Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Spirosssss

Recommended Posts

11 λεπτά πριν, το μέλος p55 έγραψε:

 

Περίπου πόσο πήγε, αν επιτρέπεται ;

120 με τα μεταφορικα. Δεν ειναι οτι γλιτωνεις και τπτ ιδιαιτερο. Κανα 10αρικο κατω απο το skroutz. Απλα τα πιο σιγουρα μαγαζια ανεβαιναν σε τιμη και προτιμησα το αμαζον

Τωρα που το βλεπω εχουν πεσει οι τιμες και στην ελλαδα.  εχει 3600 στα 120 και στα 125 ετοιμοπαραδοτες.. Φυσικα απλες ραμ, οχι τπτ πολυ γρηγορο

Έγινε επεξεργασία από god
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τύπωσε και κάτι τέτοιο και θα αλλάξει τελείως το βάρος του mouse: 

WWW.THINGIVERSE.COM

Use your spare computer screws to act as an adapter for your AAA batteries. This design is great if you want to lighten your mouse or other electronics by up to 30 grams (since many devices use two...

 

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Τι πατενταρα είναι αυτή;;; Τρελή φάση! Νταξει, προς το παρόν κάθεται πολύ καλά στο χέρι μου και δε με ενοχλεί καθόλου το βάρος. Αλλά σίγουρα θα το έχω υπόψην.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

τύπωσε και κάτι τέτοιο και θα αλλάξει τελείως το βάρος του mouse: 

WWW.THINGIVERSE.COM

Use your spare computer screws to act as an adapter for your AAA batteries. This design is great if you want to lighten your mouse or other electronics by up to 30 grams (since many devices use two...

 

 

9 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Τι πατενταρα είναι αυτή;;; Τρελή φάση! Νταξει, προς το παρόν κάθεται πολύ καλά στο χέρι μου και δε με ενοχλεί καθόλου το βάρος. Αλλά σίγουρα θα το έχω υπόψην.

 

Δεν χρειάζεται να τυπώσει κάτι τέτοιο

με χαρτόνι,, ταινία και σπιράλ-ελατήριο (την άκρη) από κάποιο χαλασμένο τηλεκοντρόλ κάνει δουλειά 🤣
battery_case1.jpg.9e1948609ea58e93c792df69e8de515e.jpg battery_case2.jpg.d3a873d99c9fa5b06ffb46be5db4596d.jpg

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Το corsair nightsword που είχα κερδίσει από το Λάμπη, άρχισε για κάποιο λόγο να μου φαίνεται αρκετά βαρύ. Και εξαρχής ήταν ογκώδες. Με βαρυα καρδιά το έβαλα στην άκρη και δανείστηκα το logitech g102 που είχα αγοράσει δώρο στη γυναίκα για το λάπτοπ. Πολύ ελαφρύ αλλά και αρκετά μικρό.. Τέλος πάντων, έψαχνα πολύ καιρό για το "ιδανικό" mouse. Έψαξα τόσο, που τελικά βαρέθηκα να ψάχνω και συνήθισα το μικρό μέγεθος του 102. Ε, σε μια βόλτα στα πέριξ του Πειραιά, μπήκα σ ένα κατάστημα, το βρήκα σε τιμή προσφοράς και το πήρα χωρίς πολλά πολλά. Ακυρώνοντας και τον εαυτό μου μάλιστα που είχα πει πως δεν ξαναψωνιζω ποτέ logitech. 

Πάντως το κατάστημα είχε ανοιχτό το νέο G502X... Το άγγιξα και το έπαιξα (το mouse) και ομολογώ πως έπαθα λίγο πλάκα με την κατασκευή και τα πλήκτρα του. Ευτυχώς με στραβοκοιταξε η γυναίκα όταν έμαθε την τιμή του και δεν την έκανα τη μαλακια. Πάλι καλά. 

 

 

IMG_20230810_203635.jpg

Στο βάρος του ποντικιού που ένιωσες είσαι σίγουρος ότι δεν ήταν τριμμένο το mousepad ή τα ποδαράκια του ποντικιού φθαρμένα πολύ ;

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, το μέλος iseeklife έγραψε:

Στο βάρος του ποντικιού που ένιωσες είσαι σίγουρος ότι δεν ήταν τριμμένο το mousepad ή τα ποδαράκια του ποντικιού φθαρμένα πολύ ;

Ναι ναι. Η κύλιση του είναι μεχρι και σήμερα εξαιρετική. Και το mousepad σχετικά καινούριο, πάνω στο οποίο έχω δοκιμάσει και τα άλλα δύο που αναφέρω. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Το corsair nightsword που είχα κερδίσει από το Λάμπη, άρχισε για κάποιο λόγο να μου φαίνεται αρκετά βαρύ. Και εξαρχής ήταν ογκώδες. Με βαρυα καρδιά το έβαλα στην άκρη και δανείστηκα το logitech g102 που είχα αγοράσει δώρο στη γυναίκα για το λάπτοπ. Πολύ ελαφρύ αλλά και αρκετά μικρό.. Τέλος πάντων, έψαχνα πολύ καιρό για το "ιδανικό" mouse. Έψαξα τόσο, που τελικά βαρέθηκα να ψάχνω και συνήθισα το μικρό μέγεθος του 102. Ε, σε μια βόλτα στα πέριξ του Πειραιά, μπήκα σ ένα κατάστημα, το βρήκα σε τιμή προσφοράς και το πήρα χωρίς πολλά πολλά. Ακυρώνοντας και τον εαυτό μου μάλιστα που είχα πει πως δεν ξαναψωνιζω ποτέ logitech. 

Πάντως το κατάστημα είχε ανοιχτό το νέο G502X... Το άγγιξα και το έπαιξα (το mouse) και ομολογώ πως έπαθα λίγο πλάκα με την κατασκευή και τα πλήκτρα του. Ευτυχώς με στραβοκοιταξε η γυναίκα όταν έμαθε την τιμή του και δεν την έκανα τη μαλακια. Πάλι καλά. 

 

 

IMG_20230810_203635.jpg

το εχω βαλει και εγω στο ματι για τη δουλεια αλλα αποτι φαινεται θα χρειαστει και η γυναικα καινουριο ποντικι γιατι το viper αρχισε να πεθαινει.

σε τι τιμουλα το πετυχες?

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

σε τι τιμουλα το πετυχες?

39.99 σε μεγαλη αλυσιδα. Και ολες οι μεγαλες αλυσιδες σε αυτη την τιμη το εχουν τωρα ως προσφορα. Τα αξιζει μπορω να πω. Επαιξα κιολας και μπορω να πω οτι και πολυ βολικο ειναι, και ξεκουραστο, και πολυ καλη αποκριση εχει. Δεν καταλαβα τη μεταβαση απο ενσυρματο σε ενσυρματο, οποτε ολα οκ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Το χω και γω το 305, πολύ καλό. 
29.99 το ειχα πάρει iirc. 

 

Ναι, νομίζω έχει παίξει σε τέτοια τιμή στο παρελθόν. Αλλά αν θυμάμαι καλά κάτι άλλαξαν κάποια στιγμή και ξαναανεβηκε. Την τεχνολογία lightspeed; Τον αισθητήρα hero; Ούτε θυμάμαι και ούτε και είμαι σιγουρος. Σήμερα έπαιξα αρκετουτσικο cod, το συνήθισα στο 100% εύκολα και γρήγορα, και μπορώ να πω ότι πάει σφαίρα. Ούτε που καταλαβαίνεις το ότι είναι ασύρματο. Εννοείται συνδέθηκε με dongle και όχι blutooth. Σε σχέση με το g102 της γυναίκας είναι αισθητά πιο βαρύ λόγω μπαταρίας, αλλά εξακολουθεί να μένει ελαφρύ σχετικά. Ειδικά σ' εμένα που πριν είχα το θωρηκτό corsair nightsword, φαίνεται πρόπυλο. 

 

Πάντως παίδες, αν είστε για αγορά mouse και μπορείτε κ θέλετε να τα δώσετε σε κάτι ακριβό, δείτε το G502X. Ακόμα δεν έχω συνέλθει από την πλάκα που έπαθα όταν το άγγιξα. Και είμαι και άνθρωπος που δύσκολα εντυπωσιάζεται....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.