Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Volrath

Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τόσες λεπτομέριες μόνο αν την έχεις ξαναδεί πρόσφατα. Δεν γίνεται όμως κάθε χρονιά πριν ξεκινήσει να βλέπουμε όλες τις προηγούμενες.

Δεν είναι λογική λοιπόν, να το γυρίσουμε στη λάμψη.

Γι'αυτό ότι δεν θυμόμαστε ψάχνουμε και το βρίσκουμε. Πχ ότι είχε πει στην Αρυα να το πει σε κάποιον στο Μπρααβος.

Sent from my Migato GT-N7105

Link to comment
Share on other sites

Ο [MENTION=5110]qbiefox[/MENTION] είναι έξυπνος και πολύ τεκμηριωμένα λέει να το γυρίσουμε στην Λάμψη. Εκεί όλοι οι χαρακτήρες επαναλαμβάνονται 5 φορές. Δύσκολο να μην θυμάσαι λεπτομέρειες μετά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα ποστ οπότε γράφω.

Το φινάλε ήταν με μια λέξη ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΟ.

Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να καταλάβω που ξεφύτρωσε ο Στανις με τόσα άλογα από τη στιγμή που δεν είχε ούτε πλοία για να τα περάσει από τη βόρεια θάλασσα και πως ο Τυριον έκοβε βόλτες ανενόχλητος στο παλάτι χωρίς να βρεθεί ένας φρουρός στο δρόμο του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα ποστ οπότε γράφω.

Το φινάλε ήταν με μια λέξη ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΟ.

Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να καταλάβω που ξεφύτρωσε ο Στανις με τόσα άλογα από τη στιγμή που δεν είχε ούτε πλοία για να τα περάσει από τη βόρεια θάλασσα και πως ο Τυριον έκοβε βόλτες ανενόχλητος στο παλάτι χωρίς να βρεθεί ένας φρουρός στο δρόμο του.

Ο Stannis αγόρασε στρατό με δανεικά από το Braavos και αποφάσισε να τον χρησιμοποιήσει κάπου που θα πιάσει τόπο για το βασίλειο. Ο Tyrion είχε μάθει τα κόλπα του παλατιού από όταν ήταν χέρι του βασιλιά - στο παλιό του σπίτι πήγε έξαλλου.

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες το βράδυ.

Μαζί με το προηγούμενο, θεωρώ πως ήταν από τα κορυφαία επεισόδια όχι μόνο της σεζόν αλλά γενικότερα όλης της σειράς!

Χορταστικότατο, δεν κατάλαβα για άλλη μια φορά πως πέρασε η ώρα.

Ξεκαθάρισμα, αλλά και άνοιγμα σε καινούρια σκηνικά.

In other words, simply epic!

Sent from LG G2

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθάρισμα, αλλά και άνοιγμα σε καινούρια σκηνικά.

In other words, simply epic!

Το αυτό......μια σεζόν από εδω και απο κεί .....και όλα τελείωνουν και αρχίζουν σε ένα επεισόδιο.......φτου και απο την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι έρχεται, διαβάστε τα βιβλία!

Προσωπικά τα βιβλία θα τα διαβάσω μετά το τέλος της σειράς,

μόνο και μόνο για το element of surprise.

Σίγουρα όμως θα τα διαβάσω, η κοπέλα μου είχε φάει απίστευτο κόλλημα και μου έχει πει τα καλύτερα!

Sent from LG G2

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να τα βλέπεις κάθε χρόνο. Εγώ 2 φορές τα έχω δει νομίζω. Το βράδυ ένα επισοδειάκι πριν κοιμηθείς είναι ότι πρέπει :)

βασικά δεν είναι μέσα στις τοπ σειρές μου, αφού το πολύ μπλα μπλα κουράζει ώρες ώρες. Θυμάμαι στη δεύτερη σεζόν σε ένα επεισόδιο κόντεψε να με πάρει ο ύπνος. Οπότε θα προτιμήσω να ξαναδώ κάτι καινούριο αν είναι.

Οι σειρές που έχω ξαναδεί, γιατί τις βλέπει κάποιος άλλος και θέλω να του κάνω παρέα, είναι Spartacus, breaking bad, Rome, band of brothers.

Sent from my Migato GT-N7105

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν θέλει να διαβάσει τα βιβλια γιατι πχ.δεν του αρέσει πως γραφει ο συγγραφέας ασ διαβάσει τις περιλήψεις των κεφαλαίων των βιβλίων στο wiki.Αλλά ακόμα και τα βιβλια να διαβασετε παλι το wiki στο πλαι πρεπει να το έχετε γιατί υπάρχουν πολλά ονόματα και ιστορίες.

Όσοι ψάχνουν τα βιβλια..

Λινκ απο όσο ξέρω δεν μπορω να ποσταρω αλλά εχω ενα λινκ για τα βιβλια στα ελληνικά σε PDF k epub

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διασκεδάζω πάντως που ορισμένοι δεν θυμάστε βασικά στοιχεία της σειράς, και κράζετε τα πάντα. Αν δεν θυμάσαι τα μισά από αυτά που έχουν γίνει, και το παρακολουθείς λες και παρακολουθείς λάμψη, προφανώς και θα σου φαίνεται βαρετή η εξέλιξη της σειράς, αφού τα μισά που γινονται θεωρείς ότι δεν έχουν βάση / έγιναν τυχαία.

Και η παραμικρή λεπτομέρια έχει σημασία, και τίποτα δεν γίνεται τυχαία.

Όπως λέει ο Hayate-Αρχηγός "Δεν ξέρετε τα βασικά και κράζετε!" (ένας lol streamer Έλληνας είναι btw).

Μην μασάς [MENTION=10521]jesus[/MENTION] αγόρι μου , συνέχισε. Εγώ μαζί σου. Αν και τα τελευταία 2 επεισόδια μου άρεσαν αρκετά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν να γίνουν τρομερά γεγονότα!!

Λοιπον η κοκκινομαλλα θα του κάτσει του Jon κ θα του λεει "You know some things Jon Snow" μετα θα γεννήσει ενα νεο τερατακι αυτή τη φορά άσπρο ελεο Snow γνωστό κ ως "Κάσπερ το φαντασματάκι".... It is known!! :p

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην μασάς [MENTION=10521]jesus[/MENTION] αγόρι μου , συνέχισε. Εγώ μαζί σου.

Ρε εμείς οι δύο αφού έχουμε το ίδιο όνομα, πρέπει και να συμφωνούμε.

Μην μου τα χαλάς τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.