Jump to content



The Evil Within


wolves

Recommended Posts

Μόλις πάω να φορτώσω το παιχνίδι, με τη μία σταματάει να αποκρίνεται με το error να σχετίζεται με το αρχείο nvwgf2umx.dll

Το έψαξα και κάποιοi αναφέρουν σαν λύση την εγκατάσταση παλαιότερου NVidia Driver κατι που σε μένα δε λειτούργησε.

Παρεπιπτόντως, τα specs μου είναι

Windows 7 64bit

Intel Quad 6600 2.40

6 GB RAM

GeForce 8800 GTX

Μέχρι τώρα δεν είχα θέμα με αλλα παιχνίδια. Ξέρω ότι παίζει η κάρτα να μην πληρεί καν τις προϋποθέσεις αλλά ψάχνω εναλλακτική. Ούτε καν Direct Χ11 δεν μπορώ να βάλω. Όχι ότι πριν μπορούσα απλά δεν το χρειάστηκα μεχρι τώρα..

Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάω να φορτώσω το παιχνίδι, με τη μία σταματάει να αποκρίνεται με το error να σχετίζεται με το αρχείο nvwgf2umx.dll

Το έψαξα και κάποιοi αναφέρουν σαν λύση την εγκατάσταση παλαιότερου NVidia Driver κατι που σε μένα δε λειτούργησε.

Παρεπιπτόντως, τα specs μου είναι

Windows 7 64bit

Intel Quad 6600 2.40

6 GB RAM

GeForce 8800 GTX

Μέχρι τώρα δεν είχα θέμα με αλλα παιχνίδια. Ξέρω ότι παίζει η κάρτα να μην πληρεί καν τις προϋποθέσεις αλλά ψάχνω εναλλακτική. Ούτε καν Direct Χ11 δεν μπορώ να βάλω. Όχι ότι πριν μπορούσα απλά δεν το χρειάστηκα μεχρι τώρα..

Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει. Ευχαριστώ.

System Requirements

MINIMUM:

OS: 64-bit Windows 7 SP1/Windows 8.1

Processor: i7 or an equivalent with four plus core processor

Memory: 4 GB RAM

Graphics: GTX 460 or equivalent 1 GB VRAM card

DirectX: Version 11

Link to comment
Share on other sites

Γιάυτό έγραψα για εναλλακτική..

Γιατί και στο Isolation κάποιοι κατάφεραν να το τρέξουν με x10 μέσω παπάτζας..

Επίσης, θεώρησα ότι, όπως συνήθως, τα requirements είναι πολύ σχετικά, εκτός αν ξεφεύγουν, όπως μάλλον συμβαίνει εδώ.

Δλδ αποδέχομαι ότι η καρτούλα μου δεν?...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Evil Within – New Update Adds 60FPS Cap Option & Letterbox Setting | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

The Evil Within – PC Update Changelog:

Frame lock settings added

In settings, you can now toggle between a 30 FPS and 60 FPS cap.

Letterbox setting

UI toggle to disable the letterbox bars

Fixes gameplay issues when running at >30 FPS

Fixes for visual issues associated with removing letterbox framing

Achievements now work when console is enabled

Fix for game starting in windowed mode on first run

Minor localization fixes

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες , το βαλα .... παιζει μια χαρα και μαξαρει τα γραφικα απο μονο του ....

αλλα τι ειναι αυτη η οθονη δηλαδη ? εχω 1920*1200 και η μιση οθονη πανω-κατω μου ειναι μαυριλα . Αρχικα νομιζα πως ειχε καποιο προβλημα ,αλλα στα μαυρα περιθωρεια ωρες ωρες εμφανιζοντε στοιχεια , οποτε το παιχνιδι τα βλεπει κανονικα ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

The Evil Within – The Assignment DLC Releases Early Next Year

 

Bethesda today announced that the first DLC for The Evil Within – entitled The Assignment – will be released early next year.

This DLC will is the first part of the game’s three-part Season Pass, and focuses on Juli Kidman (detective Castellanos’ female partner).
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμενα μου αρεσε πολυ και αφου το ολοκληρωσα το ξαναρχισα μεχρι τη μεση. Μετα βαρεθηκα να πω την αληθεια. Θελει γερα νευρα παντως. Ειναι τρομακτικο.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά παιχνίδι είναι, αντρικό.

Είμαι και γω στο κεφάλαιο 11, πρώτο run και δε με βλέπω να κάνω άλλο γιατί δεν έχω αγγίξει ακόμα da3 & fc4. Ίσως στο μέλλον...

 

Απλά είναι κομμάτι δυσκολούτσικο, στο δεύτερο επίπεδο δυσκολίας που το παίζω. (Σημαντικά ευκολότερο από το alien:isolation btw)

Όχι ότι με χαλάει, αλλά bossάκι στο τέλος σχεδόν κάθε κεφαλαίου είναι λίγο too much. Και έχει 15 από δαύτα.

 

Πάντως έχει ωραία ατμόσφαιρα, οικογενειακή :whistling:

Λίγο καλύτερα γραφικά να είχε ρε γμτ... αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου θα ανεβάσω τα πρώτα 2 video που έχω κάνει από το παιχνίδι!! Μιας και είχε να με τρελάνει έτσι χρόνια παιχνίδι!!

 

The evil within tremor Γαμάτο!

 

The Evil within Γαμιστερο Gameplay

 

Θα με χαροποιούσε βέβαια να κάνετε εγγραφή στο κανάλι μου!!  ;) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.