Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Spirosssss

Recommended Posts

1 minute ago, giorgos2187 said:

 

Ναι, νομίζω έχει παίξει σε τέτοια τιμή στο παρελθόν. Αλλά αν θυμάμαι καλά κάτι άλλαξαν κάποια στιγμή και ξαναανεβηκε. Την τεχνολογία lightspeed; Τον αισθητήρα hero; Ούτε θυμάμαι και ούτε και είμαι σιγουρος. Σήμερα έπαιξα αρκετουτσικο cod, το συνήθισα στο 100% εύκολα και γρήγορα, και μπορώ να πω ότι πάει σφαίρα. Ούτε που καταλαβαίνεις το ότι είναι ασύρματο. Εννοείται συνδέθηκε με dongle και όχι blutooth. Σε σχέση με το g102 της γυναίκας είναι αισθητά πιο βαρύ λόγω μπαταρίας, αλλά εξακολουθεί να μένει ελαφρύ σχετικά. Ειδικά σ' εμένα που πριν είχα το θωρηκτό corsair nightsword, φαίνεται πρόπυλο. 

 

Πάντως παίδες, αν είστε για αγορά mouse και μπορείτε κ θέλετε να τα δώσετε σε κάτι ακριβό, δείτε το G502X. Ακόμα δεν έχω συνέλθει από την πλάκα που έπαθα όταν το άγγιξα. Και είμαι και άνθρωπος που δύσκολα εντυπωσιάζεται....

 

Hero και lightspeed έχει και το δικό μου, στη black friday του 2021 το 'χα πάρει τόσο από τον κωτσο μαζι με το G512 που το είχανε στα 99€.

Για να αντικαταστήσω προσωρινά την σαβούρα της razer αλλά τελικά με βολεψαν. 

Στο λογισμικό έχει μια performance επιλογή και μια για οικονομία μπαταρίας και ακόμα και σε αυτή δεν έχει κάποιο πρόβλημα lag σε games. 

 

To χω για το λαπτοπ της δουλειάς κυρίως αλλά θα μπορούσα να αντικαταστήσω το viper μου στο desktop με αυτό χωρίς πρόβλημα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Στο λογισμικό έχει μια performance επιλογή και μια για οικονομία μπαταρίας και ακόμα και σε αυτή δεν έχει κάποιο πρόβλημα lag σε games

Ευτυχώς που το ανέφερες αυτό, γιατί μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους υποψήφιους αγοραστές. Αναφέρεσαι στο logitech g hub, σωστά; Αυτό αν κατάλαβα καλά πρέπει να είναι μόνιμα ανοιχτό και να τρέχει στο background. Εγώ όμως χρησιμοποίησα το άλλο app της logitech το onboard memory manager. Το κατεβάζεις, το τρέχεις χωρίς install στο pc, και ρυθμίζεις απευθείας την onboard memory της συσκευής. Το μόνο που Μ ένοιαζε εν προκειμένω ήταν τα dpi. Τα έφτιαξα, και μετά έσβησα εντελώς το app. Νομίζω είναι προτιμότερο ειδικά αν έχεις μόνο μια συσκευή, τόσο απλή όπως το g305.

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Παίζω με νιντενδο εδώ και καμιά 30 χρόνια από εποχές snes με τα θρυλικά donkeykong . Το πήραμε χάρη του παλιού καιρού εάν και είναι στο τέλος της ζωής του. Πιο πολύ για το ζελντα . Σε κανένα χρόνο θα πάρουμε το καινούργιο . Μου άρεσε που στη ταμία της έκανε εντύπωση ότι δώσαμε όλο το ποσό μετρητοίς χωρίς δόσεις . 

image.jpg

image.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Πάντως παίδες, αν είστε για αγορά mouse και μπορείτε κ θέλετε να τα δώσετε σε κάτι ακριβό, δείτε το G502X. Ακόμα δεν έχω συνέλθει από την πλάκα που έπαθα όταν το άγγιξα. Και είμαι και άνθρωπος που δύσκολα εντυπωσιάζεται....

Αν αναβαθμισω εγω ποντικι θα παρω το Logitech Pro X Superlight. Το ειχα 2 μερες δανεικο απο φιλο και επαθα μεγαλη ζημια. Αλλα στην παρουσα φαση δεν δινω 100+ε για να αλλαξω το basilisk. Ναι μεν με εχει κουρασει το βαρος του αλλα μονο αν το πουλαγα κανενα 80αρι θα επαιρνα το λοτζι. αλλα βαριεμαι τις αγγελιες κλπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iseeklife said:

Παίζω με νιντενδο εδώ και καμιά 30 χρόνια από εποχές snes με τα θρυλικά donkeykong . Το πήραμε χάρη του παλιού καιρού εάν και είναι στο τέλος της ζωής του. Πιο πολύ για το ζελντα . Σε κανένα χρόνο θα πάρουμε το καινούργιο . Μου άρεσε που στη ταμία της έκανε εντύπωση ότι δώσαμε όλο το ποσό μετρητοίς χωρίς δόσεις . 

image.jpg

image.jpg

 

One Of Us Meme GIFs | Tenor

 

 

 

 

3 hours ago, giorgos2187 said:

Ευτυχώς που το ανέφερες αυτό, γιατί μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους υποψήφιους αγοραστές. Αναφέρεσαι στο logitech g hub, σωστά; Αυτό αν κατάλαβα καλά πρέπει να είναι μόνιμα ανοιχτό και να τρέχει στο background. Εγώ όμως χρησιμοποίησα το άλλο app της logitech το onboard memory manager. Το κατεβάζεις, το τρέχεις χωρίς install στο pc, και ρυθμίζεις απευθείας την onboard memory της συσκευής. Το μόνο που Μ ένοιαζε εν προκειμένω ήταν τα dpi. Τα έφτιαξα, και μετά έσβησα εντελώς το app. Νομίζω είναι προτιμότερο ειδικά αν έχεις μόνο μια συσκευή, τόσο απλή όπως το g305.

 

To g-hub ναι και πρέπει να τρέχει συνέχεια όπως λες και νομίζω μπορείς και με αυτό να γράψεις κάποια settings στην onboard μνήμη.

Αλλά για το ποντικι και μόνο όντως δεν έχει και πολύ νόημα να ασχοληθείς με αυτό. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το περιεχόμενο μας, but still new buy. 3 χρόνια, 12000 χιλιόμετρα έχει κάνει τ αμάξι. Αλλά κάθε χρόνο κάνω αλλαγή λαδιών όπως λέει τι εγχειρίδιο αλλά και επειδή το θέλω. Ε, τούτη δόση, πήραμε και το κάτι τις παραπανισιο και πιο τσιλικο.

 

 

IMG_20230816_155928.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Άσχετο με το περιεχόμενο μας, but still new buy. 3 χρόνια, 12000 χιλιόμετρα έχει κάνει τ αμάξι. Αλλά κάθε χρόνο κάνω αλλαγή λαδιών όπως λέει τι εγχειρίδιο αλλά και επειδή το θέλω. Ε, τούτη δόση, πήραμε και το κάτι τις παραπανισιο και πιο τσιλικο.

 

Καλά κάνεις, 8100 πολύ καλό. Το k&n επίσης αρκεί να πάρεις το κιτάκι και να το καθαρίζεις (ιδανικά κάθε χρόνο) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν, το μέλος and64 έγραψε:

Το k&n επίσης αρκεί να πάρεις το κιτάκι και να το καθαρίζεις

 Δε παίρνω τίποτα 🤪 Δόξα το Θεό ο μηχανικός μου έχει μεράκι και μου τα προσέχει τα αυτοκίνητα περισσότερο και σαν να ήταν δικά του. Το προηγούμενο corsa μου έβγαλε 200.000 χλμ με πολύ σκισιμο αλλά πάντα έκανα ακριβώς ότι μου έλεγε, και μόνο εκείνος το σκάλιζε. Δύο βλάβες σε δώδεκα χρόνια. Και είχα και σε αυτό το ίδιο φιλτρο. Ε, οκ, ξέρω ήδη ότι θα το περιποιείται ακριβώς όπως πρέπει και αυτό. Όσο για το 8100 ήταν το μόνο που βρήκα και να πληροί την προδιαγραφή dexos1gen2 που συστήνει ο κατασκευαστής. Όλα τ αλλα ήταν dexos2 το οποίο μάλιστα δεν συστήνεται για το αμάξι μου. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Άσχετο με το περιεχόμενο μας, but still new buy. 3 χρόνια, 12000 χιλιόμετρα έχει κάνει τ αμάξι. Αλλά κάθε χρόνο κάνω αλλαγή λαδιών όπως λέει τι εγχειρίδιο αλλά και επειδή το θέλω. Ε, τούτη δόση, πήραμε και το κάτι τις παραπανισιο και πιο τσιλικο.

 

 

IMG_20230816_155928.jpg

3κυλινδρος βλεπω, και λογικα τουρμπατος? (κρινοντας απο το φιλτρο ελευθερας kn?)

ποιο αμαξι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

3κυλινδρος βλεπω, και λογικα τουρμπατος? (κρινοντας απο το φιλτρο ελευθερας kn?)

ποιο αμαξι ειναι?

 

Ναι ναι, τρικυλινδρος τουρμπατος. Opel astra K 1.2T 110hp. Το πήρα καινούριο το 2020 σε μια περίοδο που η Όπελ είχε τρελές προσφορές. Για λίγες μέρες έχασα την προσφορά ώστε να έπαιρνα την αρκετά πιο πλούσια και πιο δυνατή έκδοση  elegance. Αλλά σε καλό μου βγήκε μιας και τελικά έμεινα στο μπάτζετ μου και δεν το υπερέβη κατά 3000 περίπου τότε. Το κρίμα είναι ότι με το που τι αγοράσαμε μπήκαμε σε καραντινες οπότε τ αμάξι καθόταν. Μετά κάναμε δύο βόλτες αλλά μετά έμεινε έγγυος η γυναίκα. Μ αυτά και μ αυτά, 12.000 χλμ σε τρία χρόνια. Τίποτα δλδ 😛

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Ναι ναι, τρικυλινδρος τουρμπατος. Opel astra K 1.2T 110hp. Το πήρα καινούριο το 2020 σε μια περίοδο που η Όπελ είχε τρελές προσφορές. Για λίγες μέρες έχασα την προσφορά ώστε να έπαιρνα την αρκετά πιο πλούσια και πιο δυνατή έκδοση  elegance. Αλλά σε καλό μου βγήκε μιας και τελικά έμεινα στο μπάτζετ μου και δεν το υπερέβη κατά 3000 περίπου τότε. Το κρίμα είναι ότι με το που τι αγοράσαμε μπήκαμε σε καραντινες οπότε τ αμάξι καθόταν. Μετά κάναμε δύο βόλτες αλλά μετά έμεινε έγγυος η γυναίκα. Μ αυτά και μ αυτά, 12.000 χλμ σε τρία χρόνια. Τίποτα δλδ 😛

μια χαρα!!! αρα σωστη επιλογη το αστρα και με την ελευση του μωρου!

το μοτερ ειναι της group PSA? 

σημερα εκλεισα ενα χρονο με το fiesta και εχω κανει 12κ χλμ, οποτε οντως πολυ λιγα τα δικα σου

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

το μοτερ ειναι της group PSA? 

Οχι νομιζω. Ο κινητηρας μου ειναι ο F12SHL και ειναι της GM. Νομιζω πως το νεο αστρα φοραει τον PSA. 

 

24 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

μια χαρα!!! αρα σωστη επιλογη το αστρα και με την ελευση του μωρου!

E κοιταξε, γι αυτο το λογο ειπαμε να παμε σ ενα αμαξι αυτης της κατηγοριας μεγεθους και εφοσον υπηρχε κατι εντος μπατζετ. Μονο αυτο και το τοτε leon κοιταξαμε αλλα το astra μας αρεσε παρα πολυ. Πασχει στο χωρο αποσκευων σε σχεση με την υπολοιπη κατηγορια, αλλα οκ, μας καλυπτει. Μεσα οι 4 ενηλικες καθονται ολοι ανετοτατα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 Δε παίρνω τίποτα 🤪 Δόξα το Θεό ο μηχανικός μου έχει μεράκι και μου τα προσέχει τα αυτοκίνητα περισσότερο και σαν να ήταν δικά του. Το προηγούμενο corsa μου έβγαλε 200.000 χλμ με πολύ σκισιμο αλλά πάντα έκανα ακριβώς ότι μου έλεγε, και μόνο εκείνος το σκάλιζε. Δύο βλάβες σε δώδεκα χρόνια. Και είχα και σε αυτό το ίδιο φιλτρο. Ε, οκ, ξέρω ήδη ότι θα το περιποιείται ακριβώς όπως πρέπει και αυτό. Όσο για το 8100 ήταν το μόνο που βρήκα και να πληροί την προδιαγραφή dexos1gen2 που συστήνει ο κατασκευαστής. Όλα τ αλλα ήταν dexos2 το οποίο μάλιστα δεν συστήνεται για το αμάξι μου. 

 

Πάσο, απλά πολύς κόσμος για κάποιο λόγο δεν τα καθαρίζει/λαδώνει ποτέ και τα φίλτρα καταλήγουν να μη δουλεύουν στο τέλος...

Εμένα μου κράτησε 6-7 χρόνια το καθαριστικό και το λάδι (το σπρει για την ακρίβεια γιατί το άλλο με το σωληνάριο είναι μανούρα!) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος and64 έγραψε:

 

Πάσο, απλά πολύς κόσμος για κάποιο λόγο δεν τα καθαρίζει/λαδώνει ποτέ και τα φίλτρα καταλήγουν να μη δουλεύουν στο τέλος...

Εμένα μου κράτησε 6-7 χρόνια το καθαριστικό και το λάδι (το σπρει για την ακρίβεια γιατί το άλλο με το σωληνάριο είναι μανούρα!) 

Όχι όχι με παρεξηγησες. Επ ουδενί δεν έχεις δικό για τη συντήρηση του φίλτρου. Απλά, εγώ δεν είμαι μηχανικός, και δεν πρόκειται να ασχοληθω. Ξέρω όμως ότι ο μηχανικός που θα πάω θα το καθαρίζει και θα το συντηρεί και το φίλτρο όπως πρέπει. Ακριβώς το ίδιο είχα και στο προηγούμενο αμάξι και κάθε φορά τον έβλεπα ότι το βγαζε το φύσαγε κάτι του έριχνε το άφηνε κλπ κλπ. Του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη ότι θα το καθαρίζει όπως πρέπει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Κι εγώ κάτι παρόμοιο σκέφτηκα.. Μετά είδα reviews στο youtube για το συγκεκριμένο μοντέλο και σκέφτηκα πως μάλλον ανέλαβε χρέη φαροφύλακα σε χαλασμένο φάρο..😄

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.