσει τα βιβλία, το μόνο που μου έχει πει είναι πως ο RR είναι σαδιστής. Πλέον την σειρά την βλέπω χωρίς να περιμένω δικαιοσύνη και ηθική ικανοποίηση...

Σαδιστης ο Arrrr Arrrrrr οχι ρε ξεκολααααααααα.

Επρεπε να στο πει ο φιλος σου?

Σαδιστης και μισανθρωπος ειναι ο τυπος με πολλα ψυχολογικα προβληματα.

Δεν μαμαγε ποτε δεν ειχε φιλους γενικα παιζει να ειχε δυσκολα παιδικα χρονια.:fist: και δυστυχως για εμας/εμενα οτι θελετε εχει κααααποιο συγγραφικό ταλεντο και ξεσπασε στις σελιδες.:)

Ε δεν έμειναν και πολλά πλέον. :p

Ναι, καρασαδίσταρος ο Μάρτιν αλλά τέτοιες ανατροπές πουθενά αλλού.-

Χμμμ οοοοκ εχεις μπερδεψει την εννοια της ανατροπης μου φαινεται.Ανατροπη ειναι να γινει κατι στο σεναριο που δεν το περιμενεις κατι εξω απο τα συνηθισμενα της σειρας.

Οταν ομως ψοφανε ολοι οι συμπαθητικοί ηρωες σαν τα ποντικια ενας ενας και γενικα δεν γινεται τπτ καλο δεν μιλαμε πλεον για ανατροπες...μιλαμε για μοτιβο.

Ανατροπη πλεον θα ειναι αν γινει κατι καλο...να γεννηθει κανα πιτσιρικι...να γινει κανα σταρκ reunioν...κανας γαμος(της προκοπης)..η εστω ας μαμησει ο Σαμ:upside:...αλλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.Εκει που θα παει να σπρωξει κατι θα γινει και θα σκοτωθει και η κοπελια και το μωρο.Και θα τριβει χαιρεκακα τα στρουμπουλα χερακια του ο ΑρρρρρΑρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Απάντησες μόνος σου στην έννοια της ανατροπής

Ανατροπη ειναι να γινει κατι στο σεναριο που δεν το περιμενεις κατι εξω απο τα συνηθισμενα της σειρας των αμερικάνικων σειρών
Link to comment
Share on other sites

Και ο bieber εχει πετυχει.:p

Συμβαινουν αυτα.

Απάντησες μόνος σου στην έννοια της ανατροπής

Γουατ?

Εσβησες το ποστ μου εγραψες κατι δικο σου και μου λες οτι απαντησα μονος μου στην εννοια της ανατροπης?

Αλλα και με αυτο που εγραψες να παιξω παλι ισχυει αυτο που λεω.

Οταν η ανατροπη γινεται συνηθεια χανει την εννοια της και την ουσια της.

Οταν κατι πλεον το περιμενεις δεν λεγετε ανατροπη στην αρχη ειχε φαση πλεον ειναι κουραστικο και προβλεψιμο.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Δεν του έχω τεράστια συμπάθεια ως συγγραφέα και με εξοργίζει η περιγραφή "The American Tolkien", γιατί πραγματικά απέχει πάρα πολύ καλλιτεχνικά. Όμως, δε νομίζω ότι εξοντώνει όλους τους "συμπαθείς" χαρακτήρες για να προκαλεί σοκ στους αναγνώστες.

Νομίζω πραγματικά ότι αυτο θα συνέβαινε στον πραγματικό κόσμο. Με τη διαφορά ότι πιθανότατα αυτοί οι μονόπλευρα συμπαθείς και αφοσιωμένοι τύποι δε θα υπήρχαν εξαρχής.

Η πραγματική μεσαιωνική ιστορία είναι γεμάτη δολοπλοκίες και ειδεχθή εγκλήματα που θα έκαναν τον Κόκκινο Γάμο να μοιάζει με σουαρέ στο Άιλαντ. Δε νομίζω ότι θα είχαν υπάρξει ή ότι θα είχαν επιβιώσει πολλοί Νεντ Σταρκ έτσι κι αλλιώς... Άλλο αν δεν είμαστε συνηθισμένοι να το βλέπουμε στην τηλεόραση.

Και λίγο βυζάκι ποτέ δεν έκανε κακό. Εκτός όταν το πιπιλάει ένας δεκάχρονος. Εκεί λίγο ζορίζομαι να το χωνέψω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.