Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

"Κλέβει" λίιιγο το S4 με Exynos στα benchmarks ?

AnandTech | Looking at CPU/GPU Benchmark Optimizations in Galaxy S 4

Octa-core Samsung Galaxy S4 caught cheating on GPU benchmarks - GSMArena Blog

H GPU του πάιζει στα 533Μhz όταν τρέχουν benchmarks ενώ όταν τρέχει παιχνίδια είναι στα 480Mhz

Octa-core Samsung Galaxy S4 caught cheating on GPU benchmarks - GSMArena Blog

Samsung indeed didn’t specify the PoweVR SGX 544MP3 clock, but as per Anandtech’s investigation it runs always at up to 480MHz unless you are using benchmarks. When you do open a benchmark app the Galaxy S4 GPU start ticking at 532MHz and continues to do so until you exit the app. This means the Exynos-powered Galaxy S4 only brings its A-game to benchmarks and does slightly worse elsewhere. It’s not like the smartphone is a slouch with regular apps, but that’s blatant cheating.

:hehe: octa o μαμιας!

...για βγάλτε 10% από το S4 octa!

Capture.jpg

Κανουμε και λιγο research πριν το ποσταρισμα

Samsung claims innocence in face of benchmark-rigging allegations

Και δεν το λεω για τον [MENTION=478]sebastian[/MENTION], που πρεπει να εβρεξε τα βρακακια του μονο στο ακουσμα της ειδησης αλλα για τον [MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

...μπες στο sammysuporrters.gr γιατι εκει κατι λενε!

Για την sammy μιλαμε! .....που εβαζε τα 10χρονα να τρολαρουν κατα της HTC πριν μερικους μηνες!

Το βρακακι μου ειναι καθαρο και στη θεση του, εσεις το ματωνεται καθημερινα προσπαθωντας να κανετε τα αυτονοητα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Κανουμε και λιγο research πριν το ποσταρισμα

Samsung claims innocence in face of benchmark-rigging allegations

Και δεν το λεω για τον [MENTION=478]sebastian[/MENTION], που πρεπει να εβρεξε τα βρακακια του μονο στο ακουσμα της ειδησης αλλα για τον [MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION]

κοιτα ώρα του δικού μου post (και των links που έδωσα) και ώρα του post του Verge, βάλε και μερικές ώρες διαφορά από NewYork και βγάλε ότι συμπέρασμα θες: Δικό σου είναι (το συμπέρασμα)

btw, για αυτό : Screen%20Shot%202013-07-17%20at%206.57.13%20PM_575px.png

δεν είπε τίποτα το PR.

Δεν ήθελα να σου θίξω την Samsung και λυπάμαι αν αυτό: ""Κλέβει" λίιιγο το S4 με Exynos στα benchmarks ?" στην θίγει :p :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να σου θίξω την Samsung και λυπάμαι αν αυτό: ""Κλέβει" λίιιγο το S4 με Exynos στα benchmarks ?" στην θίγει :p :P

Δεν εχω καν Samsung, δεν ασχoλουμαι καν με benches. Mαλλον, δεν με νοιαζει αν το κινητο μου εβγαλε 1000 παραπανω απο του διπλανου κλπ

Κατι τετοια κανει ο [MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Δινει σε πολυ λιγα apps permission για μεγαλυτερα ρολογια, μεσα σε αυτα εβαλε και τα benchmarks.

Καλα εκανε, και εγω το ιδιο θα εκανα.

Τες πα, αναμενονται εξελιξεις, θα βγουν και benches χωρις το 'hack', ουτως η αλλως δεν επιανε σε ολα.

PS

Και 50.000 να βγαλει στο antutu, παλι το Touchwiz ενα bloat και μισο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

^^ Εγώ όμως έχω Samsung και βασικά δεν με νοιάζει καθόλου τι scores βγάζει :D Για μένα και την δουλειά μου μια χαρά είναι. Εκείνο που μου την σπάει σ'αυτό δεν είναι τίποτα άλλο πέραν του μεγέθους (ΝοτεΙΙ). :hehe:

Link to comment
Share on other sites

αφου καθησα με τν omega ενα μηνα περιπου ειπα να δοκιμασω τη wanamlite

WanamLite XXUBMGA V1.4 Android JB 4.2.2 Clean & Stable -

τουμπανο S4 με τη wanamlite. οποιος θελει ας δοκιμασει. προσωπικα τη βεισκω καλυτερη απο την omega

Link to comment
Share on other sites

μια απάντηση στα ερωτήματα που έθεσα παραπάνω;;;

μετά απο ένα μισάωρο διαβασμα στο xda δεν έχω καταλάβει πολλά πολλά...επιβεβαιώνετε τα παρακάτω;

το android έχει 4 μέρη/3 επίπεδα..Στο κατώτερο βρίσκεται ο kernel. Στο μεσαίο το MODEM/PHONE και το CSC (τι ακριβώς κάνει δεν έχω καταλάβει) και στο ανώτερο το PDA (προφίλ./εφαρμογές κτλ)....Οποιοδήποτε από τα 4 αυτά αλλάζει μέσω ΟDIN...

To rootάρισμα αφορά ενεργοποίηση του SU /admin και γίνεται στον kernel. Περνάς CF-root ή CF-auto root;

Πληκτρολογώντας *#1234# το τηλέφωνο έβγαλε τα κάτωθι:

AP: I9505XXUBMF8

CP: I9505XXUBMF8

CSC: I9505COABMF1

Δηλαδή η στοκ ROM είναι η ΧΧUBMF8; Tι είναι το AP/CP; είναι το PDA/modem;

o kernel είναι αυτός 3.4.0-917495, se.infra@SEP-124#1

Διαβάζω πράγματα που τα μισά είναι άγνωστες λέξεις...χάνεται η σειρά δόμησης των πληροφοριών στο μυαλό μου...Χάθηκα με τα odexed και deodexed...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

sorry λαθος λινκ. Τις 3000μΑΗ πηρα

Zerolemon 2X Samsung Galaxy S4 3000mAh Battery World's Fastest Battery Charger | eBay

για την θηκη ειχα και γω ενδιασμους αλλα σιγα τα ευρα. Αν δεν μου κανει την πουλαω η την κανω δωρο σε καναν φιλο :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.