Jump to content



Nvidia GTX Titan: εντυπώσεις/μετρήσεις/απορίες/overclocking/issues κοκ


Recommended Posts

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πυρηνας απο 780Ti με 12gb vram και unlimited tdp!

Nικο μηπως να επαιρνες μια τετοια για τις blue ray ταινιες?:p

Aν δεις προσεχως τον ενα μου τιτανα στις αγγελιες μην σου φανει παραξενο:hehe:

Η 780 ti ειναι σιγουρο προς τελος του μηνα στις αγγελιες παμε για 780 ti class:baby:

Link to comment
Share on other sites

Aν δεις προσεχως τον ενα μου τιτανα στις αγγελιες μην σου φανει παραξενο:hehe:

Η 780 ti ειναι σιγουρο προς τελος του μηνα στις αγγελιες παμε για 780 ti class:baby:

Έχει βγει η Classified και δεν το πήρα χαμπάρι; :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η Classified και δεν το πήρα χαμπάρι; :p

Οχι ρε Μανο...ακομα αρχες Δεκεμβριου ειπανε και να δω που θα πρωτοδωσω σηματα μηχανης\Αυτοκινητου ασφαλειες η καρτα πολλα τα λεφτα αυτο τον μηνα :slap:

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε Μανο...ακομα αρχες Δεκεμβριου ειπανε και να δω που θα πρωτοδωσω σηματα μηχανης\Αυτοκινητου ασφαλειες η καρτα πολλα τα λεφτα αυτο τον μηνα :slap:

Kαι γιατί να την δώσεις την Τi τότε;

Link to comment
Share on other sites

Kαι γιατί να την δώσεις την Τi τότε;

Ε γιατι παντα ηθελα μια classified:hehe::hehe:Θα δουμε απο ποσο θα την τιμολογησει η πρασινη γιατι εαν ειναι κανα 850αρι ας την κρατησουν ενθυμιο δεν θα παρω

Link to comment
Share on other sites

να καταλαβω κατι...

ποια η διαφορα της Ti με black edition 3GB?

FULL GK110 με Double flops Prec και διπλασια RAM (6gb/12gb)

Ενα σκοπο εχει ο Titan Black Edition:

3DMark - Fire Strike Extreme overclocking records @ HWBOT

3DMark - Fire Strike overclocking records @ HWBOT

να παρει τα ηνία των επιδόσεων απο το GTX Titan. To 780ti οπως είδαμε δεν τράβηξε......τζουφιο το εργαλείο!

Αυτο φαινεται απο τα νουμερα που μας εχει δωσει και ο Νικολας [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION]

Προβλεπω οτι ο GTX TITAN BLACK EDITION θα φευγει απο τα ραφια σαν τα ψωμακια....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος Titan!!

Ετρεξα μερικα Games και ειδα 1Ghz boost clock flat line και μεγιστη θερμοκρασια 70 βαθμους. Δεν εχω πειραξει τιποτα στην καρτα ακομα. Μονο το MSI Afterburner κατεβασα και ετοιμαζομαι σιγα-σιγα για να την πειραξω να δουμε τι μπορουμε να παρουμε απο την καρτα.

Ερωτηση: Εφοσον η 780ti εχει περισσοτερους πυρηνες, πως γινεται η Titan flashed να την περναει σε επιδοσεις?

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος Titan!!

Ετρεξα μερικα Games και ειδα 1Ghz boost clock flat line και μεγιστη θερμοκρασια 70 βαθμους. Δεν εχω πειραξει τιποτα στην καρτα ακομα. Μονο το MSI Afterburner κατεβασα και ετοιμαζομαι σιγα-σιγα για να την πειραξω να δουμε τι μπορουμε να παρουμε απο την καρτα.

Ερωτηση: Εφοσον η 780ti εχει περισσοτερους πυρηνες, πως γινεται η Titan flashed να την περναει σε επιδοσεις?

Κοιτα εαν τις βαλεις διπλα διπλα με μαμα bios και τις 2 η 780ti ειναι πιο γρηγορη.Εαν τις εχεις φλασαρισμενες και τις 2 εκει αλλαζει το παιχνιδι υπερ τιταν στα bench τουλαχιστον στα παινχνιδια δεν εχω τσεκαρει νουμερα.Ισως να ειναι οτι η ΤΙΤΑΝ εχει compute ....αλλα μολις ξεκλειδωσουν τα ρευματα στην 780τι εκει δεν ξερω τι θα γινει γιατι με μολις 1.21v η δλδ μαμα ρευμα η δικια μου 780τι πιανει 1300 πυρηνα .Τωρα εαν τα βαλεις τα ρολογια διπλα διπλα ειναι πανω κατω ιδιες με ενα μικρο προβαδισμα υπερ ΤΙΤΑΝ.Εαν ξερει καποιος αλλος τον λογο ας δωσει τα φωτα του!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Εφοσον η 780ti εχει περισσοτερους πυρηνες, πως γινεται η Titan flashed να την περναει σε επιδοσεις?

Πουθενα δεν την περναει.. Παντα πισω ειναι ενα 5-10% εκτος απο το valley/heaven που παιζουν τα ιδια.

Ριξε ενα μονταρισμενο bios απο τα απειρα που κυκλοφορουν και βαλτην 1150mhz για 24/7.

Link to comment
Share on other sites

Πουθενα δεν την περναει.. Παντα πισω ειναι ενα 5-10% εκτος απο το valley/heaven που παιζουν τα ιδια.

Ριξε ενα μονταρισμενο bios απο τα απειρα που κυκλοφορουν και βαλτην 1150mhz για 24/7.

Οχι Χρηστο ειδικα για valley απο τιταν η 780 τι μενει πισω εστω 1-2 frames.Σε ιδια ρολογια τσεκαρισμενα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.