Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Να χαιρετησω κ εγω κ να ρωτησω....Τωρα ειμαι με Google Edition 4.3..Σφαιρα,πραγματικα κ σαν πρωην κατοχος Nexus συσκευης μια χαρα,ευχαριστημενος.Για να γυρισω σε stock μορφη φλασαρω μεσω odin το αρχειο που ανεβασε κ ο φιλος πιο πανω και μετα τρεχω το triangle away και μετα?εχω updates μεσω ota κ λοιπα?τι παιζει?γιατι δεν γνωριζω απο samsung καθολου....ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρισει καποιος σε στοκ απο custom φλασαρει την prerooted με το odin. Μετα μηδενιζεις counter με triangle away και μετα πατας ενα factory defaults και εισαι τζετ.

Αν το θες για να το στειλεις σερβις ας πουμε θα πρεπει να κοιταξεις να ξερεις τι csc εχει το κινητο σου. Αν πχ εισαι με ελληνικο (EUR) τοτε μαλλον θα πρεπει να βαλεις την official ελληνικη, να κανεις το autoroot και μετα το triangle away και το factory defaults...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα χθες να κάνω import τα outlook contacts στο κινητό μέσω kies αλλά δεν είναι συμβατά επακριβώς τα tags... Ενώ στο outlook τα contacts είναι διακριτά home/office/mobile/address/other κτλ., στο kies όλα πρέπει να αντιστοιχιστούν ένα προς ένα (phone1(home/office), phone1(number), phone2 ...κτλ)

Υπάρχει κάτι εκεί έξω πιο συμβατό;

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρισει καποιος σε στοκ απο custom φλασαρει την prerooted με το odin. Μετα μηδενιζεις counter με triangle away και μετα πατας ενα factory defaults και εισαι τζετ.

Αν το θες για να το στειλεις σερβις ας πουμε θα πρεπει να κοιταξεις να ξερεις τι csc εχει το κινητο σου. Αν πχ εισαι με ελληνικο (EUR) τοτε μαλλον θα πρεπει να βαλεις την official ελληνικη, να κανεις το autoroot και μετα το triangle away και το factory defaults...

Ωραιος,ευχαριστω...βεβαια να σημειωσω πως ειναι η δευτερη φορα που φλασαρα μεσω odin ολο το πακετο κ εχει μεινει στο samsung λογοτυπο ωρα...την προηγουμενη φορα φλασαρα με odin custom recovery και απο εκει rom...κ με βλεπω παλι για το ιδιο...Οπως κ να εχει ευχαριστω...

Edit : Τελικα αφου ειχε κολλησει για ωρα στο samsung ,μπηκα στο μαμα recovery,εκανα wipe απο εκει,κ ολα καλα,μπουταρε κανονικα...

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα πιστευα οτι αφου ειναι ολο το πακετο μεσω odin οτι θα σβηνει κ το data partition αλλα οπως φαινεται δεν το κανει...

Επισης να πω πως το counter γυριζει σε official χωρις triangle away ουτε factory reset,οποτε μια χαρα...

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι λαθος εχεις καταλαβει. Το counter δεν ειναι αυτο που σου γραφει αν εισαι official η οχι. Δεν φαινεται καν εκει στο 9505... Μονο αν ανοιξεις το tr. away θα δεις οτι πιθανοτατα θα ειναι 1 αν εχεις φλασαρει 1 φορα την google edition.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,εχεις δικιο,1 ειναι μεσα στο triangle away.Βεβαια λεει πως μπορει σε ορισμενα να ειναι 1 απο default οποτε δεν το συνέχισα.Οποτε το counter πρεπει να ειναι 0?Γινεται 0?

Edit : Το ετρεξα κ μια χαρα γινεται 0 ο counter..

Thanks [MENTION=43]icy20[/MENTION]

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
Link to comment
Share on other sites

Το trulyclean θελει custom recovery.Δεν βρισκω το λογο τοτε να περασεις την prerooted αφου δεν θες να το γυρισεις σε τελείως stock μορφη.Περνα μια οποιαδηποτε custom rom που θα τα εχει εκτος ουτως η αλλως τα extra που δεν θες.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις το TrueClean? Σκεφτομαι να ξαναπερασω την Prerooted αλλα να κοψω αρκετο bloatware...

[sCRIPT] TrulyClean v1.6 - Remove all crappy stuff in no-time! - xda-developers

Γιαννη αν δεν θες τα bloatware της sammy υπαρχει και η superslim prerooted στο ιδιο thread που ειχα λινκαρει παραπανω...

Αυτο που γραφεις ειναι σαν να περνας custom rom κατα βαση αρα το counter μετραει. Αρα η περνας κατευθειαν custom που θα εχεις και 100 επιλογες να βαλεις η μενεις στη στοκ απλα superslim οπως σου εγραψα και μενεις official και χωρις counter.

Link to comment
Share on other sites

Θενκς ρε συ Μαριε.

Εχει 2 superslims. Δεν μπορω να καταλαβω τις διαφορες τους. Επισης, λεει πχ δεν εχει μεσα το Dropbox. Μπορω να το περασω εγω manually μετα ?

η πχ το S-Voice που καμια φορα το δουλευω ?

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωτο ποστ θα κατεβασεις αυτη που λεει modified prerooted bmga. Οι αλλες ειναι για φλασαρισμα με custom recovery. Dropbox μπαινει μετα κανονικα. Το svoice νομιζω οτι ειναι μεσα εκει μαζι με τις υπολοιπες ξηλωμενες εφαρμογες κ μπορεις να το βαλεις με πατεντα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας για επιλογή προστατευτικού οθόνης...αξίζει να είναι κάτι επώνυμο (Vikuity, SPIGEN, SEIDIO, Skinomi) ή οποιαδήποτε κινεζιά δεν θα έχει τεράστια διαφορά; Μπορείτε να μου δώσετε λινκ από ebay/amazon; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλεις κάλυμμα πάνω απο Gorilla Glass ρε συ?

Στο S3 δεν έχω ούτε μια γρατσουνιά και το έχω πάνω απο χρόνο σκέτο...

Δε κολλάνε τα δάχτυλά σου με τα καλύμματα?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας για επιλογή προστατευτικού οθόνης...αξίζει να είναι κάτι επώνυμο (Vikuity, SPIGEN, SEIDIO, Skinomi) ή οποιαδήποτε κινεζιά δεν θα έχει τεράστια διαφορά; Μπορείτε να μου δώσετε λινκ από ebay/amazon; Ευχαριστώ!

Εγώ πήρα belkin apo To public και τα σπάει

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.