Jump to content



Καινούργιο pc


AsuS

Recommended Posts

Δεν συγκρίνονται αυτοί οι δύο υπολογιστές. Ο δεύτερος είναι μακράν καλύτερος.

Προσοχή στο τροφοδοτικό. Το 650 watt από μόνο του δεν λέει τίποτα. Για ένα

καλό 650αρι τροφοδοτικό να υπολογίζεις περίπου 100 ευρώ.

Καλύτερα είναι να πάρεις 7950 και με τη διαφορά που έχει με την 7970

να πάρεις έναν ssd. Σου έχω κάνει συγκεκριμένες προτάσεις στην προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

αρα μου λες να παρω την saphire η την gigabyte radeon hd 7950;;;...απλα εγω ρωταω ποια είναι καλυτερη μητρικη για μενα asrock h77 H asus p8h77-v;;;; Το τροφοδοτικο το είπα ετσι στην τείχη...Αρα ο δευτερος ειναι πολυ καλυτερος τοτε οκ ειμαι GG

Link to comment
Share on other sites

Θα τον κατεβάσεις σε αγώνες τον υπολογιστή?

Ο δεύτερος (αυτός που θα πάρεις) έχει αρκετά πιο δυνατό επεξεργαστή αλλα η βασική διαφορά είναι

στην κάρτα γραφικών. Η 650 είναι entry level κάρτα για τα απολύτως βασικά στο gaming. Η 7950 είναι high end.

Σαν αποτέλεσμα στο gaming θα είναι η μέρα με την νύχτα.

Πάρε αυτήν: Gigabyte Radeon HD7950 3GB | Skroutz.gr

3 χρόνια εγγύηση, πολύ καλό σύστημα ψύξης και αφού δεν κλοκάρεις είναι τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα θελω ρε [MENTION=23268]Trexx[/MENTION] να τον συγκρινω με ενός φιλου μου...Αρα οποια και απο τις δυο να παρω είναι ίδιες...Νομίζω ποιο πολυ με παει H asus...τωρα ομως σκευτομε οτι αμα παρω τον i5 θα είναι παλιος μπροστα στην τεχνολογια...αλλα δν πειραζει...χαχα τελως παντων...Windows 7 ultimate 64bit Η windows 7 home premium 64bit>

Link to comment
Share on other sites

αποφάσισα

Cpu:i5 3570k H i7 3770 αλλα ο i5 3570k δεν θα τον κανω o/c συμφέρει??

Mobo:asus p8h77-v H asrock h77

Ram:8gb H 16gb δίλημμα

Psu: Thermaltake Berlin 630W

Graphics:Gigabyte Radeon HD7950 3 gb

Hard Disk:Hitachi Deskstar 7K1000.D 1TB H Western Digital 1TB Caviar Black SATA III

Ssd:Kingston SSDNow V300 120GB w/Adapter

Cooler: Thermalright True Spirit 120M

Με αυτα εδω λεω τωρα αμα παρω i5 με αυτα τα παραπάνω θα μπορώ να παίζω : dota 2,lol,far cry 2,far cry 3,call of duty 4 black ops,hitman absolytion,hitman blood money,need for speed hot pursuit κάνα death space κτΛ...Θα μπορώ να τα έχω ολα αυτα μαζί στον υπολογιστη χωρις ομως να κολάει αν Μπορώ πεστε μου μπορείς αν όμως δεν μπορώ πείτε μου τι φταίει

Link to comment
Share on other sites

100 φορές τα είπαμε ρε συ asus.

Επεξεργαστής: i5 3470. Aν θέλεις να δώσεις άλλα 100 ευρώ χωρίς αντίκρυσμα, τότε

i7 3770. i5 3570K δεν παιζει για την περίπτωσή σου. Λέω για τελευταία φορά ότι η μόνη του διαφορά με τον 3470 είναι το overclocking.

Mητρική: Πάρε την asus.

Ram: Τα 8 φτάνουν και περισσεύουν. Άλλωστε ραμ προσθέτεις όποτε θες.

Τροφοδοτικό: XFX 650. Είναι καλύτερο.

Τα άλλα είναι οκ.

ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΨΟΓΑ. Δεν εξαρτώνται από τον επεξεργαστή αυτά τα παιχνίδια αλλά και να εξαρτώνταν είπαμε ότι i5 = i7 στα παιχνίδια.

Κουτί δεν βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.