Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Spirosssss

Recommended Posts

On 5/10/2023 at 7:51 ΜΜ, το μέλος BloodMage έγραψε:

Ειναι αυτο εδω.Και το πηρα απο το λινκ που εβαλα. ειναι το DIY KIT ANSI black. 

Θα το συδυασω με Morasndi switches της WS (pre lubed) και keycaps sakuya r2 (cherry profile Dye Sub PBT (παχος keycap 1.7mm)

Το ολο build προοριζεται για τη γυναικα. θα βαλω και φωτο οταν ολοκληρωθει

 

Τα μαξυλαρακια ειναι για τα arctis7 wireless. Μετα απο 3.5 χρονια μεγαλης χρησης χαλασε το αριστερο και ψαχνοντας βρηκα αυτα. Τρελη αναβαθμηση σε σχεση με τα μαμα.

εχει χαλασει και στα δικα μου SteelSeries Arctis 7 2019 με αποτελεσμα να μην τα χρησιμοποιω.

 

Απο που και ποσο? με ενδιαφερει...δεν ηξερα οτι υπαρχουν ανταλλακτικα.

 

Δεν ξερω και σε τι κατασταση ειναι η μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

εχει χαλασει και στα δικα μου SteelSeries Arctis 7 2019 με αποτελεσμα να μην τα χρησιμοποιω.

 

Απο που και ποσο? με ενδιαφερει...δεν ηξερα οτι υπαρχουν ανταλλακτικα.

 

Δεν ξερω και σε τι κατασταση ειναι η μπαταρια...

αυτα εχω και γω. τα ασυρματα

απο εδω τα πηρα. ουτε βδομαδα δεν κανανε να ερθουν. amazon de για να μην εχεις και τελωνεια κλπ. εντομεταξυ εχει και διαφορα σχεδια να διαλεξεις και υφές. (δερμα βελουδο υφασμα)

ειμαι πολυ ευχαριστημενος, ειναι καλυτερα και απο τα μαμα.

αν σου κανει νερα η ροδελα του volume που ειναι στο αριστερο ακουστικο (κλασικο θεμα των Arctis 7). ειναι αρκετα ευκολο το Fix

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

αυτα εχω και γω. τα ασυρματα

απο εδω τα πηρα. ουτε βδομαδα δεν κανανε να ερθουν. amazon de για να μην εχεις και τελωνεια κλπ. εντομεταξυ εχει και διαφορα σχεδια να διαλεξεις και υφές. (δερμα βελουδο υφασμα)

ειμαι πολυ ευχαριστημενος, ειναι καλυτερα και απο τα μαμα.

αν σου κανει νερα η ροδελα του volume που ειναι στο αριστερο ακουστικο (κλασικο θεμα των Arctis 7). ειναι αρκετα ευκολο το Fix

 

Δεν μου εχουν κανει νερα, την ροδελα δεν την χρησιμοποιω, γιατι εχω ροδελα στο μηχανικο της Corsair.

 

Θα παρω και εγω (μαλλον αυτα με το gel) και θα ποσταρω. Τα εχω σε "αργια" τουλαχιστον 1.5 χρονο. Απο οτι ειδα και η μπαταρία αλλαζει ευκολα. 

 

Το μονο κακό πλεον ειναι οτι απο την πολυκαιρία εχουν αρχησει να κιτρινίζουν..(εχω τα ασπρα)

 

Σε ευχαριστω,

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

 

Το μονο κακό πλεον ειναι οτι απο την πολυκαιρία εχουν αρχησει να κιτρινίζουν..(εχω τα ασπρα)

 

εγω που εχω τα μαυρα, ολα οκ αλλα η γυναικα εχει τα ασπρα κανα 2 χρονια τωρα και δεν εχουν κιτρινισει καθολου. θα μου πεις 2 χρονια δεν ειναι πολλα

μηπως εκει που τα εχεις τα βελει λιγο ο ηλιος? 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

lian li O11 dynamic evo xl προς αντικατάσταση του phanteks enthoo evolv x

 

20231018_153350.thumb.jpg.8347a1fe26e38a6ccd88a21bd21798cb.jpg

ωραιο το evo xl

ΑΝ λεω ΑΝ ποτε βαρεθω τα itx builds προς τα εκει θα παω και γω

σκεφτεσαι να βαλεις νερα μεσα? το σηκωνει ο οργανισμος του γενικα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

ωραιο το evo xl

ΑΝ λεω ΑΝ ποτε βαρεθω τα itx builds προς τα εκει θα παω και γω

σκεφτεσαι να βαλεις νερα μεσα? το σηκωνει ο οργανισμος του γενικα

μια ΑΙΟ και πολύ είναι 🤣 (δεν μπλέκω με νερά), όσο για τον υπόλοιπο χώρο θα φιλοξενήσει τα sff σας 😂 .

Έχω σκεφτεί κάποιες μόντες που θέλω να κάνω, θα δούμε.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

μια ΑΙΟ και πολύ είναι 🤣 (δεν μπλέκω με νερά), όσο για τον υπόλοιπο χώρο θα φιλοξενήσει τα sff σας 😂 .

Έχω σκεφτεί κάποιες μόντες που θέλω να κάνω, θα δούμε.

Γιατι το xl και οχι το σκετο τοτε? Μεχρι και το μινι μπορουσες αν δεν σε πειραζει το τροφοδοτικο.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Γιατι το xl και οχι το σκετο τοτε? Μεχρι και το μινι μπορουσες αν δεν σε πειραζει το τροφοδοτικο.

Nέο κουτάκι (επανασχεδιασμένο), modular, μπορείς να το διαμορφώσεις όπως θέλεις, αλλαγή θέσεων της βάσης για την μητρική,

επίσης θέλω να βάλω την AIO στο πλάι με τους σωλήνες στο κάτω μέρος χωρίς να εμποδίζει η κάρτα γραφικών (ή και μπροστα αν βγάλει κάποιο mesh front panel αλλιώς θα το φτιάξω εγώ),

 

Το mini air το έχω ήδη xD

Το nv7 ήθελα να πάρω αλλά έχει μόνο 12αρια φανάκια

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

Nέο κουτάκι (επανασχεδιασμένο), modular, μπορείς να το διαμορφώσεις όπως θέλεις, αλλαγή θέσεων της βάσης για την μητρική,

επίσης θέλω να βάλω την AIO στο πλάι με τους σωλήνες στο κάτω μέρος χωρίς να εμποδίζει η κάρτα γραφικών (ή και μπροστα αν βγάλει κάποιο mesh front panel αλλιώς θα το φτιάξω εγώ),

 

Το mini air το έχω ήδη xD

Το nv7 ήθελα να πάρω αλλά έχει μόνο 12αρια φανάκια

Η ερωτηση παραμενει. Αφου δεν πας σε ψυγεια γιατι το XL. Ολα αυτα που λες τα κανει και το evo.

Αρα ηθελες το Nv9.

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Η ερωτηση παραμενει. Αφου δεν πας σε ψυγεια γιατι το XL. Ολα αυτα που λες τα κανει και το evo.

Αρα ηθελες το Nv9.

σου απάντησα
- νεο κουτάκι (επανασχεδιασμένο)

- modular

- η βάση/τray της μητρικής μπορείς να την μετατοπίσεις σε 3 διαφορετικές θέσεις 

:whistling:

το nv9 θα έχει 300€+, αυτό το πήρα 235€

 

image.thumb.png.a73f3c67a443868bc98b702975bbc5a7.png

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

νεο κουτάκι (επανασχεδιασμένο)

Ειναι το ιδιο σχεδιο ακριβως με το EVO με τα ιδια features.

 

37 λεπτά πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

modular

Τα ιδια features που λεγαμε πριν.

 

38 λεπτά πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

η βάση/τray της μητρικής μπορείς να την μετατοπίσεις σε 3 διαφορετικές θέσεις 

Βλεπε τα 1-2.

 

Η μονες διαφορες του EVO με το EVO XL ειναι οτι η μητρικη παει και πανω κατω, που εσενα σου ειναι αδιαφορο, Οτι παιρνει 3χ420 σε ολες τις θεσεις που παλι σου ειναι αδιαφορο. Τελος μπορεις να βγαλεις το γωνιακο στήριγμα και στα δυο. 

Εχει και 50 ευρω λιγοτερα.

Αν δεν εχεις θεμα με το χωρο και το βαρος οκ.

Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Ειναι το ιδιο σχεδιο ακριβως με το EVO με τα ιδια features.

 

Τα ιδια features που λεγαμε πριν.

 

Βλεπε τα 1-2.

 

Η μονες διαφορες του EVO με το EVO XL ειναι οτι η μητρικη παει και πανω κατω, που εσενα σου ειναι αδιαφορο, Οτι παιρνει 3χ420 σε ολες τις θεσεις που παλι σου ειναι αδιαφορο. Τελος μπορεις να βγαλεις το γωνιακο στήριγμα και στα δυο. 

Εχει και 50 ευρω λιγοτερα.

Αν δεν εχεις θεμα με το χωρο και το βαρος οκ.

 

εξωτερικά μπορεί να είναι ίδια αλλά έχουν κάποιες διαφορές ως προς το mesh, αλλά οκ.

το evo έχει reverse και normal,

το evo xl έχει συν το extra με την αλλαγή στις θέσhς της μητρικής όπου αυτό με ενδιέφερε περισσότερο, όπως έγραψα παραπάνω θέλω να βάλω την AIO στο πλάι
με τους σωλήνες του ψηγείου να είναι στο κάτω μέρος και όχι πάνω, και σε συνδυασμό με την θέση της μητρικής στο κάτω μέρος, θέλω να πιστεύω

ότι δεν θα εμποδίζει η gpu  τους σωλήνες ώστε να μπει με την διάταξη που περιγράφω.

Συν κάποια extra που έχω σκεφτεί να κάνω μιας και το κουτί έχει χώρους xD

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

 

εξωτερικά μπορεί να είναι ίδια αλλά έχουν κάποιες διαφορές ως προς το mesh, αλλά οκ.

το evo έχει reverse και normal,

το evo xl έχει συν το extra με την αλλαγή στις θέσhς της μητρικής όπου αυτό με ενδιέφερε περισσότερο, όπως έγραψα παραπάνω θέλω να βάλω την AIO στο πλάι
με τους σωλήνες του ψηγείου να είναι στο κάτω μέρος και όχι πάνω, και σε συνδυασμό με την θέση της μητρικής στο κάτω μέρος, θέλω να πιστεύω

ότι δεν θα εμποδίζει η gpu  τους σωλήνες ώστε να μπει με την διάταξη που περιγράφω.

Συν κάποια extra που έχω σκεφτεί να κάνω μιας και το κουτί έχει χώρους xD

Δεν θα παίξει κάποιον ρόλο το σε ποιο ύψος θα μπει η μητρική από την στιγμή που θα την βάλεις δίπλα. Πίσω από την κάρτα θα περνούσαν οι σωλήνες. Ίσως να σε βοηθήσει αν έχεις θέμα με το μήκος του σωλήνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

πηγα να ρωτησω πως θα ψυξεις το τερας αλλα μετα ειδα την υπογραφη σου

καλορίζικος 

Thanks..

Περιμένω ακόμη fittings για water sensor..2 άκυρα απο παραγγελία από το κίτρινο μαγαζί..

Πως είναι τώρα με τα νέα fans..

 

20231002_145901.thumb.jpg.49ca7fdbd9c71d575bf58827c444e529.jpg20231002_222324.thumb.jpg.4b6ffe32ceaf5a751c8b5200ca33b8e3.jpg

20231002_222331.thumb.jpg.4726a0399b3e446b7cf44ce2a89f91a6.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο! και τα torque ειναι ωραια, ισως τα πιο ομορφα fittings

ποιο sensor θα βαλεις?

τα Τ30 πως και τα εβγαλες απο το ψυγειο, τα lianli ειναι καλυτερα σε αποδοση ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.