Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Εγώ έχω την 9300 στο Note II. Ναι ξέρω δεν έχει σχέση, απλά θέλω να πω πως αν αυτή είναι 9300 η γνήσια θα έπρεπε να είναι γύρω στα.. 4000? Και όχι στα 3100. Δεν είναι σαν τη γνήσια δηλαδή αλλά είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Αν του προτείνω να πάρει μία ZeroLemon 3000mAh, αξίζει (χωρίς να αλλάξει καπάκι)? θα βγάζει λίγο παραπάνω από μία μέρα ή δεν έχουν τόση διαφορά;

Έχει κανείς σας να μου πει εντυπώσεις;

Εχω παρει zero lemon 3000mA και σε real life κραταει σχεδον σαν την μαμισια 2600mA

και το κακο ειναι οτι παρολο το και καλα "original size" ειναι κανα χιλιοστο πιο χοντρη με αποτελεσμα αφου κλεισει με το ζορι το καπακι φουσκωνει λιγο. ψιλοξενερα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, πόσες μέρες σας βγάζει η μπαταρία; Έχω ένα φίλο που το πήρε και μου λέει πως κάθε μέρα φορτίζει.
1.5 περιπου. 3G/4G παντα αναμενο και το wifi κανα 8ωρο συνολο.

Με το ελαφρώς αντίστροφο σενάριο (WiFi on από τις 08:00 μέχρι τα μεσάνυχτα και 3G on για κανα 4-6ωρο) ξεκινάω την δεύτερη μέρα με 25-35% ανάλογα την χρήση.

Τις μέρες που πάω στο γραφείο (WiFi on ~7-8 ώρες και 3G on ~10 ώρες) ξεκινάω την δεύτερη μέρα με 50-55% (δεν γίνεται σύγκριση βέβαια γιατί στο γραφείο δεν παίζω παιχνίδια :p)

Edit: OMGNOOB ποστάρω τις επιδόσεις της μπαταρίας του Note 2 στο θέμα για το S4... /ignore

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Knox= κατι σαν επιπροσθετη προστασια σε αρκετα πραγματα στο τηλεφωνο (για προστασια δεδομενων και προστασια εφαρμογων απο το market), αλλα και περιορισμος στο πως θα κανεις root και προς το παρον αδυνατον να περασει καποιος custom rom χωρις να βγαλει το τηλεφωνο εκτος εγγυησης. Οποιος ΔΕΝ εχει το knox bootloader μπορει να κανει οτι θελει και να επαναφερει το τηλεφωνο χωρις counters κτλ στην αρχικη του μορφη για να παει για σερβις ας πουμε. Αν το knox counter γραψει τοτε δεν υπαρχει επιστροφη και εισαι εκτος εγγυησης.

Αυτα Χρηστο...

ΥΓ Εμενα επισης 1.5-2 μερες μου κραταει το κινητο με μετρια χρηση. Με πολυ χρηση το βραδυ ειμαι κατω απο 20%

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πήρα ενα S4 ,ο προηγουμενος πέρασε την 4.3 μεσω odin (μου ειπε δεν εκανε root) και οταν μπω σε download mode Μου βγαζει το Knox warranty void 0x1 ...Επομενως χαθηκε η εγγυηση??Τι μ προτείνεται να κανω??Να το γυρισω πίσω??Ειναι 2 μηνων πιστευω οτι προβλημα βγάλει θα το ειχε βγάλει ηδη και επιπλεον ειμαι σιγουρος πως κατι θα βγει για αυτο....Το θεμα ειναι οτι δν γνωριζω και πολλά απο φλασαρισματα και τα λοιπα1!

Link to comment
Share on other sites

Αν ο πωλητής ανέφερε οτι το κινήτο είναι ΕΝΤΟΣ εγγύησης, στη θέση σου θα το επέστρεφα.

Δυστυχώς για το οποιοδήποτε πρόβλημα βγάλει στο μέλλον, με το 0x1 στο KNOΧ,

το κινητό είναι ΕΚΤΟΣ εγγύησης.

Και δυστυχώς προς το παρόν, δεν έχει βρεθεί τρόπος να μηδενίζεται το συγκεκριμένο flag άπαξ και γίνει 0x1.

Έγινε επεξεργασία από alexisgt
Link to comment
Share on other sites

Αν ο πωλητής ανέφερε οτι το κινήτο είναι ΕΝΤΟΣ εγγύησης, στη θέση σου θα το επέστρεφα.

Δυστυχώς για το οποιοδήποτε πρόβλημα βγάλει στο μέλλον, με το 0x1 στο KNOΧ,

το κινητό είναι ΕΚΤΟΣ εγγύησης.

Και δυστυχώς προς το παρόν, δεν έχει βρεθεί τρόπος να μηδενίζεται το συγκεκριμένο flag άπαξ και γίνει 0x1.

Ευχαριστώ για την απαντηση...

Το πήρα σε αρκετά καλή τιμή και λλέω είναι 2 μμηνών αν ήταν να βγάλειππρόβλημα θα το είχε βγαλει..

Πραγματικάδεν ξξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση...

Το πήρα σε αρκετά καλή τιμή και λλέω είναι 2 μμηνών αν ήταν να βγάλειππρόβλημα θα το είχε βγαλει..

Πραγματικάδεν ξξέρω τι να κάνω

Δεν συμφωνώ απαραίτητα με τη λογική σου.

Αν ήταν έτσι, θα σου έδινε εγγύηση 2 μήνες και η Samsung.

(Με το σκεπτικό οτι αν είχε βγάλει πρόβλημα, θα το είχε βγάλει μέχρι τώρα).

Αν το πήρες και ο πωλητής σου ανέφερε οτι είναι ΕΝΤΟΣ εγγύησης, επέστρεψέ το.

(Προσωπική άποψη, σε όσο καλή τιμή κι αν το πήρες.. Προτιμώ να έχω μια συσκευή τέτοιας αξίας, με εγγύηση σε ισχύ).

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

Κυκλοφορουν απειραχτες Google Edition roms που μπορει καποιος να περασει στο κινητο του;

Ή εχουν αλλο baseband/whatever και θελουν αναγκαστικα χέρι για να κανει στο i9505 που κυκλοφορει στην Ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν μερικές μέρες είδα s4 μιας βδομάδας με δημοπρασια, Google edition 450 $ έληξε. Από Αμερική το κινητό ο ιδιοκτήτης έλεγε πως το πήρε 650 $.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk now Free

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει, αλλα ξεκιναει προγραμμα αντικαταστασης μπαταριών. Απλά το ποστάρω για την ενημέρωσή σας.

Samsung launches free Galaxy S4 battery replacement program - TechSpot

Ναι ισχυει εδω και μια 2 βδομαδες εχει ανακοινωθει. Εγω θα παρω smartec παντως απο Δευτερα να ρωτησω αν χρειαζεται να τους παω και το κινητο ολοκληρο η μονο την μπαταρια. Γιατι χτες μου εκανε ενα ωραιοτατο drain την μπαταρια χωρις να του κανω τιποτα απολυτως και οταν το καταλαβα οτι εσβηνε ηταν ζεστο λες και το χρησιμοποιουσα ωρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω δει πανω απο 2 ωρες και κατι οθονη. Αλλα κανω πολλες κλησεις, και κυκλοφορω συνεχεια με αμαξι αρα το σκιζει και μονο που αλλαζει κεραιες. Αλλοι που μενουν συνεχεια σε ενα wifi εχω δει και 5+ ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.