Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Spirosssss

Recommended Posts

Άσχετο με pc , πήρα επιτέλους λάμπες led για τ αμάξι. NovSight N38. Πολύ καλές ειδικά αν αναλογιστείς την τιμή τους. 

 

WWW.SKROUTZ.GR

 

xlarge_20210910143802_585fce65.jpeg

IMG_20240820_220134.jpg

IMG_20240820_214701.jpg

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Και σε μουτζωνουν ολοι, μεγαλη εξυπναδα

Μαλλον ασχετος απο φωτογραφιες.... Και μαλλον γενικοτερα, αν οντως πιστευεις οτι απο φωτογραφιες μπορεις να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα.... Ελα κατσε απεναντι μου και αν σε στραβωσω, χαρακτηρισε με οπως θες. Εως τοτε, λαρωσε λιγακι.... Εδω εκατσα μπροστα αο τ αμαξι για να βγαλω τη φωτο και παλι εμενα δεν μ ενοχλησε....

 

46 λεπτά πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

Βασικά, έχει καμιά εστίαση η δέσμη ή φωτίζει το σύμπαν, γκαβώνοντας μέχρι και τις σκνίπες;

Εε.... Ακριβως την ιδια με αυτη που ειχε και με τις δικες του λαμπες ξερω γω; 

 

42 λεπτά πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Τυφλωθηκα και μονο απο την φωτο 😆

 

Απο φωτογραφια με κινητο xiomi των 200 ευρω με νυχτερινη αποδοση ο,τι να 'ναι, λογικο... Στην πραγματικοτητα, δεν ειναι οπως ακριβως φαινεται σε αυτες τις φωτο

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μαλλον ασχετος απο φωτογραφιες.... Και μαλλον γενικοτερα, αν οντως πιστευεις οτι απο φωτογραφιες μπορεις να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα.... Ελα κατσε απεναντι μου και αν σε στραβωσω, χαρακτηρισε με οπως θες. Εως τοτε, λαρωσε λιγακι.... Εδω εκατσα μπροστα αο τ αμαξι για να βγαλω τη φωτο και παλι εμενα δεν μ ενοχλησε....

Αν την ιδια λάμπα που φοραγες την εβαζες λιγο στραβα, η δεσμη εβγαινε εκτος. Φαντάσου τωρα αλλη λαμπα με αλλο σημειο εστιασης σε κατοπτρο. Πεταξες τα λεφτα σου.

Βαλε ενα κιτακι με μπιλιες και θα δεις το φως το αληθινο

 

Untitled-1.thumb.jpg.6cc074c9f5c120a3a60b5dd5a34f67d8.jpg

 

13 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Εε.... Ακριβως την ιδια με αυτη που ειχε και με τις δικες του λαμπες ξερω γω; 

Δε σε βλεπω σιγουρο

 

Αμα βλεπεις πανω απο το κοψιμο διαχυση φωτως, το εχασες

Έγινε επεξεργασία από slalom
Link to comment
Share on other sites

το 90% των απλων φαναριων που φοραν λαμπες αλογωνου και πας και βαζεις led να ξερεις οτι θα στραβωσεις τον απεναντι σου και ολα αυτα γιατι το φαναρι σου δεν εχει σχεδιαστει να δουλευει με αυτη τη λαμπα. Ειναι αυτο ακριβως που σου λενε και τα παιδια πανω. Δεν εχεις καμια εστιαση και απλα διαχεει το φως παντου με αποτελεσμα ουτε να βλεπεις σωστα αλλα να τυφλωνεις και τους αλλους. Προσωπικα θα προσπαθουσα τουλαχιστον να χαμηλωσω την δεσμη αν ειναι εφικτο και σου δινει τετοια ρυθμιση

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ναι. Οκ. Έλα να σε στραβωσω, και να μου τρυπήσεις τη μύτη. Αυτά. 

Δε αθ σου τρυπησω τη μυτη, θα σου αναψω τεσσερις λαμπες 🤪

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, το μέλος slalom έγραψε:

 

Βαλε ενα κιτακι με μπιλιες και θα δεις το φως το αληθινο

 

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες.

Μπαίνουν σε παλιά φανάρια;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RETROFITLAB.COM

Retrofitlab delivers top quality xenon and LED products for car and motorcycle. From xenon lamp to shrouds, from bi-xenon projector to ballast and the newest LED lighting technology. A passionate team...

 

Υπαρχουν και αλλες εταιριες

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2024 at 11:58 ΜΜ, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μαλλον ασχετος απο φωτογραφιες.... Και μαλλον γενικοτερα, αν οντως πιστευεις οτι απο φωτογραφιες μπορεις να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα.... Ελα κατσε απεναντι μου και αν σε στραβωσω, χαρακτηρισε με οπως θες. Εως τοτε, λαρωσε λιγακι.... Εδω εκατσα μπροστα αο τ αμαξι για να βγαλω τη φωτο και παλι εμενα δεν μ ενοχλησε....

 

Εε.... Ακριβως την ιδια με αυτη που ειχε και με τις δικες του λαμπες ξερω γω; 

 

Απο φωτογραφια με κινητο xiomi των 200 ευρω με νυχτερινη αποδοση ο,τι να 'ναι, λογικο... Στην πραγματικοτητα, δεν ειναι οπως ακριβως φαινεται σε αυτες τις φωτο

H αλήθεια είναι ότι με αυτές τις φώτο μάλλον δε βγαίνει άκρη. Βάλε το αμάξι απέναντι σε τοίχο και άναψε και βγάλε φώτο. Κατά προτίμηση αν μπορείς, χωρίς να κουνήσεις το αμάξι, αντιπαράθεση με τις παλιές. Στη δεύτερη φωτογραφία σου φαίνεται στον πλάγιο τοίχο άνω όριο της δέσμης αλλά είναι πολύ πλάγια για να βγει συμπέρασμα

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

H αλήθεια είναι ότι με αυτές τις φώτο μάλλον δε βγαίνει άκρη. Βάλε το αμάξι απέναντι σε τοίχο και άναψε και βγάλε φώτο. Κατά προτίμηση αν μπορείς, χωρίς να κουνήσεις το αμάξι, αντιπαράθεση με τις παλιές. Στη δεύτερη φωτογραφία σου φαίνεται στον πλάγιο τοίχο άνω όριο της δέσμης αλλά είναι πολύ πλάγια για να βγει συμπέρασμα

 

Σιγουρα δε βγαινει ακρη, και κακως τις ανεβασα να σου πω την αληθεια. Πηγα να σβησω το ποστ, αλλα δεν μ αφηνε. Παντως για την ιστορια της συζητησης, το αμαξι εχει προτζεκτορες και οχι κατοπτρο. Σε γενικες γραμμες ο προτζεκτορας συγχωρει σε μεγαλο βαθμο τις μικρομετατοπισεις του "κεντρου" της λαμπας. Στη δικη μου περιπτωση τωρα, η δεσμη υπαρχει κανονικοτατα και φωτιζει δρομο, αυτο που πρεπει να φωτιζει δλδ. Για "δοκιμη¨ εχω κανει το εξης : εχω περασει απο σκοτεινο δρομο για να δω κατα ποσο φεγγω το γαμο του καραγκιοζη. Αποτελεσμα : Καθολου. Επισης οποτε περνανε αλλα αυτοκινητα απο το αντιθετο ρευμα, παρατηρω κατα ποσο ριχνω φως μεσα στην καμπινα τους οταν ερχονται σε κοντινη αποσταση. Επισης, καθολου. Τελος, ποιος αλλος τροπος υπαρχει να καταλαβεις αν στραβωνεις; Απλα σου παιζουν οι απεναντι τα φωτα και οταν περασουν διπλα σου, σου λενε κανενα γαλλικο η σου ριχνουν καμια μουτζα. Δεν εχει συμβει ποτε. Αντιθετως, οταν σε corsa c με κατοπτρο ειχα βαλει ξενον, ακουγα "ευχες" σχεδον καθε μερα 😛 

 

Ισως κατσω ν ασχοληθω με φωτος αν δε βαρεθω. Αλλα δε νομιζω να ξεβαρεθω να σου πω την αληθεια 😛 

Εδιτ: Στη φωτο που φαινεται τ αμαξι απο μπροστα, σκεωου οτι δεν ξεχωριζει καν ο προτζεκτορας, απο τη διπλα λαμπα, ουτε απο το drl. δλδ το κινητο μου ειδε φως και μπηκε σαν να λεμε. Οτι να ναι εχει τραβηξει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα Γιώργε είναι πως από τότε που βγήκαν αυτά τα γ@μ^#&€^@ λεντ, σχεδόν όλα τα αμάξια τυφλωνουν . Ακόμα και στο μηχανάκι που έχει πιο ψηλή θέση , είναι ορισμένοι που βαράνε καρφί στο μάτι.  

  • Like 1
  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Το πρόβλημα Γιώργε είναι πως από τότε που βγήκαν αυτά τα γ@μ^#&€^@ λεντ, σχεδόν όλα τα αμάξια τυφλωνουν . Ακόμα και στο μηχανάκι που έχει πιο ψηλή θέση , είναι ορισμένοι που βαράνε καρφί στο μάτι.  

 

Θα συμφωνήσω ότι ενοχλούν, αλλά θα επιμείνω στο ότι αυτό συμβαίνει κυρίως στα αυτοκίνητα με καθρέφτες. Η τουλάχιστον εκεί είναι πιο έντονο. Δεν μπορώ να πω ότι προσωπικά, συναντώ συχνά ενοχλητικά φώτα σε άλλα αυτοκίνητα. Μηχανές όμως ναι, είναι πιο συνηθισμένο να με ενοχλήσουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Στη φωτο φαινεται αλλο

Και ξαναλεω! Οι φωτο ειναι τραβηγμενες απο ενα xiaomi κινητο που η καμερα σε νυχτερινο φωτισμο ειναι ενα χαλι μαυρο. Στην φωτογραφια μου δεν ξεχωριζει καν η λαμπα που φεγγει απο το DRL! Γι αυτο και φαινεται σαν τα φωτα μου να φεγγουν τον ουρανο.Η φωτογραφια μου ειναι χαλια και απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα! Πως αλλιως να το πω;

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2024 at 7:22 ΠΜ, το μέλος akilleas έγραψε:

Έτσι ακριβώς είναι. 

Δεν φωτίζει η λάμπα αλλά ο αντικατοπρισμος της. 

Πριν 2 χρόνια έβαλα και εγώ "καλές led" σε Piaggio Beverly και το 2ο βράδυ τις έβγαλα. 

Και μπράβο σου. Γιατί κάθε φορά που οδηγώ βράδυ σπάω προσωπικό ρεκόρ Παναγίας και σε λίγο θα κοντραρω Μπαρτζώκα

 

Επίσης μιας και πιάσαμε το θέμα πώς θα μάθει ο κόσμος να μη χρησιμοποιεί παντού τους προβολείς;

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.