Jump to content



HTC One


Recommended Posts

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aκου...

Αγοραζω το Galaxy Note, στην αρχη τα ΟΥΑΟΥ και προχωραμε... μείναμε με gigenbread για 8 μηνες. Πολλα lags το τηλέφωνο, αίμα έδινε για να ανοίξει τις επαφές και να πάρει ενα τηλέφωνο ακομα και το android market πήγαινε σε καρε slow motion... Βγαίνει το πρώτο I.C.S, η μπαταρια εφευγε πριν φορτισεις ακομα...

Μπες στους XDA βαλε, βγαλε rom... πέρνα εκεινη, περνα την αλλη. Η μια κόλλαγε, η μια εκανε reboot το τηλέφωνο στο ξεκουδωνο. H επισημη Sammy Rom με τα σκουπιδια που ηταν φορτωμένη με app της ρούφαγαν την μνημη και τη μπαταρια... Lags, lags, lags...

Mεχρι και Κινεζικες roms περναγα μπας και δώσω το κατι παραπάνω...αλλα μάταια!

Βγαινει μετα απο 8 μηνες αναμονής το jelly bean (αφου ειχαμε δοκιμασει ολες τις beta) επίσημα (κλεισαμε 15 μηνες στην αγορα), εκει κατι εκανε... είδαμε κατι καλο! Αλλα εχασε πολυ σε fps στα games σε σχεση με τις ics! Σε ταχυτητα ηταν καλη για official rom αλλα μετα απο 15 μηνες ?

Συμπέρασμα: Δοκίμασα καμια 100αρια roms απο τους xda...

Με το HTC ONE ? Ουτε καν μου περναει απο το μυαλο! Το κινητο ΣΚΟΤΩΝΕΙ! Η μπαταρια με εχει αφήσει άφωνο γιατι κανω διπλάσια σε χρόνο δουλείες απο το Galaxy Note.

Δεν με ενδιαφερουν πια οι XDA, να ειναι καλα τα παλικάρια που αιμα έχυσαν να μεταλλάξουν το γάιδαρο (galaxy note) σε άλογο αλλα δεν τα κατάφεραν, και αν τα κατάφερναν ειχαμε αστάθειες...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Κανενα τωρινο κινητο απο τα 300 ευρω και ανω δεν εχει τα προβληματα του παρελθοντος. Και σε αυτα δεν εφταιγαν τα κινητα αλλα το λειτουργικο συστημα στο 80% των περιπτωσεων... Τωρα πως εσυ ξαφνικα σου ηρθε να κραζεις χωρις λογο οτι φερει το λογοτυπο samsung πανω του δεν μπορω να καταλαβω...

Link to comment
Share on other sites

Κανενα τωρινο κινητο απο τα 300 ευρω και ανω δεν εχει τα προβληματα του παρελθοντος. Και σε αυτα δεν εφταιγαν τα κινητα αλλα το λειτουργικο συστημα στο 80% των περιπτωσεων... Τωρα πως εσυ ξαφνικα σου ηρθε να κραζεις χωρις λογο οτι φερει το λογοτυπο samsung πανω του δεν μπορω να καταλαβω...

Τι δεν θελω πια απο την samsung ?

- Δεν θέλω τα app της,

- Δεν θέλω pentile amoled οθόνη αλλα rgb amoled και ας εχει περίεργη διάταξη των subpixles οπως το galaxy note 2,

- Δεν θέλω ξανά το κινεζικό μονοφωνικό ηχειακι που μου τρυπάει τα αυτιά

και επισης θελω στα 600-700 ευρω που δινω να ειναι απο ποιοτικά υλικα να το κρατάω και να το αισθάνομαι.

Απορω με σας που ειστε pcακιδες, εχετε μια ποιότητα και έχετε δεχτεί το 2013 να βγαίνουν PENTILE οθόνες... αυτο ειναι πισωγύρισμα στην τεχνολογία και η Samsung θα επρεπε να ντρεπεται και οχι να καυχιέται!

Να βαλει τον κωλο της κατω και να φτιαξει RGB AMOLED 1080p!

Τι εκανε ενα χρονο ? Ο Octa κουτσος, κουτσο ηχειο, κουτση οθονη! Δηλαδη ελεος....

Αμα βαλει pentile οθονη στο GALAXY NOTE 3, θα εχουμε δραμα σε 5,9 ιντσες...αν αληθεύουν οι φημες!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και εφτασε το Sammy marketing και στην Ελλαδα!

Το καλο marketing πανω απο ολα ;)!

Κι εγώ υπερ του One είμαι φέτος (αν και κάτι μου λέει πως μάλλον η μοτολολα θα έχει τον τελευταίο λόγο αν βγάλει της Google συσκευές μέσα στο '13) αλλά εδώ που τα λέμε στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σκοινί ε. Αν υπάρχει μια εταιρία που μας έχει πήξει στο μούφα μάρκετινγκ αυτή είναι η HTC. Από το beats audio και το σούπερ-ντούπερ unibody που δημιουργήθηκε με 3 τρισ. volt από το σφυρί του Thor και στο τέλος ξεφλούδιζε, μέχρι την ανωτερώτητα του bloatware Sense UI και τη μετριότητα των Ultrapixels.

πολύ εύκολα

το ξεκλείδωσα, το έβαλα recovery και έγινε και root

Αυτό το HTCdev ποτέ δε μου άρεσε. Ουσιαστικά το έκαναν ώστε να έχουν μια blacklist με ποιοι έβαλαν custom firmware ώστε να μπορούν να αρνηθούν εγγύηση όταν γίνει κάτι.

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

Aκου...

Αγοραζω το Galaxy Note, στην αρχη τα ΟΥΑΟΥ και προχωραμε... μείναμε με gigenbread για 8 μηνες. Πολλα lags το τηλέφωνο, αίμα έδινε για να ανοίξει τις επαφές και να πάρει ενα τηλέφωνο ακομα και το android market πήγαινε σε καρε slow motion... Βγαίνει το πρώτο I.C.S, η μπαταρια εφευγε πριν φορτισεις ακομα...

Μπες στους XDA βαλε, βγαλε rom... πέρνα εκεινη, περνα την αλλη. Η μια κόλλαγε, η μια εκανε reboot το τηλέφωνο στο ξεκουδωνο. H επισημη Sammy Rom με τα σκουπιδια που ηταν φορτωμένη με app της ρούφαγαν την μνημη και τη μπαταρια... Lags, lags, lags...

Mεχρι και Κινεζικες roms περναγα μπας και δώσω το κατι παραπάνω...αλλα μάταια!

Βγαινει μετα απο 8 μηνες αναμονής το jelly bean (αφου ειχαμε δοκιμασει ολες τις beta) επίσημα (κλεισαμε 15 μηνες στην αγορα), εκει κατι εκανε... είδαμε κατι καλο! Αλλα εχασε πολυ σε fps στα games σε σχεση με τις ics! Σε ταχυτητα ηταν καλη για official rom αλλα μετα απο 15 μηνες ?

Συμπέρασμα: Δοκίμασα καμια 100αρια roms απο τους xda...

Με το HTC ONE ? Ουτε καν μου περναει απο το μυαλο! Το κινητο ΣΚΟΤΩΝΕΙ! Η μπαταρια με εχει αφήσει άφωνο γιατι κανω διπλάσια σε χρόνο δουλείες απο το Galaxy Note.

Δεν με ενδιαφερουν πια οι XDA, να ειναι καλα τα παλικάρια που αιμα έχυσαν να μεταλλάξουν το γάιδαρο (galaxy note) σε άλογο αλλα δεν τα κατάφεραν, και αν τα κατάφερναν ειχαμε αστάθειες...

Ε μα τι συγκρίνεις τώρα... κινητό 2 ετών με κινητό 2 μηνών; Θα έβρισκες την ησυχία σου αν είχες το Note 2. Το πρώτο Note ήταν όντως πατάτα.

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Link to comment
Share on other sites

Toυ Borg πάντως που το είδα απο κοντά το ΣΚ δεν εχει κανένα ουσιώδες πρόβλημα συναρμολόγησης.

Τουλάχιστον στο μάτι, με μικροσκόπιο δε ξέρω. :p

Kατα τα άλλα είδα και άκουσα αυτό που περίμενα, είναι το κορυφαίο κινητό που μπορείς να αγοράσεις σήμερα.

Μετά την έλευση του SIV το ξανακουβεντιάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy SIV Pentile Amoled :p

562510_370353906406902_1131208134_n.jpg

Samsung μας βλεπουν, τι ειναι αυταααα!!!!!

Εγω απο την οθονη του υπολογιστη μου απλα το one το βλεπω πιο φωτεινο. Καμμια αλλη διαφορα στην καθαροτητα. Εκτος του ασπρου που το 4 το δειχνει (αν φαινεται ετσι) πρασινο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.