Jump to content



Nvidia GTX Titan: εντυπώσεις/μετρήσεις/απορίες/overclocking/issues κοκ


Recommended Posts

Το μόνο που μου δείχνει είναι ένα SYSTIN3 88c θερμοκρασία αμέσως μετά το reboot. Τώρα τι είναι το SYSTIN3 δεν έχω ιδέα. Έβαλα στοκ το CPU και είναι οκ τώρα δεν έχει κολλήσει μέχρι στιγμής.

Από τα λεγόμενα κανείς δεν είναι σίγουρος όμως όλοι υποψιάζονται πως είναι κομμάτι της motherboard. Μήπως ζεσταίνεται πολύ η mobo με την ζέστη+το OC; Κάποιοι αναφέρουν και το AI Monitor utility της Asus πως βγάζει λάθος readings, οπότε τσέκαρε για κανένα motherboard update ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Έκανα γτ άλλαξα και τον ssd, κάτι με την μητρική παίζει όντως άλλα δεν μπορώ να βρω κάτι συγκεκριμένο στο γοογλε εδώ και 3 μέρες.

fatalara δωστα ολα και παρε Ζ87 να τελειωνεις....

Μητρικη και μνημες βρωμαει η φαση...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21984]fatalara[/MENTION] ρε συ τωρα με τις ζεστες σε τι 8ερμοκρασιες εισαι με τα μπλοκακια στις καρτες? χωρις κλιματιστικο και τα σχετικα και με τι ψυγειο τις δουλευεις? [MENTION=22714]osfp1980[/MENTION] ετοιμασου να παρεις Γιαννη τηλ.....:clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει τα κανονικά ρολόγια γιαυτό σε ρώτησα. Για τις κάρτες τώρα, εγώ είμαι με 1 τριπλό 30mm και ενα τριπλό 60mm για cpu και vga με μια σειρά ανεμιστήρων και οι θερμοκρασίες είναι απο 44-51 ανάλογα με τη χρήση των καρτών. Να προσθέσω οτι το cosmos2 απλά δεν κάνει για αυτό που θέλω εγω και με βλέπω για corsair 900d η bench σαν του azazil το xl όμως, για να μπουν 2 τετραπλά 60mm με 140αρι ανεμιστήρα push pull.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ειμαι με ενα τριπλο χοντρο και ενα διπλο χοντρο πιστευω θα ειμαι καλα και εννοειτε οτι και στα 2 ψυγεια θα παίξω push pull τωρα ειμαι με το ενα τριπλο μονο pull.

Link to comment
Share on other sites

Guys, θα ήθελα την βοήθεια σας.

Όσοι έχετε titans θα σας παρακαλούσα να μας βοηθήσετε με τον διαγωνισμό του hwbot.org ονόματι:

PRO OC Cup

Αυτήν την στιγμή ήμαστε 2οι στην γενική κατάταξη:

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

και 4οι στο τωρινό cup:

Pro OC Cup Q3'13 @ HWBOT

Έχουμε 1 Titan και θέλουμε άλλες 3.

ΣΗΜΕΊΩΣΗ!!!! Οι κάρτες θα χρησιμοποιηθούν σε αέρα ή νερό άρα όχι άζωτα κτλπ, κάτω από την επίβλεψη του ιδιοκτήτη :D

Καλείστε να φέρετε τις κάρτες σας να benchάρουμε όλοι μαζί, να πιούμε κάνα καφεδάκι και να κάνουμε χαβαλέ :jump1:

όποιος ενδιαφέρετε ας στείλει που μου (pm) :)

Link to comment
Share on other sites

Τι να τους κανεις τους Τιτανες... για μίλα με [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] (nickname: κηπουρός) ολο και κανενα κουτσαδακι με official bios και default driver θα του βρίσκεται :hehe:

Firekiller εκανα team με [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION]... και θα κατέβω στο cup :p

Link to comment
Share on other sites

Τι να τους κανεις τους Τιτανες... για μίλα με [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] (nickname: κηπουρός) ολο και κανενα κουτσαδακι με official bios και default driver θα του βρίσκεται :hehe:

Firekiller εκανα team με [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION]... και θα κατέβω στο cup :p

Τι να κάνεις? Απτην στιγμή που οι 780 δεν κάνουν Quad Sli που χρειαζόμαστε για το υψηλότερο δυνατό σκορ σε Firestrike Extreme, οι Τιτάνες είναι μονόδρομος. :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.